5 Fapte despre utilizarea revistei parkour, birdy

Pe scurt despre cum Parkour ajută să se dezvolte în alte discipline extreme

5 Fapte despre utilizarea revistei parkour, birdy

După cum probabil ați observat, în paginile acestei reviste pentru o lungă perioadă de timp, am evitat subiectul partid Parkour: un fel de cursă cu obstacole părea să ne o alternativă ciudată cross-country pentru tineri - și nu mai mult. Dar, după ce am intrat în noul parc interior "Piața" ne-am răzgândit de acest sport. Parkour poate fi cu adevărat un mare ajutor pentru alte discipline extreme sau progrese în paralel cu ele. Deci, întâlniți - 5 fapte despre beneficiile parkour, care vă vor permite să nu pierdeți inima în afara sezonului.







Materialul a fost pregătit cu sprijinul echipei Piața parkour și îmbrăcăminte de brand One, deschis recent Sala sa din „Piața“ din Moscova (m. Polezhaevskaya două Lime de călătorie, 9S2), și „Parkour Academy.“ Birdy îi mulțumește pe instructorii Alexander (Square One) și Hans (Academia de Parkour) pentru instruire.






Piața unu
В Контакте
Instagram

5 Fapte despre utilizarea revistei parkour, birdy

1 Parkour vă învață cum să cădeți bine. Chiar de la o înălțime mare. Fără rănire. Această abilitate uimitoare este util peste tot - in toamna cu snowboard bigeyra și parașutism, precum și la o întâlnire cu asfaltul pe longboard, iar atunci când zboară cu picătură de rădăcini în MTB. Dacă sunteți în stare să-și verse trupul său muritor pe pământ, grupate și să nu fie blocat în picioare drepte la sol, în mod inevitabil, rupându-le, vei reuși în orice disciplină extremă.

5 Parkour ajută la practicarea rotației. Disciplinele de la skateboard și snowboard freestyle la surfing, asociate cu cascadorii, înseamnă abilități acrobatice. În parkour, sunt dobândite abilitățile de rotație în jurul axei proprii, a flips și somersaults. Aceste trucuri, care la început făcute în groapă spumă, transferat ulterior terenul urban - si sali de obișnuiții Trambuline să învețe treptat să facă același lucru pe munte, în conducta sau feroviar.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: