10 Secrets of Happiness în engleză

Vă prezint 10 secrete de fericire din partea britanicilor. Să vedem cum se potrivesc omului rus. Deci, cum să devii o persoană fericită în limba engleză?







10 secrete de fericire în engleză.

Oamenii de știință britanici au scris 10 reguli de fericire.

Mișcarea internațională PENTRU SĂPĂRĂTATE (London Happiness) a propus zece reguli, implementarea cărora va ajuta oamenii să se simtă fericiți. "Scopul nostru este de a forma o mișcare globală în masă pentru o schimbare radicală a stilului de viață al societății moderne", afirmă declarația noii organizații.

Potrivit reprezentantului Action for Happiness. Profesorul Richard Laard, în ciuda progreselor materiale impresionante făcute de lumea industrială, oamenii nu au devenit mai fericiți, dimpotrivă, au avut noi grijile și dezamăgirile.

"Scopul mișcării fericirii este de a schimba această situație nesănătoasă", a subliniat el.

Deci, secretele fericirii de la oamenii de știință britanici:

Citiți cele mai bune materiale ale unui psiholog de fericire pe această temă!

Evaluați acest material!

Îmi plac toate sfaturile de a deveni fericit, sunt de acord că o persoană ar trebui să ajute o persoană mai slabă și poate simți satisfacția morală în același timp, dar sentimentul fericirii nu poate fi decât experimentat în iubirea reciprocă. O persoană este o ființă egoistă, deci poate fi fericită atunci când ambițiile sale personale sau creative sunt pe deplin îndeplinite. Visele mele nu sunt toate încarnate, dar încă mă simt fericită, îmi place să trăiesc și fiecare zi nouă este o bucurie pentru mine, chiar dacă aceasta aduce dezamăgire în ceva. "Iubiți viața, iubiți-vă, iubiți tot ceea ce vă place fără să vă uitați la nebuni și să fiți fericiți, chiar dacă dorințele voastre nu coincid întotdeauna cu oportunitățile.

Vreau să iau toate engleza - și voi vorbi urgent cu prietenii

Cred că despre bustul organizației caritabile, dar doar pentru a oferi un pic de ajutor unei persoane este foarte posibil. Nu știu cine are ce, dar starea mea se ridică după aceea)))







1. Fericirea nu este de a lua, ci de a da.

Câteva cuvinte superficiale. Ne place să facem ceva "dezinteresat" pentru ceilalți, numai dacă ne oferă ceva în schimb, de exemplu:

Suntem încântați să transferăm vechea doamnă peste drum, pentru că, în același timp, simțim importanța noastră.

Un bărbat poate petrece o avere pentru a cumpăra un cadou pentru o femeie iubită, doar pentru că speră să-i vadă zâmbetul plin de bucurie și poate să se sărute de ea și poate nu doar un sărut.

Dar același om este puțin probabil să dea 3 ruble pentru un băutură alcoolică beat unui străin.

De asemenea, este puțin probabil ca cineva să vrea să lucreze după o zi, chiar și pentru o oră, dacă șeful o cere. Ei bine, dacă, bineînțeles, șeful nu este prietenul tău. Etc.

Orice act "dezinteresat" ne face mai fericiți numai dacă ne dă cel puțin un beneficiu, de exemplu, moral.

2. Discutați mai mult, amintiți-vă despre prietenii care au pierdut recent contactul.

Sfat bun. Și dacă prietenii nu mai sunt? Unii s-au dus la celălalt capăt al țării sau pe planetă, alții au murit devreme și nu aveți contact prietenos cu ceilalți?

7. Lăsați-vă înfrângerile să vă învețe să corectați greșelile, să vă ridicați și să mergeți din nou înainte.

Prea întotdeauna nu este posibil. Cineva a spus: "Studiile cuiva fac mai mult, dar cineva sparge și ucide ..."

Igor, nu a văzut întrebarea.

))) Zâmbesc, cât de multe sfaturi și discuții, toate sunt corecte. Sarcina principală este de a le urma. Aceasta este problema))) schimba-te, atitudinea ta față de tine, totul începe cu tine însuți. Mi-am dat seama de acest lucru, dar, uneori, cu toate acestea, nu, nu, iar gândul va trece, ceea ce va duce în mod inevitabil la o stare proastă.

Deci, la tine se pare Scriptura "Eroului-Singuratic". Lacrimi sub interdicție - această slăbiciune nu este într-un mod eroic. Ajutați să întrebați? Ce vrei să spui? Eroul cere ajutor? Deci, Hope? Ce este un basm iubit în copilărie? Cine este personajul preferat în cărțile tinereții, eroul filmului?

Ei bine, da ... desigur .... de fapt, într-o conversație prietenoasă pentru o ceașcă de cafea, nici o otravă de șobolan nu a adăugat, bine, doar un pic, care nu ar fi murit și a suferit un pic, cu o lună. Și abia am devenit invalid ... și nu a făcut nimic - nu a existat nici o crimă, dar prietenii ei începuseră să se sperie foarte mult din acel moment.

💡 Inna, nu este ușor să ieși cu o astfel de traumă, și totuși ... care este responsabilitatea ta în alegerea unei "regină de șobolani" ca prieten?

Da, sunt de acord cu 9 secrete, totul este deja aproape de mine, mi-am dat seama de mult și i-am aplicat. Dar cu cel de-al doilea secret, am o problemă .... fără prietene ... nu ... există doar cunoștințe. Mare am primit la timp de la prietenele mele .... Nu mai vreau să experimentez aceste momente ale vieții. Am comunicat foarte mult, dar iată regula - "distanța mâinii întinse" pe care o păstrez mereu.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: