20 Fapte puțin cunoscute despre Nikolaev Baskov

Ne-am amintit că vocea de aur a Rusiei marchează nu numai ziua de naștere, ci și cea de-a 20-a aniversare pe scenă! Și ați adunat 20 de informații interesante despre cântărețul dvs. preferat.







Mama este prima persoană care îl felicită pe Nikolai Baskov în ziua de naștere dimineața devreme. Poate că este un caz rar când Elena Nicolaevna are timp să preia fiul ei cu un clopot, pentru că nu era încă o zi, așa că Nikolai nu ia sunat mamei. Indiferent de congestia, starea de spirit, zborurile etc.

Cel mai memorabil cadou pentru un cântăreț de ziua de naștere a fost o carte pe care părinții lui l-au dat la a 35-a aniversare. Ediția, care a fost tipărită într-o ediție limitată pentru cele mai apropiate, include întreaga arhivă colecționată de mamă și tată despre fiul său. Acestea sunt primele sale fotografii, decupaje din ziare, articole din reviste și sondaje, premii guvernamentale și telegrame cu felicitări.

Florile preferate ale artistului sunt trandafiri burgundi. Acestea sunt cele care sunt adesea date lui Baskov de către prietenii și fanii care își cunosc preferințele.

500 de invitați au participat la cea de-a 35-a aniversare a orașului Baskov, care a fost sărbătorită în sala de banchet din Safis. Oaspeții celebri își amintesc încă cum se aflau într-un blocaj de trafic la intrarea în locul de sărbătoare! A mers apoi lung și vesel, dispersat abia dimineața.

La 10 kilograme, Nikolai Baskov și-a pierdut greutatea, pregătindu-se pentru premiera concertelor sale "The Game". Rețeta este tradițională: camera de dietă și exerciții fizice. Apropo, prezența în hotel a sălii de fitness este prezentată separat în călăreț (lista cerințelor de turism) a artistului.

Basque apreciază punctualitatea și îngrijorările atunci când din cauza blocajelor sau a programului încărcat este necesar să fie târziu pentru o întâlnire chiar și timp de 15-20 de minute.

În adolescență, Nikolai Baskov a început deja să câștige bani. Nu cântece deloc, ci revânzarea parfumului. "Odată ce a vândut foarte popular, atunci parfumul bărbaților lui Alexander Abdulov. El a venit la punctul nostru de pe masina, el a întrebat: „Cine are“ Fahrenheit m-am gândit, „Ah, celebrul artist, cu siguranță, nu săraci“ - și a alergat până la el „?“: „Unchiule, ești, de fapt, cu toții, și care este diferența , de la cine să cumperi? Cumpărați mai bine de la mine, este atât de greu pentru mine să stau aici. " Și el, cuvintele "Băiatul, va merge departe" a cumpărat-o! "







După absolvirea școlii postuniversitare a Conservatorului, Baskov și-a susținut teza cu privire la "Specificitatea notelor de tranziție pentru voci. Un manual pentru compozitori. "

Există 500 de melodii în repertoriul artistului. Acest lucru este hit-uri bine-cunoscute ( „Jukebox“, „Cherry Love“, „blond natural“, „Voi săruta mâna“), noi cântece și arii din opere.

Potrivit lui Baskov, a cântat cu toate frumusețile scenei noastre (și nu numai). Acest Alla Pugacheva, Sofia Rotaru, Valeria, Povaliy, Montserrat Caballé, Elena Obraztsova, Natalie, Christina Aguilera și multe altele. Ultima necucerit împărăteasa Irina Allegrova a rămas până de curând, care a cântat un duet cu Nicholas în timpul concertului său recent Kremlin. Allegrova a numit împăratul Baskov și, apucând pe coroană, a adăugat că la adorat.

Nikolay Baskov preda la departamentul vocal de la Universitatea din Moscova. Sholokhov ca profesor. El consideră absolut obligatoriu învățământul superior pentru vocalist. La chiar Nikolai în arsenalul de diplome cu onoruri - RAM-le. Gnesin și Conservatorul. Ceaikovski, precum și 8 ani de la clasa individuală de masterat de la Montserrat Caballe.

Cântărețul înotă perfect, are a doua categorie de sport. Toți prietenii știu că în apă pentru a concura cu Baskov este inutil!
Nablyu poate înota foarte mult în vacanță. "Am călătorit odată cu prietenii pe o banană gonflabilă", își amintește Basc, "și după o altă rută ascuțită, am fost aruncat deoparte. Eu strig: "SOS!" - și nimeni nu aude! Și, cu puțin timp înainte, am mers aici pe un iaht și am văzut lacul unui rechin. Și acum mă găsesc singur în mijlocul oceanului și literalmente mă simt ca un hot dog.
Desigur, în curând soldatul a fost găsit dispărut, rechinul, aparent, a înotat afacerea, așa că totul sa încheiat bine! "(Râde.)

12 ani Nikolay Baskov conduce programul "Sâmbătă seara" pe canalul Rusia. Au fost mulți coordonatori ai Bascovului, în acest sezon există doar doi - Nonna Grishaeva și Valery Syutkin.

Cântăreața nu are animale de companie, programul de lucru și ritmul vieții nu permit nici măcar o pisică. Dar, odată ce Basque nu a putut rezista și a cumpărat un catelus - terrierul Yorkshire. Să-l dau mamei mele. O fată inteligentă a fost numită Fiona. Ea a fost atât de mică, încât cântăreața a pus-o în pălărie, a fost în timpul iernii și așa a prezentat-o ​​mamei sale.

Mâncăruri preferate Baskova - iepure congelate în smântână și syrniki cu stafide de mama de gătit.

Mai presus de toate, vocea de aur a Rusiei îi place să petreacă vacanțe în Maldive. "Nu există nici un sentiment că nimeni nu este în jur, ci numai oceanul, nisipul și norii. Sunt o persoană foarte deschisă, deschisă, așa că, uneori, mai ales vreau să fiu singură cu mine ", a spus cantareata de mai multe ori.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: