4 Motive pentru o femeie să se alăture armatei, ziarul "Vitebsk Courier"

De ce este gata să-și schimbe pantofii pentru cizme și care este avantajul de a servi în armată pentru sexul corect?

4 Motive pentru o femeie să se alăture armatei, ziarul

Potrivit statisticilor, în fiecare an, tot mai multe femei tinere sunt gata de a schimba pantofii cu cizme de glezna, skydive, de învățare de luptă fără arme și de a comite grave marșuri forțate, cu alte cuvinte, pentru a proteja granițele țării cerul și pământul.







Creșterea numărului de femei din armată este o tendință mondială. În forțele armate ale țărilor occidentale, aproximativ 10% din militarii feminini. H el cea mai mare armată „feminin“ în Europa de astăzi este francez, care servește aproximativ 25.000 de fete în uniformă, reprezentând 8% din armata țării. Și în Israel, serviciul de recrutare, după cum se știe, este obligatoriu atât pentru bărbați, cât și pentru femei.

4 Motive pentru o femeie să se alăture armatei, ziarul

După intervievarea fetelor din Vitebsk, rezumăm: serviciul în armată este de interes pentru mulți. Dar de ce doamnele doresc să-și asume poverile de serviciu. Există mai multe motive principale pentru aceasta:

Anastasia, 21 de ani, inginer

"Fac studii la academia de aviație, la facultatea civilă, totuși, am oportunități bune după absolvire pentru a merge la serviciu pe bază de contract. Sunt un viitor inginer de motoare de avioane și suntem adesea trimiși la unități militare pentru instruire. Am o astfel de perspectivă nu se sperie, pentru că, în primul rând, având în vedere criza din țară, au un loc de muncă garantat este deja bun, și în al doilea rând, eu știu că armata se bazează destul de multe beneficii majore. "







Al doilea motiv: forma militară

Purtarea unei uniforme militare pentru o mare parte a "nou-născutului" este unul dintre motivele importante pentru intrarea în serviciu. Potrivit fetelor, disciplinele de formă, arată solidă, determină respectul printre altele, pe lângă altele, nu trebuie să ne gândim la ce să purtăm.

Maria, 26 de ani, Director de vânzări

Mereu mi-a plăcut uniforma militară. Mai ales pentru fetele tinere. Nu cred că aceasta este o haine plictisitoare, am văzut multe tipuri de culori frumoase forma: grafit, verde, negru, este strict și cu atenție și se așează pe o figură. Mi-ar plăcea să poarte astfel de haine, pentru că așa și se simt mai solide, care deține capul cu mândrie, ca atare, nu au unele distractiv, acesta este colectat imediat și respectabil.

4 Motive pentru o femeie să se alăture armatei, ziarul

O femeie și un cal se vor opri la un galop și vor intra în casa fierbinte, iar mașina automată se va putea colecta.

Al treilea motiv: dragoste

Potrivit statisticilor încăpățânate, avem mai mulți bărbați decât femei - și acesta este un fapt cunoscut. În institut, la locul de muncă - echipa femeilor ne bântuie peste tot. Prin urmare, multe fete speră să se întâlnească în armata de oameni reali, puternici, inteligenți și amabili. Potrivit opiniilor lor romantice, în forțele militare, cu siguranță, nu va fi privată de atenția bărbaților.

Elena, 16 ani, scoala

Mi se pare că în armată e ușor să te familiarizezi cu un tip, chiar dacă nu trebuie să faci nici un efort. Ei își vor rupe mâinile. Serios, poate, nu este o perspectivă proastă - un om militar. Mi se pare că sunt mai serioase, mai fiabile.

Al patrulea motiv: încercați-vă singur

Ei bine, de ce nu? Armata este o școală serioasă de viață într-un fel sau altul, mai ales fete. Serviciul militar poate preda reținere, disciplină și responsabilitate, poate ajuta la întărirea spiritului și îngrijirea voinței.

Alla, 19 ani, student

Nu idealizez armata, ca niște fete, crezând că "voi fi frumos în formă de mers pe jos" și toți băieții mei vor fi. M-aș duce acolo doar pentru teste și verificare. Desigur, aș vrea să intru într-o parte din elită. Eu alerg rapid, sunt angajat în lupte unice, adică este o rezistență fericită. Dacă nu găsesc un loc de muncă după absolvire, voi încerca să mă înscriu în armată.

Publicați fotografia fără cenzură din războaiele actuale, începând cu Donbass și apoi aflați ce nu se urcă în saniele lor ....







Trimiteți-le prietenilor: