Cum s-au dovedit figuranții ruși de la Cupa Mondială-2019, problemele actuale, întrebarea-răspuns,

Femeia de patinaj unic

Rusă Eugen Medvedeva a câștigat medalia de aur a Campionatului Mondial în patinajul feminin. După un program scurt și arbitrar, ea a obținut 233,41 puncte, stabilind un nou record mondial. În acest caz, înregistrarea anterioară îi aparținea și ei. Astfel, Evgeniya Medvedev a devenit un câștigător de două ori al Cupei Mondiale.

Locul al doilea și al treilea au fost reprezentate de patinatorii din Canada - Caitlin Osmond. a câștigat 218,13 puncte, iar Gabriel Dailman (213,52).

O alta rusoaica Maria Sotskova sa clasat pe locul al optulea, ea a marcat 192.20 de puncte, în timp ce compatriotul ei Anna Anna Pogorilaya a devenit al 13-lea (183.37).

Cum s-au dovedit figuranții ruși pe skaters la Cupa Mondială-2017, problemele curente, întrebarea-răspuns,

Men's Single Skating

22 de ani, skater Mikhail Kolyada a ocupat locul 8 în campionatul mondial la finalul competiției. Atletul are 257.47 puncte. Un alt rus Maxim Kovtun a plasat pe locul 11 ​​in clasament cu un scor de 245.84 puncte.

Postamentul up doi concurent din Japonia - Yuzuru Hanyu (321.59) și Sema Uno (319.31) și skater Chineză Jin Boyan (303.58).

Dublarea patinajului

Fotbaliștii din Rusia, Evgenia Tarasova și Vladimir Morozov, au câștigat medalia de bronz a campionatului mondial. Ca urmare a programelor scurte și arbitrare, duoul din Rusia a înregistrat 219,03 puncte.

Medalia de aur a Cupei Mondiale a fost luată de un cuplu din China Sui Wenjing și Han Tsun. Au marcat 232.06 puncte. Argintul a fost acordat sportivilor din Germania Alena Savchenko și Bruno Masso. Rezultatul lor este de 230.30 puncte.

În competițiile de la Helsinki au participat încă două perechi din Rusia: Ksenia Stolbova și Fedor Klimov. precum și Natalia Zabiyako și Alexander Enbert. Ei au câștigat pe locul cinci (206.72) și pe locul 12 (192.54).

Dansând pe gheață

În dansurile pe gheață, rușii nu au putut să ajungă pe podium. Pereții Ekaterina Bobrova și Dmitri Soloviev s-au stabilit pe a cincea linie a clasamentului cu un scor de 184.04 puncte. Figuranții rus Alexander Stepanova și Ivan Bukin, conform rezultatelor programelor scurte și arbitrare, au fost al zecelea (174,70).

Calificarea pentru Jocurile Olimpice de iarnă XXIII

Potrivit rezultatelor Cupei Mondiale de la Jocurile Olimpice, echipa națională a Rusiei pentru cota maximă va fi în patinajul unic pentru femei și în perechi (trei patine și trei perechi). În competițiile de bărbați și dueturi de dans din Rusia vor participa doi participanți și două perechi.