10 produse pentru a vă ajuta să scăpați de acnee

Dacă vă spun că întregul arsenal de a scăpa de cosuri a fost tot timpul în frigider sau mai degrabă în produsele care se află acolo? Esti surprins? Majoritatea oamenilor folosesc geluri și creme care fie irită pielea, fie costă o mulțime de bani sau chiar miros neplăcut. Aceste produse nu numai că zboară într-un penny destul, dar, de asemenea, nu mai funcționează după un timp.







Odată, am fost influențată de toate aceste medicamente de la acnee. Și când am aflat că produsele pot face față acestei probleme, problema a fost rezolvată. Unii dintre ei se luptă cu acnee de ani de zile și nu trebuie să cumperi nimic altceva decât mâncare proaspătă. Mănâncă alimente care curăță pielea și în curând va deveni cea pe care ai visat-o.

Somonul este unul dintre cele mai bune produse pentru curățarea pielii. Somonul este bogat în grăsimi omega-3, care nu numai că ameliorează pielea acneei. dar, de asemenea, ridica starea ta de spirit și sări hormoni dumneavoastră. Este posibil ca dispoziția și hormonii să afecteze apariția acneei. Când vă îngrijorează ceva sau se află într-o situație stresantă, furios hormoni si cortizol este responsabil pentru stres poate agrava totul, de la starea de spirit a apetitului si poate provoca acnee purulentă.

Somonul este bogat în grăsimi și proteine, care ajută la producerea colagenului, iar pielea devine suplă și hidratată. Mananca somon pentru ca pielea sa straluceasca; dar asigurați-vă că cumpărați somon sălbatic pentru a evita contaminanții și pesticidele. De asemenea, somonul este bogat în vitamina B, zinc și vitamina E, care ajută la refacerea pielii și la reînnoirea creșterii celulare.

2. Semințe de cânepă și Chia

Semințele de cânepă și chia sunt pur și simplu delicioase pentru pielea ta. Ambele produse conțin proteine, grăsimi sănătoase, vitamina E și vitamina B. Ele sunt, de asemenea, bogate în fibre și nu conțin zahăr. Grasimile Omega-3 si omega-6 sunt minunate pentru piele, greutate, metabolism, inima si starea ta de spirit. Adăugați 1-2 linguri de aceste produse în dieta dvs. și veți fi în drum spre pielea perfectă în cel mai scurt timp! Îmi place să adaug aceste semințe la cocktail-uri, salate sau fluturi de fructe și nuci făcute de mine. Apropo, despre cocktailuri. Pe nasul verii și trebuie să vă pregătiți pentru sezonul de bikini, așa că vă recomandăm articolul - 23 Smoothies delicios pentru pierderea în greutate.

3. Migdale

Migdalele sunt bogate în vitamina E, magneziu, vitaminele B și multe altele. Migdalele sunt fine pentru piele, conțin o mulțime de fibre și au mai puține calorii decât celelalte fructe cu coajă lemnoasă. Nucile sunt, de asemenea, potrivite pentru piele, dar întotdeauna aleg migdale, pentru că are multe substanțe nutritive minunate și este mai ușor de digerat. Laptele de migdale este, de asemenea, o sursă excelentă de nutrienți, dacă nu alegeți soiuri îndulcite.







Spanacul, verdele meu favorit pentru multe motive, dar mai ales pentru că ajută foarte repede să scap de cosuri. Spanacul este dulce, licit, ușor combinat cu alte alimente și este, de asemenea, bogat în vitamina E, fier și proteine. Toate aceste elemente nutritive cauza fluxului sanguin la nivelul pielii pentru a lupta împotriva inflamației, ceea ce contribuie la apariția acneei, și de a ajuta pielea pentru a menține un nivel sănătos de colagen, prin care pielea arata tanara, ferm și curat. Cel mai adesea adaug spanacul la salate, cocktail-uri verzi si omelete, dar il poti folosi la dorinta!

5. Ulei de cocos

În general, nuca de cocos este foarte utilă pentru piele, deoarece este un produs antiviral și antifungic. El luptă împotriva bacteriilor dăunătoare în tot corpul și, de asemenea, hrănește bacterii bune care luptă împotriva bolii pe cont propriu. Uleiul de cocos este de asemenea excelent pentru tiroidă și metabolism, ceea ce reprezintă un bun bonus. Dacă puteți, cumpărați ulei de cocos pur din surse organice. Nu vă temeți de acest ulei; aceasta este cea mai bună prietenă a pielii și corpului tău. De asemenea, folosesc ulei de nucă de cocos ca cremă de hidratare și acnee. Pur și simplu o freesc în față după duș dimineața și seara, iar pielea mea este curată, moale și tânără.

Castraveții sunt, de asemenea, excelenți pentru piele și, în special, pentru combaterea erupțiilor cutanate. Majoritatea oamenilor cred că castraveții sunt doar un produs alimentar care este pus în salate plictisitoare, dar aceasta este o adevărată perlă în bucătăria noastră. Secretul luptei împotriva acneei este în pielea castraveții. Pielea lor este bogată în silice, care este un mineral de frumusețe, previne acneea, curează erupțiile cutanate, menține pielea tânără și menține un nivel sănătos de colagen în piele. Pentru binele dvs., alegeți castraveți organici, astfel încât să puteți evita pesticidele care se găsesc în castraveții obișnuiți. Apa in castraveti hidrateaza de asemenea pielea si previne uscarea acesteia, ceea ce poate duce la acnee.

7. Mazare turcească

8. Spirulina

Și acum fetelor, ascultă-mă! Spirulina este un produs excelent care se luptă cu o erupție cutanată. Spirulina este un produs din alge de mare adâncime, care este disponibil sub forma unei pulberi verde închis. O lingurita contine 88% din consumul zilnic de vitamina A si 70% din nevoile zilnice de vitamina B12. Vitamina A - cel mai mare coșmar pentru acnee si tratament pentru acnee Accutane este, de fapt realizat dintr-o versiune chimică a vitaminei A. vorbesc despre tine să mănânce vitamine! Spirulina conține, de asemenea, 4 grame de proteină într-o linguriță, ceea ce îl face produsul cel mai bogat în proteine ​​într-o singură porție. Nu am această pudră în formă pură, deci cred că opțiunea ideală, adăugați-l la un cocktail în fiecare zi, se ascunde complet gustul produsului și, în același timp, nu-și pierde avantajele sale.

9. Produse portocalii

Dacă doriți să adăugați la produsele dvs. dieta responsabilă de frumusețea dvs., asigurați-vă că mâncați toate alimentele portocalii. Morcovi, dovlecei, cartofi dulci, dovleac, pepene galben - sunt bogate in vitamina A sub forma de beta-caroten. Beta-carotenul este inamicul etern de acnee, astfel încât umple frigiderul cu aceste produse, nu numai pentru a vindeca acnee, dar da, de asemenea, pielea un frumos strălucire, naturale. Îmi place să adaug morcovi la salate, dovleac conservat în cocktail-uri, prăji cartofi dulci și dovlecei, și îmi place să mănânc pepene verde în timpul verii. Mănâncă una din aceste alimente pe zi și vei fi pe cale să faci pielea perfectă în cel mai scurt timp.

10. Acai fructe de padure

Ca un ghid general, evita zahăr, alimente procesate, carbohidrati diabetici, grasimi nesanatoase, fast food-uri si produse lactate, veți obține o piele clar mai repede decât crezi. Scoateți toate rău, dar în loc să adăugați în dieta dvs. aceste 10 produse pentru tratamentul acneei. Vă veți simți mai bine și în curând pielea va străluci. De asemenea, puteți arunca creme și geluri scumpe, care reprezintă o durere de cap pentru dvs. Aveți produse alimentare preferate care v-au ajutat să scapați de acnee?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: