100 K 1

100 la 1. Ce se mănâncă la micul dejun?

Pentru micul dejun, mananca toate tipurile de cereale, omletă, cereale cu lapte, cereale cu lapte, cereale, brânză, toate tipurile de sandwich-uri, iaurt, brioșe, pâine prăjită, cârnați, unt, brânză, fructe, și de a face tot ce doriți, vă puteți permite să aibă micul dejun.







Ofer un astfel de opțiune pentru a răspunde la întrebarea: "Ce mănâncă la micul dejun?"

  1. fulgi de ovaz (imi amintesc imediat Nikita Mikhalkov ca Sir Henry Baskerville)
  2. cafea
  3. cafea cu un sandwich
  4. doar un sandwich
  5. chifle, cornuri
  6. ou
  7. ouăle prăjite și bacon
  8. suc
  9. muesli
  • bea numai cafea sau ceai, fulgi de ovăz, cereale, fructe, fructe de pădure, salată, omletă, ouă, brânză de vaci, brânză, pâine și unt sandwich-uri, cereale, mic dejun complet cu primele feluri de mâncare, carne, salată și ceai, nu mănâncă nimic.

    Micul dejun ar trebui să fie dens și util. La urma urmei, modul în care persoana a fost acuzată dimineața va depinde de întreaga zi. Puteți mânca la micul dejun:

    1. Omeleturi, ouă amestecate.
    2. Turtă de ovaz, gris, mei, orez, fulgi de ovăz.
    3. Clatite si biscuiti.
    4. Cheesecakes.
    5. În caserolă.
    6. Fidea de lapte.
    7. Cereale rapide pentru micul dejun.
    8. Frrukty.
    9. Sandvișuri cu unt, brânză, cârnați.
    10. Salate.
    11. Kefir, iaurt, lapte copt fermentat.
    12. Brânză de cotă cu smântână.
    13. Musli.
    14. Tortul de la sărbătorile de ieri.
    15. Plăcinte.
    • Ouă măcinate, ouă fierte (fierte fierte, fierte), ouă amestecate, ouă glazurate;
    • diverse porii (Hercule, grâu, orez și altele);
    • muesli cu lapte;
    • apă, suc, cafea, ceai;
    • iaurt, kefir, bifid și lapte copt fermentat;
    • biscuiți, prăjituri;
    • sandwich-uri cu o varietate de topuri (unt, brânză, cârnați);
    • brânză de vaci;
    • pâine prăjită;
    • fructe (salate de fructe);
    • Nu mâncați nimic (nu mâncați micul dejun);
    • legume (salate de legume).

    Și sunt oameni care mănâncă tot ceea ce vor găsi în frigider (sunt din astfel de): carne, supe, al doilea fel de mâncare);

    Scriu despre micul meu dejun și nici măcar nu-mi pare a fi unul pentru mine

    Ceai sau cafea și o bucată de pâine și unt.

    Lapte și biscuiți.

    Un pahar de suc sau același ceai și o bucată de tort de ieri.

    Ouă amestecate cu cârnați, ficat sau șuncă.

    O farfurie de supă rece (din frigider).

    Hrană de hrișcă cu ketchup și tocană.







    O cană de bere cu o pungă de crustă uscată sau pește uscat.

    O mică parte din pilau.

    Herring, ceapa cu semicercuri si paie de mere si toate acestea sunt stropite cu otet (foarte racoritor).

    Doar câteva cartofi fierți cu piper negru și pâine neagră. De obicei are lapte.

    Bancă de porumb conservat.

    Bun cu unt și ceai verde.

    Doar o ceasca de ceai verde.

    Acestea sunt micile mele originale, nesănătoase și utile 🙂

    Nu știu cum cine, dar jucătorii obișnuiți ai jocurilor familiare și preferate de la o sută la una. mănâncă la micul dejun, uitandu-mă la răspunsurile lor la această întrebare:

    Deci, trebuie să răspundeți la această întrebare în jocul 100 la 1. să vă ridicați la cel mai înalt nivel și să câștigați.

    Care sunt cele mai frecvente răspunsuri pe care le puteți pune la întrebarea că în dimineața oamenii mănâncă, cred că acestea:

    • diverse porii,
    • sandvișuri cu unt, cu cârnați, cu brânză, cu pește conservat,
    • brânză de vaci, brânză curată,
    • feluri de mâncare cu ouă: ouă prajite, ouă amestecate, ouă fierte, ouă fierte,
    • salate,
    • roșii, castraveți proaspeți (legume),
    • fructe: portocaliu, mere, etc.
    • cârnații sunt fierți,
    • muesli cu lapte, kefir, iaurt.

    Și beau pentru micul dejun: ceai, cafea, lapte, cacao, iaurt, suc, proaspăt, apă.

    fulgi de ovaz omelette lingurita de cafea muesli sandwich-uri

    Pentru micul dejun, mâncați mai ales alimente ușoare, dar în același timp nutritive. Pentru micul dejun, oamenii mananca de obicei, sandwich-uri, iaurt, iaurt, cereale cu lapte, lapte, ceai / cafea și cookie-uri, clătite sau clătite, plăcinte. Mulți oameni doar mănâncă fructe pentru micul dejun.

    prostie, dar la fel: pentru micul dejun ei mănâncă ceea ce nu mănâncă pentru prânz și cină = D

    în general, este mai bine să mâncați toate cele mai dăunătoare pentru micul dejun, pentru a nu mânca acest lucru pentru prânz și cină

    și cineva preferă să mănânce supa dimineața (de exemplu, soțul meu o mănâncă cu plăcere)

    Răspunsurile la întrebările de mâine diferă întotdeauna de răspunsurile zilei de astăzi în jocul Hundred to One. Și răspunsurile corecte din jocul de astăzi O suta la unu au devenit acestea:

    40 - sandwich

    120 - ouă măcinate

    200 iaurt

    240 - brânză de vaci

    Jucați cu plăcere și cu BV, și cu ușurință câștigați pumnul pentru joc de 840 de puncte!

    Ouă / ouă combinate 160

    Fulgi / muesli 200

    În ceea ce privește chestiunea jocului suplimentar de astăzi "Ce să mănânce la micul dejun", jucătorii intervievați au răspuns cel mai adesea "sandwich", dar, în general, răspunsurile pot fi complet diferite, deoarece câte persoane au atât de multe preferințe. Tabelul cu răspunsurile corecte a fost deschis după cum urmează:

    pe prima linie - un sandwich - 40 de puncte;

    pe a doua linie - o omletă - 80 de puncte;

    pe a treia linie - terci de ovăz - 120 de puncte;

    pe a patra linie - ouă amestecate - 160 de puncte;

    pe linia a cincea - fulgi sau muesli - 200 de puncte;

    pe linia a șasea - brânză de vaci - 240 de puncte;

    pe linia a șaptea - iaurt - 280 de puncte;

    pe linia a opta - toasturi - 320 de puncte.

    Total, răspunzând în acest fel, veți putea obține 1440 de puncte. Mult noroc în joc!

    Fiecare persoană are un mic dejun diferit. Unii oameni le place să mănânce un mic dejun consistent, alții sunt ușori. Pentru micul dejun, puteți bea cafea sau ceai. Foarte des se pregătesc și mănâncă terci pentru micul dejun. Este ușor și rapid să faceți un sandwich sau ouă amestecate. Puteți, de asemenea, să faceți o salată ușoară.

    Pentru micul dejun, de obicei consumate ca terci de cereale, sandwich-uri, ouă prăjite sau omletă, ceai, cafea, cereale, iaurt, brânză de vaci, pâine prăjită, brioșe, salate, suc, lapte, fructe, mezeluri. Iubitorii unui mic dejun consistent. poate și o farfurie de borshch permite. Sper că un pic a ajutat jucătorii să găsească răspunsurile corecte la joc.







    Trimiteți-le prietenilor: