8 De ce vrem să realizăm ideea unei idei în tine

Dacă nu susțineți ceva, nu veți cădea pentru nimic.

Pe lângă câștigul de bani și pierderea de timp, ce altceva vă poate da ideea dvs.? Concentrați-vă nu pe ceea ce vă va face ideea, ci pe ce va face lumii - de ce o faceți? Ce schimbări are? De ce este atât de important să o implementăm?







Noi numim aceasta baza a ideii.

Baza este probabil cel mai puternic motor al ideii - pentru că oamenii sunt importanți nu numai pentru ceea ce faceți, ci și pentru ce motiv o faceți. O fundație clară vă oferă posibilitatea de a oferi utilizatorilor o poveste despre motivul pentru care sa născut ideea dvs. - și de ce este importantă. Prin urmare, oamenii vă sprijină. Fundația transformă ideea într-o ideologie.

Cu un florar de bază se poate transforma magazinul dvs. într-un loc în care oamenii sunt ajutați să-și exprime dragostea lor unul pentru celălalt, sau într-un loc unde oamenii admira frumoasele cadouri de câmpuri și pajiști. Dacă are un motiv. el nu vinde doar flori: el schimba lumea.

Baza convertește blog-ul dedicat pentru a modela căile ferate, din magazin cu ferestrele de tren într-o sursă de inspirație pentru inginerul nostru intern, într-o lume imaginară în miniatură, în care vă puteți cufunda cu capul.

Un bijutier care are un motiv. cumpără pietre prețioase și materiale ca toți bijutierii - dar vede afacerea ei ca o modalitate de a crea bijuterii de familie pentru clienți. Fundația sa se schimbă și comunicarea cu clienții. Colierul nu este doar o țesătură de legături de aur cu suspensie, este o relicvă. Magazinul ei nu este doar o expoziție de bijuterii, este un magazin de minuni, un loc în care se naște o istorie familială. Fundația sa dă sens la ceea ce creează. Fundația sa face prețiosul neprețuit.







Lăudați pe nebuni. Pentru rebelii. Troublemakers. Învinși. Cei care sunt întotdeauna inadecvați și în afara locului. Pentru cei care văd lumea diferit. Ei nu respectă regulile. Râd de la fundație. Ele pot fi citate, argumentate, glorificate sau blestemate. Dar este imposibil să le ignorați. La urma urmei, ele aduc schimbare. Împingesc omenirea înainte. Și să spună cineva: nebunii, spunem: geniuses. Pentru că numai cei care sunt suficient de nebuni să creadă că pot schimba lumea, o schimbă cu adevărat.

Când vedem acest videoclip, ne gândim: "DA! Madmen sunt foarte importanți! Avem nevoie de mai mulți astfel de oameni! "Ne identificăm cu ei. Vrem să fim la fel.

Cea mai bună bază posibilă are sens nu numai pentru cumpărătorii dvs., ci și pentru dvs. Am avut o bază pentru scrierea acestei cărți - una importantă pentru noi și am ajutat-o ​​să facă față dificultăților în acest proces. Iată notele pe care le-am folosit atunci când scriem o ofertă către editori:

Noi credem că fiecare persoană are o idee uimitoare care își poate schimba viața și, poate, viața multor altor oameni. Dar imaginile antreprenorilor de pe ecranul televizorului te fac să crezi că trebuie să fii special pentru a-ți realiza ideile. Vrem să arătăm oamenilor că ei nu au statut în societate, un MBA sau o mulțime de bani, în scopul de a realiza ideea lui. Este necesar doar să iubească ideea, înarmat cu câteva instrumente și tehnici simple - și pregătiți-vă să-și facă treaba, pas cu pas, tot ce este nevoie. Cartea noastră va permite oamenilor obișnuiți să-și schimbe viața, ajutând la realizarea ideilor lor uimitoare.

Pământul ne-a ajutat să vedem ce ar fi fost mai bine să amânam. Ne-am intrebat: "Va ajuta oamenii sa-si realizeze ideea?" Daca raspunsul a fost negativ, am sters toate inutile.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: