2) El nu-ti-ka

Si-ste-ma-ti-ka pri-v-dit în sistem-mu toate org org-ga-jos-noi; selectiviya za-ni-ma-et-ya-ve-de-no-em noi rase de rasă-vii, sor-tov-rai și tulpini de micro-ro-sau-ha mov-ascendente; anatomia este studiată de structura internă a org-ga-na-mos; și este studiată influența mediului asupra formei-imitație a prisminelor (monodic-cationizare-schimbare) -nu-ti-ka.







2. Ce formă-mu-li-ro-ka co-autorizează una și aceeași din motivația teoriei celulare?

1) O nouă celulă apare ca urmare a ștergerii celulei originale.

2) Klet-ki pro-ka-ri-și eu-ka-ri-din sunt similare în construcții.

3) Celulele tuturor țesuturilor organismelor vii au funcții similare.

4) În celulele bacteriei, materia nucleară se află pe axa x a citoplasmei.

O teorie conceptuală teoretică include următoarele polinoame de bază:

- Crate-ka - elemente-men-tar Nye-ni-SED ca doamna a primului, ACT-lacrimogenă-Naya la SA-mo-de-noi-les-INJ, sa-mo-re gu la -tsii si sa-mo-Boc-Pro de la ve de INJ, NE-la-yu-conductoare-i-Hsia-SED orice-Tsey paie-e-TION, funcția-chi-oh-no-ro -wa-TION și timpul de-ve-ment a tuturor celor vii sau-ga-bottom-mov.

- Celulele tuturor org-ga-low-mos trăiesc asemănătoare în construcții, hi-mi-che-shok-mu-s-stu-wu și osnov-ny pro-yav-le-ni - viata-nu-de-ya-tel-no-sti.

- Înmulțirea celulei prin pro-ish-chit prin deleția celulei originale Maatrin.

- Într-o multicel-sau-ga-low-mes, celulele sunt spe-chi-a-li-zi-ru-yu cu privire la funcționalități și imagini țesăturile provenite de la unele organisme permanente și sistemele lor, interconectate prin inter-cliche, mo-mo ral -a-a-le și nerv-th-forma-mi-mi-re-gu-la-tion.

3. este o reactivare

1) faza întunecată a lui pho-to-sin-te-for

3) respirația aerobă no-hoo

4) Rezumarea sumară a lui pho-to-syn-te-for

- aceasta este o reacție completă a procedurii aerobe-n-a-th-hah-tion.

Datorită gluco-la-OCIS-LA-ET-CI la apă și gazul de cărbune-gaz-lo.

4. Răni și tsara-pi-ny pe piele za-zhi-va-yy blah-go-da-ryra

1) Mi-a-zu

4) pro-hundred-mu de-le-niyu







Rănile și kara-pi-nas sunt răspândite cu ajutorul unei multitudini de celule co-mi-ti-che-mi prin mi-that-for.

5. Dezvoltarea descendenților on-zy-wa-hat-xia de celule ouă non-oplo-pre-cre-virennye

Ovo-he-nez - re-formarea celulelor celulelor ouă, sper-ma-to-he-nez - îmbogățirea spermatozo-somo-zo- și-da, mu-ta-ne-nez - procesul de căutare a mutațiilor art-mu-tationale.

6 Uca Ms-cho ana-li-ru su-th-prezent-scraper Insulele-set de supă, în individ co-lan-set-count-este n-te-su-ro-got-evaluate.

1) Aa x aa

Pentru gura-nou-les-TION "chi-sute-vă" op-ha-ma-jos a pro-ana DYT-li-ru su-th-prezent-Scraper supa Insulele-set la Ko rom este-urmează-do e-mai specimen cu do-mi-Nantes-HN-e sub-ZNA single-mi scraper supa-va-et-Xia cu D-EST-SIV-clorhidric th-mo -zi th-lea (aa). În cazul în care apoi-TION de la unu-la-lea Scraper-supa-va-TION unui ochi-Jet-Xia od-but-tip-NYM, cunoscându-cheat, individuale ho-mo-zi-Goth-on (l re-HO- tip AA). Dacă o mai târziu-stve 50% CCA bei cu do-mi-Nantes-HN-E sub-ZNA-ka-E, și 50% D-EST-Siv-HN-E, cunoscându-ieftin, n individuale -te-su-ro-got on (dar n-tip Aa ei).

7. Bo Leznov Jos con-pentru-on cu on-jav-le-no-it-lesa perechea ei 21-lea de chro-mo-SOM per n-but-TI NE-che-lo-ve-ka la -Acest tip de-me-not-tion-na-zy-wa-yat

1) co-ma-ti-che-s-mu-ta-chi

2) eroul mu-ta-chi

Pro-is-ho-dit uve-li-tion-ko-li-che-stva chro-mo-som,

8. Care dintre mentalitățile chi-n-ness ale cuvintelor li-va-et-ra-li-chie Fe-no-ty-pov od-no-yay-tsev-near-not-tsov

O varietate de fe-no-ti-pas de la ge-not-ti-che-ski od-na-ko-oh-oh-ga-jos-mov merge sub acțiunea mediului, mediu, g-no-ti-pi nu este supra-tra-gi-va-yutsya.

9 .. La zap-pa-nym pi-ta-ttel-nym vets-stvam la gris-bov ot-no-syat

Ciuperci, precum și gli-co-genă de genă zhivot-ny-na-pa-sa-ay.

10 ..

2) El nu-ti-ka
Ce scrisoare în ric-su-ko este despre o anumită parte a celulei de dezvoltare, o legătură disperată între org-ha-no-i- da-mi?

Partea celulei de creștere, conexiunea disperantă dintre org-ga-no-i-da-mi este cy-plasmul (B).

A este nucleul; B - cutie de manta + mem-brane; G - clor - ro - strat

11 .. Care este creșterea a câtorva de la go-o-se-bărbați

1) gink double-lo-pastă

3) viața în os din stânga

4) min-dale este de obicei-nou

3 și 4 - pe-top-se-bărbați-nye curse

2 - departamentul de coadă-și-fund

12 .. Funcțiile sistemului de ortogonale sunt complete - co-kra-titel-naya va-ku-o în in-fu-zo-rii-tu-fel ki

So-kra-ti-tel-naya va-ku-ol-in-on-to-on-to-ru-ju-to-pro-du-pro-duk-esti life-not-i-tel-no-sti.

13. La păsări, sângele ar-ter-ri-al-naya nu este smi-shi-va-e-sya cu ve-nas,

1) nu are clanuri între pre-sir-di-y-mi și-lu-doc-ka-mi

2) nu are un ne-re-go-rod-ki în același loo-doc-ke

3) o suta de trei camere







Trimiteți-le prietenilor: