4 Moduri de contactare a îngerului tău păzitor - esoterică și cunoaștere de sine

4 Moduri de contactare a îngerului tău păzitor - esoterică și cunoaștere de sine

Mulți oameni din întreaga lume cred în îngerii păzitori. Unii oameni cred că fiecare persoană este alocată unui înger. Alții cred că există doi îngeri: unul pentru zi și unul pentru noapte. Încă alții spun că oamenii nu au îngerii permanenți păzitori, dar Dumnezeu le poate trimite la momentul potrivit.







Deși existența îngerilor nu este dovedită, mulți încearcă să îi contacteze prin meditație și rugăciune. Aceasta este ceea ce trebuie să faceți pentru a intra în contact cu Îngerul vostru.

1. Ascultați-vă intuiția

Acordați atenție modului în care se dezvoltă intuiția sau "al șaselea simț". Acesta este modul principal de comunicare a îngerilor cu noi. Dacă trebuie să luați o decizie importantă, întrebați-vă în mod mental Angelului cum să procedați. Ai răspunsul potrivit în capul tău. Acesta este îngerul tău dă un indiciu.







2. Scrieți-vă gândurile

Tot ce apare brusc in cap, ingerul vostru va spune. Idei și inspirație nu vin doar. În timp, le puteți uita, iar o carte înregistrată vă va ajuta să păstrați totul. Dacă aveți obiective și dorințe, scrieți-le pe hârtie. Îngerul păzitor vă va ajuta în orice fel să-i atingeți și să-i realizați.

Meditațiile curăță mintea și ajută la focalizarea asupra lucrurilor importante. Luați o poză confortabilă și încercați să nu vă gândiți la nimic. Salutați Îngerul vostru și îi mulțumiți că v-a ajutat. Apoi împărțiți-vă problemele și cereți sfaturi. Îngerul pazitor va da cu siguranță un semn. De exemplu, veți auzi un zgomot, veți vedea o imagine trecătoare în imaginația dvs. sau veți simți căldura.

Îngerii ajuta oamenii și fără tratament direct pentru ei. Dar, dacă nu sunteți sigur că Îngerul vostru Îngrijitor este în apropiere, atunci cereți-i să vă dea un semn. Apelarea la puterile înalte este o experiență spirituală personală care depinde de credința voastră, astfel încât aceste metode ar putea să nu funcționeze pentru toată lumea.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: