140 Credeți pur și simplu ca un copil

Nu cred că fiecare cuvânt ... - ... A fost atunci și acolo a fost cel mai important moment din istoria creștinismului - nu-și ia ochii de pe Sophie, Teabing susținută pauză semnificativă, apoi a continuat: - Constantin a finanțat scrierea unei noi Biblie, care ar fi inclus Evanghelia, vorbind







Copilul lui Lucifer Bandele de obicei își opresc activitatea în timpul iernii și o reluau în vară. Toată iarnă am făcut arme. Am avut o reputație de lider cel mai brutal al bandei. De 18 ori am fost arestat, am petrecut 30 de zile în spatele gratiilor, asteptand procesul, dar niciodata nu ma impotriva mea

Copil al Reformei și Iluminării Critica biblică este de obicei numită o anumită direcție în studiile biblice, care a apărut în secolul al XIX-lea. deși unele dintre elementele sale au apărut mult mai devreme. În general, se poate spune că drumul spre aceasta a fost pus de Reformă și Iluminare în Occident

46 "... Această lume, copilul meu, cel mai plin de viață" Mă bucur, copilul meu, că ești sănătos. Am aflat despre păcatul tău. De vreme ce aproape că ați căzut în blasfemie, acum, în plus, vă plângeți în fiecare zi de două ori timp de patruzeci de zile. Dar veți începe după Rusalii. Și fii atent acum, copil







50 Cine știe, copilul meu, judecățile lui Dumnezeu? Cine știe, copilul meu, judecățile lui Dumnezeu? Știe totul. El vede totul și nimic din El nu poate fi ascuns, dar nimeni nu știe voia Lui. Faptele lui Satana - nimic aproape de puterea lui Dumnezeu. Și când Domnul ne testează, după cum știe, atunci vom arăta și noi

Capitolul 19. Evitați plăcerile neautorizate. "Nu fi vorbăreț." "Nu credeți fiecare cuvânt." - Apreciez frica de Dumnezeu. - Feriți-vă de

UNIVERSITATEA - COPIL MIJLOC Una dintre paginile cele mai strălucite din istoria educației - nașterea și adoptarea universităților, sau Studium genera, cum au fost numite, fiind locul unde în Evul Mediu a fost posibil pentru a obține școlarizarea cea mai completă.

"Copilul nefericit ..." Copilăria lui Matrona a fost nefericită? Părinții par să fi iubit-o și nu au ofensat - este deja bun. Dar, dacă judecăm prin măsurile noastre obișnuite, obișnuite, cum nu putem regreta un astfel de copil, slab și bolnav? Ce fel de fericire poate fi? K

Copii și nebun Micul Kate a întrebat: - Mamă, ce e astăzi pentru vacanță Mama a răspuns: - Astăzi se naște copilul Hristos.- El, care pentru toți oamenii vărsat sânge - Da, devochka.- Unde este născut el - În Betleem ?. Evreii își închipuiau că va veni ca rege și că Sa născut

„Crede!“ Prințul Dolgoruky Vladimir Sergheevici, ca trimis la Curtea prusac, infectat cu gândirea liberă, astfel că și-a pierdut credința în Dumnezeu și viața de apoi. Aflând acest lucru, fratele său, prințul Petru, el a scris o scrisoare, care a cerut: „Crede, frate, că, fără adevărata credință







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: