16 Situații amuzante care vor dovedi că ați început să îmbătrâniți

Distribuiți pe Facebook Împărtășește pe Vkontakte

Părțile dvs. au încetat să mai fie auzite de vecini? Când intri pe stradă, trecătorii încep să se îngrijoreze? Aveți un magazin alimentar preferat? Felicitări, se pare că îmbătrânești. Dar nu vă faceți griji, în acest lucru cu siguranță nu sunteți singuri. Există 16 mesaje de la utilizatorii Twitter care și-au împărtășit observațiile despre cum au observat că au început să crească. Asigurați-vă că aceste comentarii notabile vă vor înveseli cu siguranță 🙂







Cea mai simplă modalitate de a înțelege dacă sunteți bătrân sau tânăr este să cădeți într-un loc aglomerat. Dacă toată lumea râde - tineri, în panică - vechi.
@sharniist

Sunt atât de bătrână încât îmi amintesc când slava a fost rezultatul unui talent.
@goldengateblond







Fiica mea a întrebat de ce spunem "a pus" telefonul. Mă simt la 90 de ani.
@EnglishJason

Înțelegi că îmbătrânești, când prietenii tăi încep să nască copiii planificați.
@_viibbe

Înțelegi că e bătrân, când toate rănile tale sunt rezultatul unui vis într-o poziție ciudată.
@theyearofelan

Înțelegi că îmbătrânești când ai o petrecere acasă, dar vecinii nici măcar nu știu despre asta.
@FFloatables

Pe măsură ce îmbătrânim:
21 - Wow!
22 - Wow!
23 - wow!
24 - Wow!
25 - Wow!
26 - așteptați
27 Dumnezeule!
28 - vă rog, destul
@ soccrchil17

Mi-am dat seama că îmbătrânesc când am văzut un grup de fete frumoase într-un bikini și mai întâi de toate m-am gândit: "Sper că nu au uitat de protecție solară".
@Smethanie

15 ani: într-o zi voi merge la Ferrari
20 de ani: poate că într-o zi voi cumpăra un BMW
25 de ani: Sper că cineva de la Mercedes mă va lovi la răscruce
@shutupmikeginn

Greșeala întregii mele vieți este de a continua să crească după 10 ani.
@onherperiod







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: