21 Lucrul pe care îl fac tații mai bine decât mamele

Ambii părinți joacă un rol important în dezvoltarea copilului, dar nu putem fi de acord cu faptul că unele lucruri pe care băieții le primesc uneori mai bune decât cele ale mamelor!

21 Lucrul pe care îl fac tații mai bine decât mamele

Aruncând în aer

Urmărind modul în care tații aruncă copiii lor - întotdeauna uimitor! Ei bine, numai dacă nu se întâmplă asta înainte de a merge la culcare și nu după mâncare!







21 Lucrul pe care îl fac tații mai bine decât mamele

Conuri și vânătăi

La un moment în care mamele încep să vă faceți griji și să fie speriat la vederea zgârieturi, Papa reacționează mai ușor la șocuri și lovituri ale copiilor lor, iar ei, la rândul său, decide să arunce un acces de furie pe o astfel de problemă minoră.

21 Lucrul pe care îl fac tații mai bine decât mamele

Daddies sunt cel mai în măsură să voce personaje și să producă sunete caracteristice animale în timp ce citesc basme. Mamele știu să mârâie ca un urs adevărat sau un dragon?

21 Lucrul pe care îl fac tații mai bine decât mamele

Nu stați la ceremonie în timpul jocurilor

Copii adora, atunci când în timpul jocurilor cu ei nu foarte ceremonios, în timp ce mamele întotdeauna experiență că cu copilul nimic nu sa întâmplat!

21 Lucrul pe care îl fac tații mai bine decât mamele

Există multe mame care își aduc regulat copiii la pescuit și pescuit, acum este dificil să numim afaceri "nu de sex feminin". Dar, totuși, tatăl înțelege cel mai bun lucru în pescuit.

21 Lucrul pe care îl fac tații mai bine decât mamele

Nimeni nu se poate ascunde, nici tata!

21 Lucrul pe care îl fac tații mai bine decât mamele

Săpat în nisip

Indiferent ce tatuaje au făcut din nisip: încuietori de poveste, găuri obișnuite sau chiar îngropate o comoară, tații știu cel mai bine cum să se joace cu nisipul.

21 Lucrul pe care îl fac tații mai bine decât mamele

Ride pe umeri

Mama poate roti copiii pe spate cât de mult le place, dar imediat ce copilul încearcă să urce pe umerii săi - este imediat transferat la Papă. Doar tații știu cum să-și facă copii pe umeri!

21 Lucrul pe care îl fac tații mai bine decât mamele

aventuri

Fiecare copil știe că nu este nimic mai bun decât să mergi cu tatăl tău în căutarea aventurii. Aceasta, de regulă, se plimbă în aer liber, călărește o bicicletă, colectează "comori" sub formă de pietricele sau orice altă ocupație a copiilor preferați.







21 Lucrul pe care îl fac tații mai bine decât mamele

Există multe mame sportive, dar toți tații îți plac educația sportivă pentru copiii lor, fie fotbal, hochei, înot sau tenis.

21 Lucrul pe care îl fac tații mai bine decât mamele

În orice bazin, râu sau mare înot mame si tati cu copii într-un raport de 10 la 2. De regulă, mama ideală se simt în rolul de salvatori de pe mal, în timp ce tații place să înoate cu copiii lor.

21 Lucrul pe care îl fac tații mai bine decât mamele

Drumeții sunt întotdeauna dependenți de papă. Mama poate face pregătiri pentru drumeții cât este de necesar, dar în cele din urmă numai tatăl meu știe unde este cel mai interesant să te odihnești cu copiii.

21 Lucrul pe care îl fac tații mai bine decât mamele

Câmpia de gâscă

Tații nu se tem deloc să ia mâinile unor insecte ciudate pentru a le arăta copiilor curioși.

21 Lucrul pe care îl fac tații mai bine decât mamele

Dragostea dură

Atitudinea ușor nepolitică a papilor față de copiii lor este fundamental diferită de cea a înțelepțiunii "să vorbim despre ea". Uneori copilul nu are nevoie de cuvinte de confort, ci doar de înțelegerea faptului că există cineva mare și puternic care îl iubește.

21 Lucrul pe care îl fac tații mai bine decât mamele

Nu există un orar

Mulți papi se descurcă perfect cu educația copiilor fără un program clar marcat (somn în timpul zilei, cină la timp, fără jocuri până târziu!). Cu astfel de tați, copiii petrec serios serios vesele!

21 Lucrul pe care îl fac tații mai bine decât mamele

Nimeni, într-adevăr nimeni, nu știe să se despartă și să se distreze la fel de mult ca tata!

21 Lucrul pe care îl fac tații mai bine decât mamele

Parcuri de distracție

Numai tații pot arăta copiilor cum să se distreze și să se distreze la atracții.

21 Lucrul pe care îl fac tații mai bine decât mamele

Desigur, nu toate familiile tătici pregăti micul dejun, dar în cazul în care sunt preparate, este imposibil să nu fie de acord cu faptul că omletă mamei mele nu poate fi comparat cu gustul magic al tatălui meu!

21 Lucrul pe care îl fac tații mai bine decât mamele

Restaurante și cafenele

Dadele fac mult mai bine pentru a organiza mese de familie în restaurante, copiii sunt mai dispuși să asculte și, în general, situația aproape că nu va ieși din mână.

21 Lucrul pe care îl fac tații mai bine decât mamele

Experimente experimentale

Majoritatea papilor iubesc știința (sau cel puțin iubesc să explodeze totul!) Și copiii iubesc să efectueze experimente științifice cu părinții lor. Crede-ma, daca papa nu si-a aratat copiii inca un experiment cu Mentos si o coca de dieta, arata-i acest articol - el o va arata!

21 Lucrul pe care îl fac tații mai bine decât mamele

Vacanță fără copii

Aproape toate mamele sunt foarte îngrijorate când în timpul vacanțelor își lasă copiii în grija bunicilor. Daddies nu știu cum să fie atât de încântați. Acest lucru nu înseamnă că nu le place sau nu le lipsesc copiii, ei doar văd că în călătoria pentru adulți există mai multe plusuri decât minusurile.

21 Lucrul pe care îl fac tații mai bine decât mamele

Mai interesant:







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: