301 Redirecționați pe hosting offerhost, blog olga abramovoy

301 redirecționează pe hosting Offerhost

Știți ce redirecționare 301 este. Am întâlnit acest concept în cadrul trainingului privind vânzările partenerilor. 301 redirecționarea este redirecționarea de la un nume de domeniu la altul (de la o pagină a site-ului la alta, etc.). Nu există nici un motiv pentru a utiliza 301 de redirecționare (puteți găsi aceste informații pe Internet), de exemplu, în vânzări partenere este utilizat pentru a reduce costul clicurilor în Yandex Direct.







Pentru prima dată, am editat 301 de redirecționări pe cont propriu în timpul studiilor mele. În codul special a fost necesar să inserați o legătură de afiliere, să salvați fișierul și să îl încărcați în dosarul rădăcină al site-ului. Sunt de acord că manipularea nu este ușoară ... Mai ales când pentru dvs. codul este ca o diplomă chineză.)

301 redirecționează pe hosting Offerhost

Și am fost plăcut surprins când Arthur de pe webinar privind găzduirea a arătat cât de ușor pot fi redirecționate 301 către Offerhost. În mod literal, în 3 clicuri fără a folosi cod special! Arthur poate spune atât de multe mulțumiri: încearcă foarte mult să ne transmită toate informațiile! Un alt lucru este că 70% din publicul său au învățat acum ce găzduire este ca în general și, prin urmare, există multe întrebări.

Deci, există 2 moduri de a configura 301 redirecționări. Voi afișa pe domeniul deja înregistrat. Dacă nu aveți, vă sfătuiesc să citiți articolul Besthost Hostinghost. unde întregul proces de cumpărare a unei găzduiri și crearea unui domeniu este complet dezasamblat.

Pe pagina principală din interiorul administratorilor Offerhost alegeți hosting virtual (în meniul din stânga), selectați-l și faceți clic pe butonul Go.

În fila deschisă isp-offerhost.ru ca în stânga alegem www-domenii. Dacă aveți mai multe domenii înregistrate, selectați cel pe care doriți să configurați redirecționarea 301. Rețineți că partea de sus este butonul activ numit Redirecționări. la care doriți să faceți clic.

În fila Redirecționare următoare, faceți clic pe Creați.

301 Redirecționați pe hosting offerhost, blog olga abramovoy






În câmpul Cod, nu schimba nimic, în mod implicit este 301 - Mută ​​permanent.

În câmpul de adrese URL am plasat un link către site-ul pentru care am creat o redirecționare 301. Și OK.

301 Redirecționați pe hosting offerhost, blog olga abramovoy

Pentru a verifica dacă redirecționarea 301 a avut succes, accesați fila domenii www. selectați domeniul configurat și faceți clic pe butonul Go din partea de sus.

Sistemul vă va redirecționa către site-ul la care ați făcut legătura atunci când configurați redirecționarea 301.

Pe pagina principală din interiorul administratorilor Offerhost alegeți hosting virtual (în meniul din stânga), selectați-l și faceți clic pe butonul Go.

În fila deschisă isp-offerhost.ru ca în stânga alegem www-domenii. Selectați domeniul pentru care dorim să configurați redirecționări de 301. Deasupra butonului numit Catalog este activat. pe care să apăsați.

Vom ajunge la fila Manager din fișierele domeniului dvs. Apăsați butonul Creare.

301 Redirecționați pe hosting offerhost, blog olga abramovoy

În fila următoare Crearea fișierului sau a directorului în câmpul Tip, lăsați fișierul. și în câmpul Nume, înregistrați .htaccess și faceți clic pe OK.

301 Redirecționați pe hosting offerhost, blog olga abramovoy

Evidențiați .htaccess în Manager fișiere și faceți clic pe butonul Editare.

301 Redirecționați pe hosting offerhost, blog olga abramovoy

În câmpul deschis, trebuie să scrieți următorul cod

301 Redirecționați pe hosting offerhost, blog olga abramovoy

Atunci când editați o redirecționare 301 (care urmează să fie confirmat: nu atunci când configurați, și anume atunci când editarea - Când am fost un singur link către cealaltă) și 1 și 2, în modul în care am, din păcate, nu a fost actualizat link-uri către site-uri web. Rezolvați această problemă numai prin ștergerea memoriei cache a browserului. Țineți cont de acest lucru.

Ați putea fi interesat de următoarele articole:







Trimiteți-le prietenilor: