5 obiceiuri dăunătoare care nu pot fi tolerate în relații

Uneori, chiar și cele mai puternice relații se pot încheia. Iar obiceiurile rele ale partenerilor sunt cauza acestui fapt. Mulți le consideră mici, dar nu este așa. Aș dori să vorbesc despre cele mai "obișnuite" obiceiuri care duc la frustrare în relație.







5 obiceiuri dăunătoare care nu pot fi tolerate în relații

5 obiceiuri proaste care nu pot fi tolerate în relații

1. Obiceiul de "gelozie" nebună.

În inima geloziei este un sentiment negativ care apare dintr-o lipsă de atenție sau de iubire percepută de un iubit.

Mulți oameni spun că sunt gelos față de tine, pentru că te iubesc cu adevărat. Gelozia este un derivat nu al dragostei, așa cum mulți cred, ci de nesiguranță și de dorința de a avea un partener.

Fiind gelos, persoana ca și cum ar vorbi despre drepturile la posesia partenerului. Doar acum nu mai poți deține o altă persoană. Acest lucru este sigur! Trebuie doar să iubiți și să fiți aproape. Amintiți-vă că omul nu este un lucru!

Imaginați-vă, sunt gelos de tine pentru ploaie. El te poate atinge.

Elchin Safarli. Mă întorc

Spune-i partenerului că gelozia interferează cu relația ta. Explicați-i că acesta este un obicei foarte dăunător care poate duce la o ruptură. Gelozia a fost în mod tradițional considerată în China drept una dintre cele mai grave vicii femei și motivul pentru care un soț ar putea să-și abandoneze soția. Aici!

Descărcați cartea mea, care vă va ajuta să obțineți fericirea, succesul și bogăția

Un sistem unic de dezvoltare a personalității

3 Probleme importante pentru înțelegere

7 domenii pentru a crea o viață armonioasă

+ bonus secret pentru cititori

7 259 de persoane au descărcat deja

2. Obiceiul de a-ți reconstitui partenerul.

Schimbările în stilul de viață și obiceiurile au un loc pentru a fi într-o relație. Fără ea, nicăieri. În stadiul inițial al relației, acest lucru este foarte clar văzut. Noi numim aceasta "frecare" unul pe altul. Mai intai incercam sa remake o persoana in persoana, apoi alta. Și după un timp, flirtăm cu el în așa fel încât să nu "se mănânce", ci să-l "reface"))) ...

Dorința de a remake complet o persoană este o cale directă de despărțire. Dorind să remake partenerul "pentru tine" îl faci să se simtă inconfortabil. Partenerul trebuie să înțeleagă în mod conștient și să dorească schimbări pozitive care pot duce la creșterea personală și la întărirea relațiilor.







Eu nu sunt plastilina, pentru a-mi scoate din mine ceea ce vrei

Inima "alterației" este întotdeauna imaginea persoanei ideale. Prin urmare, trebuie să vă opriți idealizarea partenerului. Nu există oameni ideali, ca relații ideale. Partenerul dvs. este ceea ce este și asta este. Nu poate fi ca tine. O altă persoană este ca un alt univers.

3. Obiceiul de a critica un partener.

Abilitatea de a observa greșelile și lipsurile altor persoane este o plăcere în care foarte puțini oameni se pot nega.

Principiul: "Nu laudă - doar un bici!" - nu duce la nimic bun în relație. Unele femei nu își pun oamenii în nimic. Ei le spun că nu știu cum să facă nimic. În mod constant nu sunt.

Miezul criticii este adesea nemulțumirea față de propria viață și lipsa de voință de a-și rezolva problemele. Nu lăsați acest obicei dăunător să vă distrugă relația.

4. Obiceiul de a compara cu foștii parteneri.

Mulți oameni după pauză cu cei dintâi doresc să repete relația, dar acest lucru este imposibil. Amuzamentele frumoase plutesc constant în imaginația noastră. Și de multe ori chiar începem să vorbim despre ei în relația noastră actuală. Acesta este un obicei foarte prost.

Un număr mare de certuri în relație se datorează faptului că în conversație partenerul discută adesea despre fosta lui relație. Acest lucru se întâmplă, de regulă, când s-au încheiat recent. Iar dacă aceste relații sunt citate ca un exemplu, atunci începe deja să se jellească foarte mult.

Explicați-i partenerului că nu trebuie să vorbești despre ex. Acest lucru provoacă gelozie. Nu compara niciodată. Nici o relație nu va fi ca și cealaltă.

Oameni ca femeile și bărbații iubesc să cheltuiască bani. Soția vine acasă de la serviciu și spune: "Dragă, am alergat în magazin și am văzut o rochie frumoasă, am decis să o cumpăr, nu vă deranjează?" Desigur, el va fi împotriva ei. Din nou, o achiziție neprogramată, care a mâncat bani din buget. Bărbații doresc, de asemenea, să cumpere unelte sau piese inutile pentru mașină. În primul rând, suntem bucuroși că avem o nouă achiziție, și apoi plângem, pentru că din nou un scandal.

Prea mulți oameni cheltuie bani pe care nu i-au câștigat pentru a cumpăra lucruri de care nu au nevoie, pentru a impresiona oamenii care nu le plac.

Când încep oamenii să risipească banii? Când nu au un scop. Acel cumpărat brusc, apoi altul. Dacă vă aflați într-o relație, atunci vă rugăm să discutați cu partenerul dvs. toate achizițiile viitoare. Banii trebuie cheltuiți cu înțelepciune!

Mai multe obiceiuri rele pentru relația

Desigur, obiceiurile care duc la neînțelegere în relație sunt multe. Mai sunt și câteva:

- isterie și lacrimi, care nu există nici un motiv;
- obiceiul actual de a grăbi lucrurile;
- acuzațiile de trădare, mai ales în absența dovezilor;
- touchiness;
- interzicerea de a face ceea ce vă place;

concluzie

Este posibil ca în această listă de obiceiuri proaste care duc la o relație "subversivă", ați găsit a ta. Dar nu disperați. Obțineți-vă un obicei util - de a lupta rău. Și veți vedea cum va începe să se dezvolte relația voastră cu energia reînnoită.

Cu sinceritate, Nicholas!

Împărtășiți "5 obiceiuri proaste care nu pot fi tolerate într-o relație"







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: