5 Secretele femeilor coreene, pe care nu le bănuiați aici, deoarece le pasă de piele, revista cosmopolită

5 Secretele femeilor coreene, pe care nu le bănuiați aici, deoarece le pasă de piele, revista cosmopolită

"Practic, nu folosim creme sau unguente în Coreea. pentru a scăpa de acnee. Patch-urile sunt mult mai eficiente: sub film, penetrabilitatea instrumentului crește de sute de ori. și adesea o singură noapte este suficientă. astfel încât oaspetele neașteptat să dispară complet ", spune Charlotte. - Favoritele mele sunt Acne Pimple Master Patch de la Corsx. au costat un ban. dar foarte eficient. "







2. Apă micelară - în orice caz

5 secrete coreeni, despre care nu a avut nici o idee că e modul în care acestea să aibă grijă de piele, revista cosmopolită

5 secrete ale pielii ideale ale femeilor asiatice: este atât de simplu și de eficient!

  • Mituri despre injecții de frumusețe și alte proceduri. care este momentul potrivit pentru a dezvălui

    "Apa micelară mă înlocuiește cu toate curățitoarele din lume", râde Miss Cho, "Îndepărtează machiajul. Clar eu o piele. tonul sau doar calma jos. Am scăpat de toate pixurile. Scrubs. exfoliant. mijloace pentru machiaj. lăsând doar micelar. După multe experimente, m-am oprit la Real Flower Cleansing Water Calendula de la Neogen Dermalogy. este aproape în întregime organic. în sticla float petale de calendula. Și are un efect suplimentar excelent - elimină roșeața! "







    3. În loc de cremă - mască

    5 Secretele femeilor coreene, pe care nu le bănuiați aici, deoarece le pasă de piele, revista cosmopolită

    "Vei fi surprins. dar recent în Coreea, tendința a adus un impuls pentru a renunța la utilizarea cremelor nutritive și hidratante în favoarea măștilor de țesut. Din nou. pătrunde mai adânc ingredientele. efectul este mai pronunțat. și nu vă frecați pielea. Acum, foarte populare "săptămâni" (Soko Glam are o misto 7 Day Sheet Mask Challenge), pachete cu 14 măști. 2 pe zi - dimineața și seara. cu o varietate de compuși. Astfel, pielea primește diferite substanțe necesare pentru aceasta în 7 zile. dar nu același lucru ".

    4. Peelingul vinului

    5 secrete coreeni, despre care nu a avut nici o idee că e modul în care acestea să aibă grijă de piele, revista cosmopolită

    Extractul de struguri fermentați și acidul glicolic sunt considerate mijloacele cele mai sigure și eficiente pentru curățarea pielii. Îmi plac coaja sub formă de discuri impregnate. cum ar fi Peel Gauze Peeling Wine de la Neogenlab. ele sunt mai convenabile de utilizat și nu există nici un risc de suprasolicitare. "

    5. Frumusetea Apelor

    5 Secretele femeilor coreene, pe care nu le bănuiați aici, deoarece le pasă de piele, revista cosmopolită

    "Cred. că astfel de produse sunt viitorul. Această apă este diferită de subiectele miceliare. care include ingrediente de exfoliere. adică înlocuiește nu numai mijloacele de spălare. machiaj și tonifiere. dar și peeling! "

    ← Faceți clic pe "Ca" și citiți-ne pe Facebook







    Articole similare

    Trimiteți-le prietenilor: