42 săptămâni de sarcină livrate

cere directii la spital, bine, sau pretind a lupta, chemați o ambulanță sosesc - spune-mi ce luptele au scăzut sau neozhdanno sa încheiat, transferat la departamentul general al generice. Ei bine, și, în general, se va uita la starea de CTG copil Uzi face, gât potrebushat. trebuie să ne cu atenție ca BE, Cho prea, timpul se scurge. colostrul va îmbătrâni. Avem o perehazhivala, dar a urmat-o foarte strâns, de îndată ce colostrul este vechi, astfel încât a început să încurajeze, dar corpul ei nu a răspuns, în cele din urmă de apă prokesarili erau deja verzi. Numai pentru numele lui Dumnezeu nu intra in panica, ci doar stau în așteptare teribil în opinia mea.







General într-adevăr nu are nevoie de a accelera, copilul și medicii cunosc cel mai bine atunci când toate nachnetsya.Esli che, ei pot începe întotdeauna stimularea, dar este încă prea artificial nachalo.Ya a fost tânăr, am vrut să accelereze, mi-a pus (din cauza unei inimi pentru două înainte de a săptămânii), așa că eu sunt într-o vineri seara (la fel ca și prima sâmbătă va da naștere, ceva pereklinilo mine) a fugit în spital scările de la etajul al treilea la primele ore doar 2. apoi am fost prins, apa sa mutat pe timp de noapte (a alerga ajutat ), bine și am dat naștere sâmbătă, ca un senior. Dacă sunteți de livrare zi a săptămânii principiale, apoi stai liniștit și nu alerga.

A născut în 41,5 săptămâni. Dimineața trebuia să mă duc la spital, m-am spălat în baie cu o seară înainte, iar bătăile mele au început. Am nascut in mod natural, vezica a fost doar perforata cu 5 cm de deschidere, apa a fost limpede, placenta nu a fost prea mare. În general, nu au existat semne de rezistență.
De asemenea, de la 40 săptămâni și etaje săpun, și soțul ei a atras, și a urcat pe scări. Ca urmare, până când copilul însuși nu voia, nașterea nu a început.
Apropo, băiatul meu sa născut calm. fără grijă, gândește-te de 10 ori înainte de a face ceva, un conservator înfiorător. Probabil că nu este ca burta mamei mele să plece :)
Pentru tine de succes imens! Curând te vei întâlni cu copilul tău.

Am prokesarili 41,5 pe săptămână, mici bine, sau nu vrea să se căsătorească))) Colul nu este deschis, iar placenta am fost deja într-o stare proastă, astfel încât medicul a spus că nu vom mai aștepta. Ei au spus că apele au fost puțin verzui. Cu copilul, totul este bine. Așa cum doctorul mi-a spus să nu rămână gravidă)))

și cu mine în secție fetița a născut în 42 de săptămâni, a fost curățată, placenta a crescut până la uter, puțin plăcută. apa este verde. la fel de ciudat ca doctorii, cel puțin uzi-ul ar putea fi făcut.

În tranziție nu este nimic bun. Am ajuns la spital în 41 de săptămâni, plută a plecat, munca nu a fost atât de caldă, medicii nu erau fericiți că a venit atât de târziu. Caesaristul a refuzat, spun că va naște. Pentru o lungă perioadă de timp a suferit, a dat naștere, dar a fost prea târziu, copilul a murit în 4 ore.
Aș vrea să vă întrebați dacă merită să rămâneți acasă în 42 de ani sau trebuie să vă aflați în spitalul de maternitate. De asemenea, i-am spus ginecologului, totul este bine, așteptați luptele.
Nu vreau să mă sperii, dar nu pot să te avertizez. se întâmplă tot felul de cazuri.
Vă doresc o naștere ușoară și întâlniți-vă curând cu copilul.

Sora mea a născut timp de 43 de săptămâni. În mod inutil stimula copilul a început să scadă bătăile inimii ((Ca urmare a unei cezariana de urgenta, deoarece Sat a scăzut deja la 60 (prezentă la naștere). Un copil salvat în ultima moment..Kak a spus doctorul va avea toată dimineața. Nu a fost nimeni care să salveze ( ((Foarte precaut de perenashivanie. vă rog să nu vă faceți griji mult, dar păstrați degetul pe pulse..A mai bine pe prenatale.

Am fost indusă să nasc la 42 de săptămâni. În retarget, nu este nimic bun. Uneori, un copil nu poate apărea la timp, există motive pentru acest lucru. La mine, de exemplu, a existat o patologie a membranelor fetale plus anhidrație. Acești factori împiedică începutul travaliului. Și gâtul era matur, gata de livrare. Când nașterea a fost indusă (cumva au străpuns vezica fetală), luptele au început imediat și într-o oră și jumătate sa născut fiica. Cu semne de rezistență.







Și am străpuns bula de la 42 de săptămâni, deși a căror divulgare a fost de 5 cm, dar nici o ciocnire nu au fost doar o coincidență faptul că m-am dus și a cerut pentru următoarea inspecție. Copilul a fost, de asemenea, cu semne perenoshennosti, așa că nu regret că nu a așteptat ca el să fie el însuși născut.

Am născut exact la 42 de ani. În 41 și 6 am mers la ginecologie cu lucruri, am luat direcția și Ida a renunțat. Am fost acolo pus în patologie pentru cină deja, am avut timp să mănânce, și pe timp de noapte, după mai multe examene în sine meu a început totul (în dimineața au fost pentru a perfora bula și să încurajeze) Ca urmare, atunci când au venit pentru mine la cinci dimineața am fost deja în travaliu , degetele gâtului 3. Klyzma, înainte și înapoi, a pus în sonda rodblokke, s-au atașat senzori KTG. De asemenea, au spus 50-50, fata in sine sau proksareat, eu sunt de inaltime medie, subtire, si 4 kg. În general, ar fi mai bine să prossearili, mai repede ar fi oklemalas. Dar activitatea de muncă a mers bine, la ora 10.25 am dat deja naștere. Nu fără ajutor, bineînțeles. Un copil cu simptome de supraexcitare, apa era deja cu un verde, nu deloc așa, dar se pare că procesul a continuat, spun ei - nu este înfricoșător. Dar, în general, copilul nu se exfoliază, unghiile nu au fost foarte mult timp, de la alți copii au diferit doar prin faptul că un aspect vechi, toate acestea sunt atât de roșii au fost mici, și mi deja ca o săptămână, el a fost născut)))) În general, nu vă faceți griji .

Și da, încă mai aveam policilamerios, așa că nu a început. Deși în G nimic despre acest lucru nu este spus.

Am născut în 41,5 săptămâni de lupta care a început luni, noaptea de marți, a dat naștere. Medicul mi-a explicat că cineva are nevoie de 38 de săptămâni pentru cineva 42. Apa era curată, copilul nu avea simptome de supraexpunere

Am doar trei zile au trecut de la PRD, iar copilul a fost prelungit a fost hipoxie, verde de apă, plus o incurcatura dublu strans, a luat o gură de apă, abia pompat afară, dar ceea ce am pe cuvinte de zi cu experiență nu poate transmite, medicii încă nu spun nimic, numai "se întâmplă și copii sănătoși mor și rahatul tău în plămâni"

cu vecinul meu în salonul se afla în Daghestan, a avut o 42.5 săptămână, stimulați - verdeturi de apă au fost mult mai lungi, putin a fost peeling peste tot, ea a avut crema ei de grăsime pătat de 3 ori pe zi și unghiile oochen fost mult timp, dar ea se uita la ea ca și în cazul în care luna copilul - și ochiul fusese perfect și chiar în a doua zi ea deja zâmbea cu toată gura. Doctorii obișnuiau să jure unul la altul, de fiecare dată când au venit la detașament, au spus că o altă zi sau două nu ar fi fost bine din cauza unei astfel de tranziții. Aaaa și mai mult - placenta nu a plecat de la ea, de 2 ori a fost curățată, de asemenea a fost spusă din cauza timpului mare.

A alerga în spital, ce ești tu? Uneori, este chiar mai rău să transferați decât să nu le dați.
Puneți, o dată pe fotoliu și nașterea va începe. Doctorii știu cum să se sapă chiar acolo pentru a alerga la naștere) noroc!

Am fost, de asemenea, pacing. 41 săptămâni. și 1 zi - au făcut un COP de urgență, copilul a avut hipoxie, dar nu au existat contracții.
Gândește-te la spital, iar doctorii vor lua controlul asupra stării copilului și tu.

ea, trebuie să mergi pe traseu. La noi, în 41 de săptămâni deja spitalizam în orice mod, așa că deja arătați și gândiți-vă ce să faceți sau să faceți. toate la fel și KTG de 3 ori pe zi, și ultrasunete, și de inspecție.

citește povestea mea despre naștere pe pagina mea, a născut în 42 de săptămâni, a luptat și nu a așteptat. Totul a mers bine.

42 săptămâni de sarcină livrate


După transfer - un mod, o stare de sănătate, alocare etc.
Da, și devreme și adesea # 33; Dar eu judec prin PE. Întotdeauna primul uzi în câteva săptămâni după control.

Sindromul malnutriției ovariene. FIV cu SII
Pentru mine, doar endocrinolog de la institutul de cercetare științifică de endocrinologie a înregistrat, așa că nu am aruncat-o.

ECO în Ucraina
Fetele care au băut Tivortin, care sunt indicațiile pentru administrarea acestui medicament? Pot să-l beau în mod autocratic.

42 săptămâni de sarcină livrate


Fără embrion
Fetele, au nevoie de sprijin. Am o perioadă de 6 zile 4 zile. A început să se vindece și apoi a început să-și tragă stomacul.

Cum sa alegi un sutien pentru hranire?
fete, bine, iată-mă din nou pentru sfaturi. Cum ți-ai ales pieptul pentru hrănire? Culoare, p.

Testele pentru rezerva ovariană - o pierdere de bani
Testele pentru o rezervă de ovar sunt o pierdere de bani. Studiu. (pentru informație) Nu știu, pu.

42 săptămâni de sarcină livrate


9dpo
Este primul meu, atât de devreme)) Complet gol? Ce este drept?

Burțile.
Este foarte interesant de a compara puziki în sarcinile lor. Au crescut până acum până la 32 de săptămâni. A plecat cu.

17 DPO
În cele din urmă, dungile mele sunt egale # 33; # 33;

42 săptămâni de sarcină livrate


Suflarea sifonului pentru a crește șansele de concepție
Opinia medicilor despre siringerea cu sifon la planificarea sarcinii diferă. Unii consideră acest lucru.

Factorul de sarcină timpuriu
Știați că deja este posibilă stabilirea sarcinii în primele zile ale laboratorului?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: