7 Lucruri pe care ar trebui să le aibă fiecare bitmaker începător, școala este propriul pictor

7 Lucruri pe care ar trebui să le aibă fiecare bitmaker începător, școala este propriul pictor

Bună ziua! Astăzi vreau să vă spun despre 7 lucruri pe care trebuie să le aibă fiecare bitmaker.

În primul rând, să determinăm cine este acest bitmaker. În cuvinte simple, The beatmaker - o persoană care creează muzica pentru cantareti rap, compozitor hip-hop, dar în același timp, aranjor și producător. În MFP scurt (pentru cei care nu știu - o mulțime de dispozitiv funcțional).







Deci, ce ar trebui să aibă un bitmeyker începător? pentru a avea succes în afacerea dvs.?

Mâini "netede". Oamenii mă întreabă adesea: "Ce program este mai bun pentru scrierea păcatelor? Aceasta sau poate aceasta? Și care plug-in este mai bine de folosit? Aceasta sau asta? “. Am crezut, cred si cred mereu ca nu exista suficient software, depinde. Cel mai important, cât de mult "aveți" mâinile. La urma urmei, dacă știi cum să faci o muzică foarte bună, atunci absolut nu-ți pasă ce program să faci, ce plug-in să faci, etc. Puteți face bine absolut peste tot! Depinde mai mult de preferințe și de confort. Cineva îi place un program, altcineva. După cum se spune: "Gusturile și marcajele de culoare sunt diferite".

Un alt lucru este când mâinile sunt "strâmbe", ca picioarele lui Doopie Golberg ... Dar aici nu trebuie să vă disperați! În acest caz, există 2 opțiuni:

1. Continuați pentru a trage pisica de bile, scuză-mă, coada, în timp ce continuă pentru a căuta cel mai bun program pentru crearea de dezavantaje, un astfel de program, care este doar un singur buton - „pic ca ...“ (în loc de puncte introduceți numele beatmaker dvs. preferat). Și poate în 80 de ani o veți găsi. Doar de asta e un bătrân decăzut?







2. Dar există o altă opțiune. Mâinile "Curves" pot fi întotdeauna îndreptate, pentru că, bineînțeles, va exista o mulțime și o muncă grea. Mult mai complicat decât căutarea butonului "Bit Like ...", dar și mult mai eficient. Și dacă chiar îți place să-ți creezi propria muzică și vrei să o dedici la viață, atunci a doua opțiune este în mod clar pentru tine.

Bună audiere. Din păcate, dar fără ea, nicăieri. Nu neapărat bun, ci un zvon trebuie să fie. Se poate face prin instruiri periodice. Dar dacă nu este deloc acolo, este trist. În acest caz, calea muzicii este ordonată. Asta nu înseamnă. că nu-l poți asculta, dar trebuie să uiți de a-ți crea propriul. Cu siguranță nu știu, poate în epoca noastră de informare există modalități de ao dezvolta în sine, dar nu sunt sigur. Tot ce știam cu ursul în urină, așa că am rămas cu el.

Dorința de a învăța în același mod ca și dorința de a lucra trebuie să fie prezentă tot timpul. Traieste un secol, învață! Nu te mai gândi că știi mai bine de toate! Nu, nu este! Din păcate, și ah! Toți oamenii de succes se implică în mod constant în dezvoltarea lor de sine. Ei investesc în sine o mulțime de bani, dar apoi se întorc de 3 ori mai mult. Bitmakers nu fac excepție! Aruncați o etichetă din cap pentru faptul că după institut nu mai puteți învăța! Trebuie să studiezi în mod constant, în fiecare zi! În caz contrar, nu veți merge departe.

Computer, mouse, tastatură, difuzoare și software asemănător. Ei bine, acest lucru este de la sine. Fără aceasta, va fi foarte dificil să deveniți un bitmaker.

Aer curat. Aerul curat este pur și simplu necesar pentru o muncă productivă. Mai ales când petreceți mult timp la computer, în timp ce lucrați în același timp mai ales cu capul. Nu vreau să lucrez într-o cameră înfundată. Creierul începe să fie leneș, fără a primi porțiunea potrivită de aer proaspăt. Și în cele din urmă, în loc de capodopera așteptată, se va face gunoaie pe un baston, dacă se va întâmpla cu siguranță ceva. Deci, nu uitați să ventilați camera în care lucrați. Cel puțin o dată la 2 ore timp de 15-20 de minute. Vă va da putere și inspirație.

Acestea sunt cele mai necesare lucruri pe care fiecare bitmaker trebuie să le posede. Nu contează, esti umplutura de biți pe o tastatură obișnuită sau pe MPC Akai 2500. Nu contează, te zdrăngănind melodia de pe tastatură sau pe Korg M50-88. Nu contează dacă lucrați acasă sau într-un studio super profesionist. Desigur, îngrămădite Supa - este comoditate și confort, dar nu este un panaceu. Fără ele, puteți face și nu faceți mai rău decât cu ei. Principalul lucru este dorința, dorința și dragostea pentru munca ta. Și restul este o aplicație.

Sensul în practică este prietenul meu

Și încă o astfel de întrebare ... Multe minusuri sunt făcute pe eșantioane din alte cântece ... În general, este legal și dacă este necesar acolo o permisiune?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: