10 Diferențele dintre o femeie armonioasă și fericită dintr-o viață obosită - și nemulțumită

Există femei care sunt cele mai multe ori radiante și fericite. Ei, desigur, au, de asemenea, perioade de tristețe și complexitate, dar par să fie trecătoare și să nu rămână în viața lor. (pe propria experiență și pe sentimentul vieții :)). Și sunt și cei din Rusia. din păcate, majoritatea care sunt întotdeauna nemulțumiți de ceva, adesea obosiți (dacă nu întotdeauna) și obișnuiți să depășească problemele pentru totdeauna. Care sunt diferențele dintre obiceiurile și acțiunile acestor tipuri de femei? Ce trebuie să fac pentru a mă simți fericit și a trăi într-o resursă?







10 Diferențele dintre o femeie armonioasă și fericită dintr-o viață obosită - și nemulțumită

1. Știi unde te duci.

Femeile care iubesc viața și viața îi iubesc întotdeauna au propriul lor mod, planuri și obiective și urmează această cale. Femeile care sunt mereu obosite urmăresc căile altora și îi satisfac pe alții. Opinia publică este foarte importantă pentru ei. și construit pe MUST și NADO

Femeile care iubesc viața și viața îi iubesc, mediul este luminos, pozitiv, radiant. Dezvoltarea și optimismul.

În „mediu de sex feminin Obosit este format în întregime din“ victime „mediul problematic și zhaluyuscheesya vreodată la viață. Ea a făcut unul de altul la milă, și să vorbim despre bucuriile nu este convenabil“, dintr-o dată cobit! "

3. Încredere în sine echilibrată.

Femeile care iubesc viața și viața îi iubesc, fără extreme: mândrie sau nimic? Armonie și echilibru mai bun: (asertivitate = limite psihologice sănătoase + drepturi asertive corecte). Respectul față de voi și înțelegerea faptului că oamenii din jur sunt oameni buni. Un părinte iubitor de sine și o femeie recunoscătoare pentru cei dragi. El complimentează cu ușurință și împărtășește bucuria sa.

"Femeile Obosite", apoi mândria și aroganța, un sentiment de lipsă de valoare

4. Atitudinea față de critici

Femeile care iubesc viața și dragostea le iubesc, au un obicei de a se compara numai cu ei înșiși și de a se dezvolta individual.

"Femeile obosite" au obiceiul de a se compara cu altele, apoi invidioase, apoi se asigură că altcineva este mai rău.







Femeile care iubesc viața și viața le iubesc, nu au așteptări și ar trebui în relație cu ceilalți, știe cum să întrebe calm și să înțeleagă pe deplin că o pot refuza. Sunt obișnuit să-mi satisfacă nevoile într-un mod sănătos.

Obiceiul "femeilor obosite" de a aștepta satisfacerea nevoilor lor de la alții. Și dacă nu este suficient, luați-i ofensă și acumulați pretenții. A cere să fie umilitoare.

6. Nu ierta, ci ia-o

Femeile care iubesc viața și viața le iubește, nu există nici un concept de iertare. Există un concept de a accepta și de a înțelege cealaltă parte. Nimeni nu are nevoie de iertare, toata lumea din viata noastra se uita la aceasta lume in felul lor. Iertarea înseamnă că ești ofensat, fără nici o abatere.

"Femeile obosite" au obiceiul să se jignească și, în cel mai bun caz, petrec o cantitate imensă de energie și energie pentru a ierta în teatrul lor interior. Și, cu orice ocazie, să-și amintească din nou ce a fost ofensat de infractorul său.

7. Acțiuni și conversații

Pentru acele femei care iubesc viața și viața îi iubește, obiceiul de a acționa mai degrabă decât vorbesc și cred că nimic „nu se poate deduce cuvintele în sine a problemei, în care te pune activități.“ Transferați problema la sarcină). Obiceiul de a gândi că totul este rezolvat, este important să găsim o cale și resurse. Sau câștiga experiență.

"Femeile obosite" au o mulțime de raționamente cu privire la ceea ce trebuie făcut, dar nu fac multe din acest lucru important. Părăsiți-o mai târziu, justificându-vă angajarea sau problemele.

8. Fiind o femeie

Femeile care iubesc viața și viața îi iubesc, conștiindu-și că sunt femei și aceasta este resursa și destinația lor. Îngrijirea, machiajul, sportul - voința, dorința de a fi luminos și plin de viață - fac toate acestea zilnic, cu plăcere și. în primul rând, pentru tine.

"Femeile obosite" au obiceiul de a se îngriji de ele prin forță, ca o sarcină grea și dacă fac acest lucru, de dragul cuiva.

Femeile care iubesc viața și viața îi iubesc, un obicei în toate situațiile de viață, care își asumă responsabilitatea pentru ei înșiși.

Femeia "Obosiți femei" își schimbă responsabilitatea pentru acțiunile, sentimentele și gândurile lor față de ceilalți.

10. Relația cu trecutul.

Femeile care iubesc viața și viața îi iubesc, abilitatea obișnuită de a scoate profesioniștii din experiență. Să învăț din greșelile mele și să-mi spun "Este bine că mi sa întâmplat, am ajuns la această concluzie, m-am ajutat, sunt multe plusuri în fiecare situație"

"Femeile obosite" au un obicei de a suferi din trecut, de a deprecia trecutul. Dar dacă ar fi atunci, atunci aș face-o acum. Sau trecut și trecut, uitat ..

Verifică-ți obiceiurile și poate că merită să lucrezi și să te schimbi?

Sando Victoria Viktorovna

Psiholog, consultant online - Odessa (Ucraina)

Lilia Valerievna Levitskaya (Polyakova) a scris:
Femeile care iubesc viața și viața le iubește, nu există nici un concept de iertare. Există un concept de a accepta și de a înțelege cealaltă parte. Nimeni nu are nevoie de iertare, toata lumea din viata noastra se uita la aceasta lume in felul lor. Iertarea înseamnă că ești ofensat, fără nici o abatere.

Cuvintele de aur, Lilia Valeryevna. "Ofensat" înseamnă, ea însăși a decis să fie "ofensat". Foarte des, "insultarea" este o modalitate de a manipula pe cineva. Oamenii fericiți nu manipulează pe nimeni și nu permit să facă acest lucru cu ei înșiși. Mulțumesc!

Shahanova Damesh Amanzholovna

Psiholog, Profesor poligraf antrenor - Almaty (Kazahstan)







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: