7 Specii de broaște

7 specii de broaște. Experiență personală

Trebuie să spun că, din punct de vedere al caracterului, nu sunt faptul că nu sunt gata să mănânc broaște, sunt absolut incapabil să efectuez cazuri simple obligatorii, chiar de natură neutră.

Sunt un maestru al unui program arbitrar, de la mine obligatoriu, croak și shake-uri. Anulați, înlocuiți, schimbați, schimbați 1 caz simplu pentru 10 complexe, dar inovatoare - non-standard - modul meu obișnuit de a rezolva probleme. Flea pantof - vă rog, dar puteți emite un card în bancă sau înlăturați apartamentul - cu probleme uriașe și dificultăți emoționale. Sunt încă destul de eficient chiar și cu astfel de caracteristici personale, dar această eficiență este încă foarte, foarte riscantă.

Vizitarea cluburilor TM (în calitate de membru al Consiliului de Administrație al Ligii "Timpul" le vizitez în mod regulat, cel puțin o dată pe săptămână) mă acționează destul de pozitiv. Fiecare club își creează propriul câmp special, și chiar și atunci când nu planificați un "marș mare al managerului de timp", încă luați acest câmp de eficacitate corectă. Ceva a ascultat ceva, a inventat ceva, ceva infricosat despre mine, a inspirat ceva, a împărțit ceva ... - brusc o dată și deja cu puterea și principala practică și a aplicat tehnicile recomandate.

UN DRAGOSTE MAI MULT

Am avut 2 broaște, care nu mă făceau nici măcar să mă displace, ci doar o groază chontică. Te rog, nu râde. Aceasta a fost o spălare independentă a vesela (între vizitele menajerului) și obținerea unui extras din bancă în contul IP. Nu broaște, ci niște broaște uriașe. Aici, aproximativ

7 Specii de broaște

Cât durează, dar seara a venit când m-am uitat la mâncărurile nespălate și am început să o spăl. Imediat mi-am amintit că orice lucru teribil devine mult mai puțin înfricoșător și mai mult de ridicare atunci când sortați problema, și totul în întreaga structură. De exemplu, vase de munte nestructurate - este groază, groaza, și aceleași feluri de mâncare, a explodat pe un teanc de farfurii, pahare, și un grup de frumos pliat furculiță lingură - sarcină foarte simplu și fezabil.

Găsiți rapid și șorț și mănuși. Am fost tras înăuntru, am întins cupele-linguri-oală (da, m-am confruntat cu vase, cu un vapor și cu un storcător) spălate, așezate. Desigur, când totul a fost făcut (aproximativ 40 de minute după început, dar numai pentru că sunt destul de neajutorat în problemele de zi cu zi), a fost senzația "achotakova?". Din cauza a ceea ce tot tam-tam?

Efectul de a inghiti cu succes o broasca este ca o pastila magica. Aripile reale cresc și percepția de sine "Pot să fac totul!". Totuși, tocmai ați închis sarcina cea mai dificilă (în planul psihologic). Acum poți opri calul.

Am început să examinez și să sistematizăm alte sarcini - broaștele mele. Experiența cu sortarea mâncărurilor murdare mi-a sugerat că nu numai că felurile de mâncare pot fi sortate în grupuri în beneficiul materiei.

Sa dovedit că, prin gradul de căldură emoțională, am broaște de șapte niveluri de dificultate / probleme.

Am menționat deja "broasca cu dinți". Există emoții merge de tip sălbatic - „niciodată, nici o cale, ieși de aici în curând, am avut nimic de a face, nu voi uita la ea, nu voi face acest lucru, lasa totul exploda, atunci voi arunca foc cu bani, etc.“

FROST ORDINARY

Există broaște obișnuite. Ar trebui făcută, dar mâinile mele nu ajung, chiar acum nu arde, nu vreau să o fac, e puțin neplacută. Fundalul emoțional este despre modul în care ne uităm la broasca obișnuită a trupei non-cernoziomului de departe. Nu te înspăimânta, nu te îngrijora, sare undeva în depărtare. Teoretic, trebuie să te asiguri că nu intri în casă, dar nu pare să existe o amenințare specială.

Îl vizualizez aproximativ așa-mă:

7 Specii de broaște

Probleme de acest tip am fost astfel:

  • Așezați lenjeria de pat de piloți convenabili (prosoape și foi la îndemână, fețe de pernă și plapumă îndepărtate);
  • Schimbați cartușul într-unul dintre imprimante;
  • Obțineți o clinică medicală (știu deja că nu este înfricoșător și nu pentru mult timp, dar până când arde, de ce nu poottkolavat);
  • Comandă ochelari noi (cele vechi sunt destul de viabile, dar vreau să schimb ceva).

De ce pentru mine sunt toate aceleași broaște, și nu doar afaceri? Ei bine, există un fel de respingere - neînțelegere. Nu există un entuziasm fericit (pe care de obicei lucrez) atunci când se apropie de aceste sarcini.

7 Specii de broaște
MUNCĂ ÎNCĂLZIRE FROGĂ

7 Specii de broaște
FROG FALLING

Următorul tip de broască pe care o numesc "broască" este o "broască". Lucrul care provoacă emoțiile este ciudat și contradictoriu.

De exemplu, m-am înscris și am făcut o pregătire foarte bună de la un producător de muzică și de televiziune bine-cunoscut. Formarea anulat din cauza angajarea orarelor gazdă, de transfer și de matchmaking nu a avut loc, banii mici, dar ar fi mai bine să le restituie. Și ei cu siguranță se vor întoarce, dar trebuie să sape în bancă on-line, găsiți ordin de plată etc. Și cel mai important -. Pentru producătorul-lider am tratat cu mare respect, iar pentru un motiv oarecare, în mintea mea cumva pereglyuchivaet că o rambursare pentru bilet - este manifestarea minciunii și a lipsei de respect (acesta este un nonsens complet, absolut). În general, din cauza unui astfel de colaps multidirecțional intern în creierul meu, banii mei nu s-au întors încă.

7 Specii de broaște
FROGY CUTE

Broasca, la care mâinile nu ajung, nu are timp suficient, dar știi că dacă începi să o faci, te poți implica chiar și te distrezi.

  • Darnă-ți lucrurile preferate din haine (da, există haine pe care vrei să le poți purta chiar și atunci când e timpul să darnici);
  • Dezinfectați produsele cosmetice pe masa de toaletă;
  • Scrie-ți un memento pentru colectarea unei valize de călătorie (îmi place valizele și călătoriile)

7 Specii de broaște
FROG OF PERFECTIONISMUL CREATIV

Nu acceptați o afacere pentru că doriți să o faceți direct bine, pe scară largă, creativă și creativă. Dar afacerea trebuie doar să fie făcută și închisă cât mai curând posibil.

7 Specii de broaște
FROGEN DURATSKAYA

Din categoria - "Și de ce o facem deloc?" Și "Cum sa întâmplat ca în mintea mea această sarcină să stea destul de mult și să zgârie creierul"?

Păcatul situației este că nu am nevoie de nici un fir de păr, nu am păr lung.

FROG VISION

Mi-am proiectat broaștele sub forma unei game de șah "de șah". Formatul unei mese cu pătrate egale mă liniștește întotdeauna. Forma revizuirii este extrem de primitivă, dar puteți rezolva problemele-sarcini pe celule - și într-un fel devine mai ușor pentru sufletul la o dată.

Am proiectat-o ​​și am închis-o în liniște. În rutina zilei - o broască obligatorie pe zi (povestea despre introducerea rutinelor necesare - una separată, îmi voi descrie experiența mai târziu, când vor apărea rezultate de încredere fixe).

EFECTEAZĂ DIN DIFEREA FRIENDSHIPULUI

Ce efect? Timpul-manageri musculare sunt foarte rapid pompat. Ceea ce ați simțit ieri a fost complet insuportabil, nedeterminat, nerezonabil, brusc - odată și lucrând.

Următoarea experiență reușită de absorbție a broaștelor după spălatul pentru mine este legată de repararea electricilor din apartament. Eu trag, deci există întotdeauna o speranță că proprietarul va repara ceva (speranță zadarnică, apropo). În general, comutatorul în dormitor a trebuit să tragă trei sau de patru ori înainte de a produce lumină (dar există, de asemenea, o lampa de podea în apropierea capului, pentru că puteți face nici o lumină plafon?), Socket pentru păr tăiat prin timp, fișa din taxa de calculator de la cealaltă priză cade (dar există, de asemenea, de rezervă, de ce repararea cel mai convenabil?). Într-o zi am numit repede "maestrul timp de o oră" pe tine, și toate aceste sarcini au fost închise. Calitatea vieții a crescut semnificativ.

Cu fiecare broască consumată, încrederea în sine crește. A înghițit unele "lucruri mici frânate", și vă simțiți ca și cum muntele ar fi oprit și a primit ordinul.

Întotdeauna am avut problema "abordării proiectilului". Mama de la tineret a spus: "Olya, pentru tine problema nu este să treci examenul, ci să-l atingi. Dacă ai apărut acolo - cinci îți sunt oferite. După începutul practicii de broască TM mă îndoiesc dacă fac sau nu prea mult, să încep sau să nu încep multe alte lucruri, nu broaște deloc. Apartamentul a devenit mult mai curat și mai confortabil (pentru că nu mai am o pauză tragică în fața mișcărilor simple pe plan intern), lucrurile au început să se facă mai rapid și mai energic.

Pentru a fi sincer, sunt surprins de cât de repede simțim progresul și îmbunătățirile în toate domeniile vieții (starea de spirit este mai bună, aspectul este mai manicurat, există mai puține conflicte etc.).

Un exemplu de fapt că broaștele nu se închid o dată pentru totdeauna: am reparat toți electricienii și apoi în câteva zile - odată și din nou, spărgătorul a rupt (pe hol). A fost atât de insultă să pierdem din nou timpul și banii. Voiam să amânăm totul până la următoarea "mare sosire a unui electrician". Dar, cu toate acestea, un pic tensionate - și a închis sarcina.

Este absolut imposibil să vă amintiți, după închiderea broaștei, cât de gravă / abominabilă a fost aceasta. 99% dintre prejudecățile și temerile legate de sarcină - unele dintre propriile noastre distorsiuni în minte. Cel mai simplu mod de a le risipi este să bei o broască.

Acum, când este greu să găsești o ceașcă sau o farfurie care nu se spală imediat, chiar nu-mi amintesc cum aș putea simți o astfel de panică în fața chiuvetei cu vasele. De parcă nu ar fi vorba despre mine.

Acum practic două moduri de a alege broaște:
A) Mă uit la lista de verificare a șahului și scoateți-o pe cea pe care o pot mânca chiar acum;
B) a înregistrat toate broaștele de pe frunze, le-a pliat într-o cutie rotundă - smulge orbește. Din fericire, nimic altceva nu era înfricoșător și multe broaște pe care cu greu aș fi ales-o în mod conștient, revizuind revizuirea, s-au făcut deja.

  • Este mai bine să mănânci o broască mai ușoară, dar totdeauna există o broască în fiecare zi decât să pierdeți complet ziua cu broasca.
  • <





    ?php include ($ _SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]. "/ vstavki / blokvtext2.php"); ?>

    REZUMAT: Una dintre cele mai puternice practici TM. Aș compara efectul cu un duș de contrast. Odată - și tu ești incredibil de viguros și colectat, deși acum un minut a fost o epavă somnoros.

    7 Specii de broaște

    7 Specii de broaște
    FROG ESTE ORDINAR. Nu vreau să fac

    7 Specii de broaște
    FROG "HEAVY". Se pare că există o mulțime de activități "neprofitabile"

    7 Specii de broaște
    FROG "STRONG". ANGAJAȚI ȘI FĂRĂ AICI, DAR FĂRĂ COȘ.

    7 Specii de broaște
    FROGEN ESTE LUMINĂ, TIMPUL NU ESTE EXCURSĂ, DAR DACĂ URMEAZĂ - CĂ ESTE POSIBIL ȘI CU PLEASE

    7 Specii de broaște
    FROGUL PERFECȚIONALITĂȚII CREATIVE (AFACEREA ESTE POSTĂRATĂ, DACĂ ÎȘI LEAVI ÎN VEDERE CĂ ESTE INTERESTIV)

    7 Specii de broaște
    FROG "ȘI DE CE SE FACE LA TOATE?" (= A LA SPITAL)?

    7 Specii de broaște
    REFUGIAȚII, EMOȚIILE PE FACE DE FEAR, LA CRONICA

    NB! Nu poți evalua broasca după ce mâncați - emoția inițială este întotdeauna distorsionată, după ce broasca este "zdruncinată", îți amintești rar ceea ce ți se părea un toadhy toadhy.

    Puteți afla mai multe despre gestionarea timpului din cărțile lui Gleb din Arhangelsk. Comandați GRATUIT!







    Articole similare

    Trimiteți-le prietenilor: