10 Motive pentru a obține o pisică - ce sunt acestea

Pisica este cel mai frumos animal de pe planetă. Desigur, motivele pentru a obține o pisică sunt mult mai mult de 10, dar voi încerca să păstrez:

  1. Pisica este frumoasa, ca Apollo - frumoasa si de neinlocuit.
  2. Pisicile sunt cei mai buni doctori. Ei se culcă pe locurile bolnave ale proprietarilor sau le linge și persoana se recuperează cu adevărat fără medici și medicamente.
  3. Dacă locuiți într-un sat sau aveți o casă privată, aveți nevoie de un mouser cu coadă.
  4. Pisicile sunt animalele cele mai blânde, blânde și afectuoase. Îmi îmbrățișează mine, sărută, mă lovește cu labele, îmi linge fața și mâinile.
  5. Pisicile sunt foarte inteligente și inteligente. Cu numerele noastre de predare, alfabetul, el deja a stăpânit niște fraze umane. Și totuși, în micul său cap gri este întotdeauna o grămadă de idei creative.
  6. Pisica este un animal foarte sociabil si prietenos. Dacă casa ta are copii, atunci acesta este un beneficiu suplimentar. Pisica și copilul nu le vor lăsa niciodată să se piardă.
  7. Cu care puteți dormi și, pe o pernă.
  8. Stroking pisica calmeaza sistemul nervos.
  9. Îngrijirea unei pisici nu este dificilă. Aceasta este hrănirea regulată, curățarea tăvii, pieptănarea acesteia de 1-2 ori pe săptămână, tăierea ghearelor o dată pe lună și îmbăierea o dată la șase luni.
  10. Hugs cu un fuzzy da energie si energie pozitiva pentru intreaga zi.

Niciodată nu m-am gândit la motivele care mi-au determinat să am o pisică, doar pisicile trăiesc mereu cu mine, viața mea este pur și simplu împărțită de viețile kotei mele. Dar voi încerca să formulez, deoarece întrebarea este pusă atât de grav.













  1. Primul motiv din copilărie - nici o altă mamă a beastului nu a vrut să vadă acasă, hamsteri și șobolani au zburat imediat la concurs.
  2. Pisica sa dovedit a fi un animal necesar, deoarece casa noastră a fost atacată periodic de soareci, mama sa îndrăgostit de ea în 2 luni.
  3. A fost iarna iar pisica la incalzit pe toata lumea la randul ei complet gratuit.
  4. Seara, se așezase sub o lampă de masă și făcea lecții cu mine.
  5. Toată lepră și anticul meu, a ținut un secret și nu mi-a dat drumul.
  6. Prima pisică ma așteptat de la armată și mi-a murit în brațe.
  7. Pisicile au fost întotdeauna primele care au intrat în noua mea casă și au rămas acolo în momente diferite.
  8. Cu o pisică poți vorbi pe orice subiect, nu-i pasă de CATT-uri de politică și monedă.
  9. Se întâmplă că doar el mă întâlnește la ușă seara, flămând și obosit.

Cel de-al zecelea element va fi un răspuns foto. Numele lui este Bosyak Vasilyevich.

10 Motive pentru a obține o pisică - ce sunt acestea

  • Pisica te va incalzi in frig si rece
  • Slăbiți și eliberați tensiunea
  • Vindecați punctele tări ale corpului în corpul vostru
  • Protejați-vă de negativitatea lumii invizibile și a lumii înconjurătoare
  • Bucurați-vă de mișcările sale capricioase
  • Cauzează sensibilitatea și dorința de a avea grijă
  • Îi ia pe copii de mult timp
  • Este capabil să prindă tot ce se mișcă, mai puțin decât acesta, inclusiv rozătoarele
  • Aduce oameni mai aproape de o ceartă
  • Amuzant și ameliorează sentimentul de reținere în rândul oaspeților

Și pisicile roșii aduc fericire și noroc casei! Vă recomand să obțineți. )

10 Motive pentru a obține o pisică - ce sunt acestea







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: