Malaga ", cu un mare scor bate" zenith "- fotbal

Spaniolul "Malaga" în câmpul său a învins St. Petersburg "Zenith" (3: 0) în meciul de start al etapei de grup a Ligii Campionilor din grupa C.

Începutul meciului sa dovedit a fi descurajator pentru Petrograder. Deja în minutul 3 Isko a părăsit cu ușurință viteza lui Anyukova în zona de pedeapsă, nu sa apropiat de Brun Alves, trecând din punct de vedere tehnic în colțul îndepărtat. Mingea de la bar a intrat în plasa porții "Zenith".

În atac de atac Petrograders ar putea chiar scorul - Hulk sărutat puternic din afara zonei de penalizare, aterizând în bara transversală.

Dar, în minutul 13, apărător al „Zenith“, a dat în liniște Jesus Gamez să înscrie în colțul din dreapta al suprafeței de pedeapsă, în cazul în care urmată de o trecere precisă la centrul de Saviola. Din nou, după o lovitură la bar, după care mingea a intrat în plasă.

"Malaga" a creat câteva momente mai acute, și numai ghinionul și jucat Malafeev a împiedicat gazdele să aducă scorul la unul mare. Sfârșitul primei reprize a fost lăsat pentru Zenit, dar nu a fost posibil să se înmoaie scorul.

În a doua jumătate gazdele pentru a încetini, dar grupul St. Petersburg nu a reușit să închidă diferența, dar la 77 de minute gazdele fugit repede la tejghea, Isco primește mingea la marginea suprafeței de pedeapsă și a tras un drept puternic pe „nouă“, stabilind scorul final.

Într-un alt meci din grupa C, "Milan" a jucat o remiza cu "Anderlecht" (0: 0).