3 Mit despre cum să devii antrenor sau consultant

Într-unul dintre articolele anterioare, ați învățat aproximativ 10 motive de inspirație care vă vor ajuta să decideți să deveniți antrenor sau consultant.

De fapt, aceasta este cea mai dezvoltată și mai interesantă profesie despre care știu. Și vă permite să creați exact viața pe care ați visat-o mereu.







Un număr mare de oameni stau pe gard și toți reflectă, cum să înceapă, sugerând că este dificil.
Acest lucru se datorează și faptului că:

Oamenii nu știu de unde să înceapă
Ei se tem de eșec și gândesc: Da, ce pot să învăț oamenii (acest lucru mi-a scos 3 ani de viață prețioasă)

Coaching-ul nu este ceva care necesită mult efort sau bani. Este o iluzie.

# 1 Pentru a începe, nu aveți nevoie de o diplomă de psiholog, un certificat de antrenor.

Antrenorii remarcabili ai lumii nu au diplome.

Se spune frica ta.

Este clar că toți vrem să fim cei mai buni și să avem o confirmare externă pentru acest lucru.
Nici un certificat nu te va face remarcabil, crede-mă.

Doar practica, ajuta oamenii, te va face asa.

Am fost pregătit de specialiști mega-atestați cu multă regalitate ... și nu am întotdeauna rezultate inspirationale. Mai mult, după un timp, am înțeles că aceste cursuri au fost goale, doar motivante sau informative.







Prin urmare, nu lăsați această frică să vă oprească.

Dacă îi antrenezi pe oameni, îi ajuți să-ți schimbe viața te inspiră, apoi lasă lucruri care nu te umple, nu se dezvoltă.

Crede-mă, ai ceva de împărtășit cu lumea acum. Și întotdeauna va fi ceva de împărtășit cu lumea atunci când te dezvolți.

# 2. Există deja prea mulți instructori

Adevărații profesori lipsesc.

Mulți emitenți de informații.

Și mai mulți oameni așteaptă sprijinul tău. Și există un număr infinit de zone în care sunt necesare antrenori, antrenori, mentori, consultanți. Cine știe cu adevărat cum să schimbe viața oamenilor.

Aveți potențialul infinit, experiența, abilitățile și dorințele voastre pentru o viață decentă sau afacere a viselor voastre. Toate acestea pot fi scoase și deschise ușile virtuale pentru primii clienți.

Dacă te simți inspirat, începe planificarea vieții ca asistent al oamenilor chiar acum!

# 3 Startul este prea complicat

Pentru aceasta nu aveți nevoie de un site web, cărți de vizită, canale, chiar și o prezență în rețelele sociale.

Când creați o bază financiară, vă veți cumpăra orice educație pe care o doriți.

Nu aveți nevoie de mult timp pentru asta. Puteți planifica activitățile astfel încât munca 10-15 de ore pe săptămână și să plătească restul familiei, educația, hobby-uri sau alte lucruri plăcute.

Dacă alții ar putea să o facă, și dumneavoastră puteți)

Stați la curent.

Continuăm să ne mutăm unde se naște viața unui vis.

2 gânduri la "3 mituri despre cum să devii antrenor sau consultant"







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: