Tsuka din Luzhniki a învins Volga - 2 0

CSKA Moscova a învins cu încredere "Volga" - 2: 0. Bucuria echipei "armatei" a stricat eliminarea celui mai bun jucator al meciului - Wagner.

CSKA - "Volga": raport foto de la meci

Rusia - Premier League. A 23-a rundă

Volga NN
Nizhny Novgorod

1: 0 - Dzagoev - 30. 2: 0 - Dragoste - 35

Eliminare: Dragoste, 90 + 4 - nr

"Volga" înainte de jocul oaspete cu CSKA a avut de asemenea ceva de mândru. În ultimele cinci meciuri deplasate echipa a arătat un rezultat fenomenal. Nizhny Novgorod a câștigat patru victorii și un meci a fost desenat. Echipa, după cum se poate, agățată de ochelari, și a fost clar că liderul campionatului volzhane, de asemenea, tune în foarte în serios.

Pentru primul trimestru al meciului, CSKA nu a creat un singur moment periculos la porțile oaspeților - a apărat în mod competent și armonios jucătorii din echipa de la Nijni Novgorod. Însă în mijlocul primei reprize echipa "armată" a executat doar două dintre cele mai periculoase standarde, iar una dintre ele a condus la obiectiv. În primul rând, Vernbloom a lovit capul după prezentarea lui Tosich - Michael Kerzhakov a ajutat "Volga". El a salvat echipa și câteva minute mai târziu - după o pedeapsă în interpretarea lui Elma. Portarul a pus mingea în bară. Dar, după ce a terminat mai repede totul a fost Alan Dzagoev - numărul 10 al CSKA a trimis mingea în plasă. 1: 0!

Ei bine, nu este nimic de faptul că Alan în interviul acordat înainte de meci cu serviciul de presă al "armatei" a spus că întreaga sa echipă este acuzată de o idee comună. Încărcarea lui Dzagoeva în cele din urmă și a dus la obiectivul mult așteptat pentru gazde.

CSKA Akinfeev - 6,5 Shennikov - 6, V.Berezutsky - 6.5 Ignashevich - 6.5, Mario Fernandez - 6,5 (Nababkin, 86 - b / a), Ulm - 6, Dzagoyev - 6, 5 (Tsaunya, 62-6), Wernbloom - 6,5, Tosich - 6,5, Wagner Love - 6,5. Doumbia - 6,5 (Mamaev, 73-6).

"Volga": M.Kerzhakov - 6. Zaitsev - 5.5 Polyanin - 5 (Kharitonov, 5,5), Belozyorov - 5, bulgari - 5 Bordian - 5.5 Karyaka - 5.5 Ajinjal - 5 5 (Matija Dvorneković, 78 - b / o), Putsila - 5.5, cizme - 5, Sarkisov - 5.5 (Salugin, 69 - 6).

Doumbia după ce a trecut de la flanc în jocul lui Mario Fernandez a trimis mingea în bară, dar Wagner nu și-a pierdut capul și a dublat avantajul gazdei în cont. Dar apărătorii oaspeților, pentru a doua oară la rând, i-au aruncat portarul.

Ar fi destul de distractiv dacă în câteva minute a treia minge aruncă în poarta Volgăi. În acest moment, postul de minge încărcate Tosic, iar finisarea a fost din nou primul jucător al echipei CSKA - Dzagoev, dar spre deosebire de prima încercare, Alan un pic ghinion.

În general, avantajul CSKA a apărut ca și cum ar fi din aer. După 25 minute de la meci a fost dificil să presupunem că gazdele din prima repriză vor face aproape scorul mare.

Dar, probabil, aceasta este și o caracteristică a echipei cool - de a face rezultatul chiar și atunci când nu există nici un avantaj evident pentru jocurile de noroc de partea dvs.

Între timp, merită să ne amintim un alt fapt din lumea statisticilor. Până în prezent, roșu și albastru de trei ori s-au întâlnit cu "Volga" în campionatul Rusiei, și de trei ori au reușit să obțină victorie. Prin pauză, existau toate motivele să credem că de data aceasta lanțul nu ar fi rupt nici.

După o pauză de 15 minute, imaginea de pe câmp se modifică. "Volga" a început să atace cu forțe mai mari, forțând "echipa armatei" să se apere. Cu toate acestea, cel mai periculos moment din primele 10 minute după pauză a fost remarcat toți aceiași proprietari. Și a apărut, care este tipic, și după standard. Tosich din nou aproape perfect atârnat pe Wernbloom. dar greva suedezului a eșuat de data aceasta.

Și cinci minute mai târziu, poarta de la Volga ar putea conduce la un contraatac rapid către fulgere. Doumbia a jucat în perete cu Wagner și sa grăbit să se întâlnească cu Kerzhakov. Dar lovitura finală de la atacantul CSKA din Ivoria a ieșit doar inexactă - mingea a zburat aproape de post. Apoi, Wagner Love a strălucit, care, după ce sa întors la echipa de armată, acționează pur și simplu pe poziția "punct de gardian". Brazilianul din centrul câmpului sa ocupat în mod inteligent cu cei doi rivali și a repetat la Tsaunyu. dar de data aceasta scorul nu a crescut.

În general, în ciuda avantajului teritorial pe care Volga la avut o parte semnificativă din a doua jumătate, claritatea a continuat să apară exclusiv la porțile sale. O excepție a fost episodul din minutul 72 al meciului. Vino afară la Salugin câmp (de altfel, elevul de la CSKA) a dat bine pe partea stanga a atacului cu tutorii lor, dar „armata“ a fost salvat de Akinfeev. a ieșit din poartă și a reflectat o lovitură.

În general, meciul a ieșit liniștit în victoria CSKA, dar în final sa terminat pe prima linie Wagner. De data aceasta a intrat în protocolul din acea coloană, care nu este fotbalist foarte fericit. Primul avansat a intrat pe coaste de la Belozerov și sa grăbit să se ocupe cu abuzatorul, pentru care a primit un cartonaș galben. După aceea, brazilianul rănit a primit un alt "tencuială de muștar". Jucătorul de fotbal, în mod evident condus de setea de răzbunare, a jucat brutal împotriva lui Zaitsev. iar culoarea galbenă a devenit roșie. Astfel, în următorul meci cu "Dynamo", Wagner nu va juca. Eliminarea nejustificată și nejustificată. Având în vedere modul în care Wagner a privit în ultimele meciuri, el cu siguranță nu va fi suficient în joc cu alb și albastru.