10 Cele mai bogate țări musulmane din lume

Cele mai bogate zece țări musulmane din lume

10 Cele mai bogate țări musulmane din lume

PIB-ul ridicat pe cap de locuitor înseamnă că țara este un important participant pe piața mondială. Vă prezentăm atenția celor zece dintre cele mai bogate țări musulmane, potrivit Yahoo Finance.







10 Cele mai bogate țări musulmane din lume

10 Cele mai bogate țări musulmane din lume

10 Cele mai bogate țări musulmane din lume

Emiratele Arabe Unite:

10 Cele mai bogate țări musulmane din lume

10 Cele mai bogate țări musulmane din lume

10 Cele mai bogate țări musulmane din lume

10 Cele mai bogate țări musulmane din lume

10 Cele mai bogate țări musulmane din lume

10 Cele mai bogate țări musulmane din lume

10 Cele mai bogate țări musulmane din lume

Citiți și:

  • 10 Cele mai bogate țări musulmane din lume






10 lucruri pe care ar trebui să le facă fiecare musulman normal

Î: Am auzit despre 10 lucruri pe care ar trebui să le facă fiecare musulman normal. Îmi amintesc cum să îndepărtez părul de sub arbori, apoi folosești o greșeală. Dar nu-mi amintesc restul. Știți acest hadith? Ar putea să mă conducă complet? Este de încredere? Un Dalil căruia ia avut încredere? (Salavat Salafffov)

  • 10 Cele mai bogate țări musulmane din lume

    În care țările musulmane este mai bine să nu mergeți (lista)

    De ce scriu "așa-numitele țări musulmane"? Și pentru simplul motiv că, spre deosebire de zilele noastre, cu multe secole în urmă, a fost posibil să călătorești în siguranță prin țările unde locuiesc musulmanii. Prin urmare, este pur și simplu rușinos să scrieți "țările musulmane"

  • 10 Cele mai bogate țări musulmane din lume

    Sunt un soț gelos față de sora lui ... Ce ar trebui să fac?

    Mi se pare că pentru sotul meu sora mai mică (22 de ani) este femeia ideală. Pentru el, se referă la om și nu la frate. De exemplu, el îi sfătuiește ce să facă cu părul - de exemplu, lăsați-i să meargă sau să-i ducă, astfel încât să fie mai frumos sau să poarte hainele, în opinia lui. Îi place să-i facă poze când minte, ședințe sau merge pe stradă. Când suntem împreună acasă sau pe stradă, văd că nu observă pe nimeni și admiră că este aproape

  • 10 Cele mai bogate țări musulmane din lume

    Este posibil ca musulmanii să ofenseze alte religii?

    Este posibil de a critica convingerile non-musulmanilor sau insultarea religiei lor, așa cum spune Coranul că profetul Ibrahim (alaihi Salam) a rupt idolii, adorat de poporul său? (Salim)

  • 10 Cele mai bogate țări musulmane din lume

    Puțini oameni știu că această sura este o descriere a vieții profetului (pacea este asupra lui)

    În Coran există o mică sura pe care o cunoaște fiecare musulman. Dar foarte puțini oameni știu că acest sura rezumă momentele-cheie ale vieții profetului Muhammed (pacea este pe el)

  • 10 Cele mai bogate țări musulmane din lume

    Trebuie să-mi țin mâna peste chip după ce am citit duoul?

    "Când Mesagerul lui Allah (salallahu alaihi wa sallam) și-a ridicat mâinile pentru un du'a, el nu le-a scăzut până când nu.

  • 10 Cele mai bogate țări musulmane din lume

    Se verifică pe sine: 8 metode non-eșec pentru a nu uimi de dimineața namaz

    Mulți dintre noi se confruntă cu problema trezirii sau incapacității de a se ridica la rugăciunea de dimineață. Rugăciunea de dimineață se citește foarte devreme, noaptea, ceea ce face ca creșterea să fie deosebit de dificilă pentru cei care lucrează și studiază, dar iarna dificultatea este condiționată de vreme rece.

  • 10 Cele mai bogate țări musulmane din lume

    Faptele pe care profetul le-a numit primul păcat al ummei sale

    După moartea celui neprihănit Salaf, a trecut mult timp, lumea se îndreaptă spre Ziua Judecății. În acest timp, mulți oameni au reușit să se deterioreze, iar starea lumii a atins punctul în care doar numele Islamului a rămas. Musulmanii au lăsat nu numai sunniții, ci și Wajibii și Fardele, au urmat și dubiosul, nedorit, dincolo de tabu.







    Articole similare

    Trimiteți-le prietenilor: