10 Secretele pe care un bărbat și o femeie ar trebui să le cunoască despre ele însele și despre celelalte - partea a doua, continuarea postului


Pe dragostea ei, se simte mai puternic și are ocazia să crească în statut pentru a transmite acest statut femeii (sau mamei).

De îndată ce o femeie încetează să mai dea atenție și iubire unui bărbat, creșterea sa în stare se oprește. Puteți reproșa un om mult pentru lipsa de creștere și bani, dar motivul este o femeie care nu-i dă iubire.







Ce este dragostea învăța de la Misterul șase:

6. Dragostea este dorința de a-ți dezvolta partenerul. Dacă partenerul nu dorește dezvoltarea ta, el nu te place.

Ce spune persoana care spune asta? El îi cere să-i acorde atenție.

Dacă primește o mulțime de Attenții, dar continuă să dețină un partener în "cușca de aur", nu dorește creșterea și dezvoltarea celor dragi.

De ce atunci sunt acești oameni în jur?

Pentru că este avantajos ca ambii să rămână copii răniți și să joace în rolul strămoșilor lor nemulțumiți:

Una este victima, cealaltă este călăul. Unul nu este nimic, celălalt este superioritatea.

Unul dintre cei doi care este în poziția de sus, în poziția de superioritate, este cel mai rănit, dar ascunde acest adevăr de la el însuși. Strategia sa: pentru a nu-și simți durerea, trebuie să fie mai abruptă decât alții. Ridicându-se deasupra victimelor, nu observ că el însuși este la fel de mizerabil ca și ei.

Această strategie îl conduce la decizia de a nu permite partenerului să se dezvolte, altfel partenerul va scăpa de sclavia sa.

El se va trezi, va vedea că calea spre libertate este deschisă și va fugi!

Dar creșterea nu poate fi oprită, iar apoi încet, încet, prin rolul său de călău, tiran, partenerul începe independent, în interiorul "cuștii de aur" create, să scoată din victimă pe copiii ei răniți. Procesul este dureros și se încheie în cel de-al șaptelea mister:

7. Un bărbat deservește o femeie cu orice acțiune, chiar negativă: beție, lipsă de bătaie, bătăi. Un om este o oglindă a femeii, în care tot ceea ce nu vrea să știe despre ea se reflectă.

Chiar și în cele mai dificile relații, în așa-numitele familii disfuncționale, un bărbat și o femeie se servesc reciproc. Ele sunt o oglindă a ceea ce nu vor să recunoască în sine.

Cei doi sunt mereu împreună, atâta timp cât au ceva de oferit reciproc. Și, poate, își dau reciproc durere, umilință, suferință. Dar ei nu se deosebesc. Iar motivul este doar unul: Istoria strămoșilor.

Două repetă istoria strămoșilor lor, arătându-le dragostea nu unui partener, ci unui strămoș: bunica, străbunicul sau copilul mamei avorcate.

Am scris multe despre asta pe paginile blogului meu, dar acum vreau doar să repet vechea idee cu cuvinte noi:

Dacă nu sunt de acord cu cei care nu dezvoltă și produce suferință, tu, datorită tiran său, devenit treptat conștient de tine și de a elimina acei copii răniți de interior, care au fost create în timpul vieții strămoșilor tăi.

Este păcat, dar este așa ... Mulțumiți tiranului, pentru că în familia sa există aceleași povești ca și ale dvs. Pentru că ești un cuplu.

Două lupte pentru iubire, dar puteți câștiga doar cunoașterea celui de-al optulea mister:

8. Pentru un om care trebuie să învingă o femeie, trebuie să câștige bătălia în ochii ei, pentru ca o femeie să poată învinge un bărbat, trebuie să-l piardă.







Taoții au spus: "Femeia este largă și omul este adânc".

Aceasta înseamnă că o femeie se simte bine atunci când își poate deschide sufletul pe larg și pentru aceasta trebuie să se lase să aibă încredere în lume, să o accepte fără să vrea schimbare.

Această stare se întâmplă pe teren când stați pe iarbă și lăsați-i pe cer, soare, aer, iarbă, înfiorător și soare. Și totul.

Energia feminină curge orizontal, este ca și Pământul.

Energia masculină este verticală, iar omul se simte bine atunci când, tremurând ca un copac puternic, pătrunde adânc în pământ.

Un om mănâncă din energia feminină, pe măsură ce un copac mănâncă de pe pământ.

Într-o relație, dacă o femeie se ridică deasupra unui bărbat, ea simte o victorie, dar, în cele din urmă, pierde, pentru că pomul de sub pământ înseamnă un cutremur.

În aceste momente, femeia se scutură, ca munții în timpul tremurului, și simte o alarmă adânc ascunsă. Cu fiecare victorie asupra copacilor, anxietatea crește și oboseala crește de la asta. Victoriile nu mai sunt plăcute, pentru că pe acest pământ, pentru mult timp nimeni nu vrea să se stabilească.

Există întotdeauna puțini locuitori în munți și toți au ajuns acolo dintr-un singur motiv: odată ce strămoșii lor au fugit de pericolul mortal pentru aceste chei de munte, astfel încât nimeni să nu-i găsească acolo. Deci descendenții lor au devenit alpinisti. Sunt eu un montan, de aceea pot spune asta.

O femeie care pierde un bărbat este întotdeauna un câștigător. Energia sa este calmă și netedă. Pe teritoriul său, mulți se alătură și viața devine din ce în ce mai diversă.

O astfel de femeie are mulți prieteni și ajutoare, pentru că nu-și scuture energia de cei care au decis să se apropie de expansiunea ei.

Acum, ea este gata pentru o nouă creștere, care este dezvăluită în al nouălea secret:

9. Un bărbat visează să-și transforme femeia într-o regină, iar o femeie visează la un Rege gata.

O femeie caută mereu un Învățător de Bărbat care o poate ajuta să se cunoască pe sine. Universul său nesfârșit are nevoie de un om care nu trece prin toate fenomenele sale diferite și poate include toate stările sale feminine: Fata, Stăpână, Lover și Regina.

Numai Regele poate face acest lucru și, prin urmare, are nevoie de un bărbat puternic care a crescut peste temerile copilăriei și a liniștit spiritele strămoșilor săi.

Un bărbat dorește să fie creatorul unei femei, este gata să creeze de la femeia sa regina și, prin urmare, ascultă atât de gelos cuvintele ei că ar vrea să învețe undeva, dar nu și cu el.

Pentru a transforma un bărbat într-un Rege, o femeie trebuie să-i acorde atenție regală și să-i onoreze serviciile.

De exemplu: "Iubitule, tot ce am este datorată. Tu îmi dai tot ce mă face fericit! Mulțumesc că ai avut! Vreau să vă dau mai multă dragoste, astfel încât să puteți atinge obiectivele minunate mai ușor și mai rapid. Sunteți foarte puternici și curajoși! Tu ești Regele, alături de care totul este bine și liber! Te rog, lasă-mă să mă simt ca regina nu numai în prezența ta, ci și în compania altor femei! Permiteți tuturor să vadă ce am! "

Discursul poate fi lung și poate scurt, dar ar trebui să se bazeze pe recunoașterea unei femei fericite regelui său. Lăsați-l să se simtă mai înalt și mai puternic, dar este un Împărat puternic care este frică să-i dea cetățenilor libertatea?

El este Regele, iar femeia care creează starea regelui realizat la om este mereu fericită și trăiește în armonie și abundență.

Fiecare om înțelege acest lucru și se simte el Rege, el trebuie să cunoască Misterul al Zecelea:

10. Omul trebuie să înțeleagă că intonațiile sale influențează starea unei femei. La urma urmei, îi iubește urechile. De aceea, un om ar trebui să poată iubi cu vocea lui, având grijă de intonările lui.

Om puternic, Rege - cine poate înțelege sentimentele femeilor. Sentimentele nu sunt cuvinte. Sunt ca frunzele în vânt. Vânturile puternice tremură.

Un om obișnuit nici nu sugerează că cuvintele și intonațiile sale sunt vântul care poate sperie o femeie. O femeie poate fi atât de speriată încât ascunde și refuză un om din Atenție.

Și fără Atenția ei, se oprește să crească în stare.

Prin urmare, regele știe că vocea lui mai moale, cu atât mai repede a reușit.

Regele dă căldură. Regele este un om - Soarele, iar Regina este o floare, bucurându-se de Soare și o briză blândă, rupându-se de buzele sale!

Petalele florii izolează o aromă și răspândesc cântecul iubirii din întreaga lume: "Omul visei mele este un om ca tine!"







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: