8 Pași spre o nouă dragoste

Ieri am făcut ultimul pas al „8 pași pentru o nouă iubire.“ La finalul întâlnirii am citit așteptările programului, pe care am anunțat la prima clasă. Am fost foarte surprins de faptul că am dorit să sporească stima de sine, intelege-te, nu mă gândesc la fostul soț, pentru că acum (după program) am stima de sine adecvată este un pic să se înțeleagă, la unele acțiuni și comportamentul lor a fost explicată, și cel mai important, - am scăpat de gândurile deranjante despre fostul (undeva dupa 2-3 sedinte), nu mai este posibil pentru a derula evenimentele, în cazul în care nu au divorțat, cum să aibă o relație pe care am putea schimba, etc.






Acum sunt încrezător că am făcut totul bine. M-am dus la următoarele cursuri ca o sărbătoare, starea de bucurie și fericire este dificil de ascuns. Cred că am obținut mai mult din program decât mă așteptam: nimeni nu mi-a promis o bună dispoziție și este încă cu mine)))

Pe parcursul programului, în special în etapa finală, au început să apară tot felul de oameni. De la trecut la ipotetic. Cu noi cunoștințe a devenit mai ușor de înțeles și să accepte multe momente în relația de a decide dacă să se mute la un nou nivel și să-l ia chiar orice pași.






Acum, eu sunt foarte fericit, pentru că el a scazut, cu care nu se tem de a împărtăși dragostea, emoțiile și sentimentele, cu care doriți să fie în imediata apropiere.
Mulțumesc Catherine!
De asemenea, am descoperit în mine capacitatea de a mă simți profund, de a iubi, de a fi orb fără teamă, de a fi într-o fuziune. Aceasta a fost, în general, o revelație pentru mine, pentru că m-am temut întotdeauna că am fost rănit. Dar se pare - nu!
Și, cu toată această tornadă emoțională, criticile interne și obiectivitatea rămân. Văd o persoană așa cum este, fără iluzii și proiecții (bine, cu un minim, exact :-)) Și acesta este un sentiment uimitor! Sobrietatea percepției și profunzimea emoțiilor, plinătatea sentimentelor.

A trecut "8 pași spre o nouă dragoste". Impresiile programului și comunicarea au fost plăcute, ultima lecție a simțit creșterea puterii și emoțiilor. Programul nu "demolează creierul", este vorba de reflectarea liniștită a situației sale și a gândirii treptate.
În acest moment după o lună - starea de spirit se schimbă adesea ca o "leagăn", este instabilă și se schimbă, de la urcare la recesiune. Se pare că este necesar să se cultive în mod constant o astfel de comunicare pozitivă, să se recitească intrările și să se pună pe calea cea bună.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: