5 Motive pentru a nu fi rușine de munca lor, revista cosmopolită

"Permiteți-mi să scriu eu versiunea engleză a chitanței. Apropo. Încă mai știu un pic coreean. Nu am lucrat întotdeauna ca un curier ", a spus Alexei de la serviciul de livrare. Evident. că tipul ăsta din compania de curier nu era în mod evident dorința de a rătăci în mod constant orașul. Dacă vă aflați într-o situație similară și ocupați o poziție "umilitoare". știm. din ce motive ar trebui să țineți capul mai sus.







5 Motive pentru a nu fi rușine de munca lor, revista cosmopolită

Cosmo Online, ediția Cosmo.ru

Trimiteți-vă prietenilor

Faceți ceva

Poate pare. că stai liniștit și nu te dezvolți. Dar. a fost de acord. este mai bine să realizăm o muncă mecanică și nu prea intelectuală. mai degrabă decât inactivitate. limitat la treburile domestice. Cineva va obiecta. că într-o stare liberă mai mult timp pentru creativitate. lectură și auto-educație. Poate. Este doar o milă. că puțini oameni folosesc această "libertate" la maxim.

Ai nevoie de bani

Vei câștiga experiență

Salariul dvs. nu este suficient pentru o vacanță sau o lecție de engleză? Un motiv bun pentru a căuta un loc de muncă cu fracțiune de normă. chiar și în McDonald's dincolo de stradă. Veți primi bani. Veți întâlni oameni noi și veți învăța în același timp. deoarece totul este aranjat. Experiența mai diversă pe care o aveți. personalitatea mai interesantă pe care o devii.







"Prea frumos pentru femeile de afaceri": "Miss New York" nu este luată în serios!

  • 10 porunci ale stagiarului. sau cum să vă alăturați unei noi echipe?

    Aduci beneficii reale

    Satisfacția morală are un efect pozitiv asupra stimei de sine. Chiar lucrul pe bază de voluntariat poate deveni o impresie vie și vă îmbogățește coșul de calificare. Dar acest lucru se întâmplă numai cu condiția. să vă îndepliniți îndatoririle pe conștiință. Rotiți șervețelele. actualizați baza de date. să facă corespondență sau să facă cafea - și asta trebuie să facă și cineva. Și da. chiar și o astfel de muncă de rutină se poate face și ea. și prin mâneci.

    Creați baza pentru cariera viitoare

    Pentru a obține ceea ce vrei. uneori, este util să lucrați la ridicarea sau accesul la afaceri. pe care alții îl consideră umilitoare.

    Alesya Lonskaya. corespondent al "Reporterului rus", a povestit despre experiența ei:

    "Când eram reporter independent pentru reporterul rus, mi sa cerut să scriu un raport despre asta. cum este să fii servitor al unui oligarh? Staffers a refuzat această misiune. Și am fost de acord. Apoi. adevărul. Am fost speriată: la ce mă duc? Dar. începând să lucreze. Am început să mă dau în totalitate.

    Am reușit să obțin un loc de muncă ca menajeră. Nu m-am jenat. că îmi spăl toaleta în casa unui străin. pentru că am avut sarcina de a face un raport bun. Am argumentat astfel: "Bine. striga la mine. Aceasta este o scenă bună de reportaj. " Înțelegând asta. că am făcut-o de dragul celui mai înalt scop. mi-a dat puterea de a purta cu răceală un fel de nagging. Așa că am intrat în personalul revistei mele.

    Pentru a lucra nu a fost rușine Marina Lysenko

    ← Faceți clic pe "Ca" și citiți-ne pe Facebook







    Articole similare

    Trimiteți-le prietenilor: