14 sfaturi despre cum să devii romantic - o dată romantică, cadouri pentru cei dragi

Iubiți și apropiați, dați-ne grija și atenția că avem nevoie atât de mult pentru a zâmbi și a ne simți fericiți. La urma urmei, dragostea - în lucruri mici, acte mici și mari.







Am colectat pentru tine atingeți "povesti" din viața iubitorilor. În ele, veți găsi cu siguranță idei grozave, care încorporează care, puteți lovi cea mai apropiată persoană.

1. Puteți face surprize neașteptate, chiar dacă sunteți departe de preferatul dvs.

Anul trecut, Andrei a fost într-o călătorie de afaceri pentru Ziua Îndrăgostiților. Mi-a adus în secret mama în oraș, ca să-i petrec timpul cu ea până când a dispărut. Ne-a rezervat cu mama lui o masă în restaurant și am plătit un masaj la centrul meu preferat. Am fost șocat când am deschis ușa și acolo - mama mea. O surpriză incredibilă!

2. Scrieți reciproc o notă plăcută

Avem un notebook cu Misha, în care lăsăm note unul pentru celălalt. Știu că atunci când mă trezesc sau vin acasă după o zi încărcată, o să citesc în notebook exact ce trebuie să aud în această zi.

3. Să fie în fiecare seară o întâlnire pentru o întâlnire

Prietenul meu și cu mine trăim împreună. Și cina noastră nu este niciodată simplă. Planificăm meniul, gătești și mâncăm în fiecare zi împreună. Așa că am renunțat la ocazia de a ne lăsa singuri unul cu celălalt și de a ne relaxa. Acesta este ritualul nostru, pe care îl prețuesc foarte mult.

4. Spune "Te iubesc" cu acțiunile mele

Prietenul meu nu face gesturi grandioase și țipătoare. Sentimentul romantic este cel mai bun pentru el. Întotdeauna deschide ușa pentru mine, dă-mi un loc lângă fereastra din avion. Toate aceste mici lucruri par să-mi spună: "Te iubesc". Din nou și din nou. Prietenul meu îi place efectul de surpriză. Uneori îmi verific căsuța poștală și găsesc acolo o nouă înregistrare muzicală sau o carte interesantă de la expeditorul "misterios". E minunat!

5. Găsiți timp pentru vizite neașteptate în fiecare zi

Îmi plac picnicii. Ia mâncarea cu tine de la restaurantul meu preferat și du-te în parc pentru cină cu iubitul meu. Uneori, când nu mai poate pleca de la serviciu, dintr-o dată apar în ușile biroului său cu o masă delicioasă.

14 sfaturi despre cum să devii romantic - o dată romantică, cadouri pentru cei dragi

6. Ajutați-vă reciproc când este necesar







Cel mai romantic lucru pe care-l poate face Dima pentru mine este să așez în locurile curate, să împachetez mâncarea în recipiente și să-l iau pe fiica noastră Lisa la școală. Poate nu este atât de sexy, dar este bine pentru mine!

7. Găsiți o modalitate de a vă cunoaște reciproc cu adevărat

La începutul relației noastre, Diana a sugerat să-și întrebe întrebările prin e-mail și să le răspundă. Ea a crezut că este o modalitate amuzantă de a vă cunoaște reciproc. Anul trecut, după 9 ani de căsătorie, mi-a dat o carte "Întrebări și răspunsuri", compusă din corespondența noastră timp de 3 ani. Așa că am învățat unele despre altele multe lucruri interesante. Și a fost distractiv să recitesc toate acestea din nou.

8. Amintiți-vă reciproc despre momentele cele mai plăcute

La cea de-a cincea aniversare, am pregătit un cadou pentru iubitul meu: a scris pe bucățele de hârtie cele mai călduroase amintiri ale vieții noastre cu el și răspunsurile la întrebarea de ce îl iubesc. Le-am ascuns în baloane. Soțul ei se împușca și citea ceea ce găsea înăuntru.

9. Aveți grijă atunci când este deosebit de important

Iată o poveste despre cât de fermecător este soțul meu. M-am dus să fac o baie. A fost o zi de iarnă foarte rece și nu eram bine. Am auzit ușa deschisă. Era suspicios, pentru că soțul meu este un adevărat glumă. Te poți aștepta de la el. Apoi spune: "Ți-am adus un prosop proaspăt și cald din uscător." A fost atât de minunat și de emoționant.

10. Păstrați detalii speciale

Îmi place să păstrez lucruri plăcute: un bilet la teleschi de la prima călătorie de schi, un bilet la un concert de clasă, o notă că iubitul meu a plecat la ușa mea la facultate. După mulți ani, aceste elemente devin foarte valoroase și romantice. Eu și soțul meu păstrăm astfel de lucruri de aproape 15 ani. Vă puteți imagina cât de minunat este să privești din nou și din nou comorile vieții noastre trecute!

11. Fii spontan

Soțul meu îmi place să mă invite la un dans lent în centrul camerei. Apoi încearcă să cânte, pretinzând că știe cuvintele cântecului care se joacă. A făcut asta de când aveam 17 ani. Inima mea se topeste de la asta pana acum.

14 sfaturi despre cum să devii romantic - o dată romantică, cadouri pentru cei dragi

12. Sunset o cină romantică de lux

Mereu mi-a plăcut Ziua Îndrăgostiților, dar totul sa schimbat când m-am căsătorit și m-am mutat la Moscova. În această zi, soțul meu și cu mine am lucrat mereu în săptămâna modei. Am fost atât de obosiți încât nu era posibil să gândim ceva. Dar cu câțiva ani în urmă am decis să sărbătorim acasă. Nu eram pregătit să gătesc și să planific ceva. Oleg a spus că nu mă îngrijorează nimic. M-am întors acasă după o zi nelocuită de lucru și am găsit trandafiri roz frumos, vin și mâncăruri de lux din restaurant. Nu voi uita niciodată tandrețea și grija pe care am simțit-o în acel moment. Soțul meu știe tot ce vreau!

13. Cadouri de unul singur - o modalitate excelentă de a surprinde o persoană iubită

Când am început să ne întâlnim cu iubitul meu, nu aveam norocul să fac cadouri scumpe, așa că am luat fotografiile din diferite călătorii, le-am deschis și am făcut un colaj pe care l-am ascuns într-o cutie drăguță.

14. Amintiți-vă datele importante

În ziua în care a trecut exact un an de când mi-am deschis magazinul, soțul meu a venit înainte să o închidă cu un buchet minunat de flori și o carte poștală cu adevărat romantică. Toți clienții au respirați amețit și tocmai m-am roșu. A fost atât de drăguț!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: