5 moduri de a vă crește valoarea în ochii oamenilor

5 moduri de a vă crește valoarea în ochii oamenilor

"Nu mă apreciază, nu mă respectă", "Eu fac totul pentru el, dar el nu îl vede", "El nu mă aude, nu-i pasă de dorințele mele!"

Cât de des auzim aceste fraze. De la prieteni, de la clienți, de la cunoștințe. Le vedem pe forumuri și pe blogurile femeilor.







Am vorbit despre valoarea noastră mai mult decât o dată. Despre ceea ce trebuie să te iubești. La urma urmei, valoarea ta în ochii celorlalți depinde de valoarea ta. Am atins acest subiect, de exemplu, în articolul "Ce înseamnă să te iubești?".

În orice caz, schimbarea atitudinii față de tine, iubirea ta este primul pas important către o relație fericită.

Al doilea pas este să începeți să acționați și să acționați astfel încât și ceilalți să-și schimbe atitudinea față de dvs.

Și astăzi voi împărtăși cu voi a 5-a căi de a vă ridica valoarea în ochii unui om.

Puteți alege una dintre căile sau puteți încerca să folosiți totul simultan.

Prima cale. Ești o femeie. Și tu alegi un bărbat vrednic!

Prima cale este legată de acele legi care acționează în natură. Amintiți-vă și vizionați filmele despre animale.

Deci, există o femeie. Iar când vine sezonul de împerechere, bărbații încep să se răsfețe în fața ei, luptând pentru ea. Femeia așteaptă, când cei mai puternici și cei mai buni dintre bărbați își vor câștiga dreptul de a fi cu ea.

Același lucru se întâmplă și în relațiile umane. Bărbații sunt bărbați care trebuie să-și câștige dreptul de a fi cu tine.

Prin urmare, nu vă îngrijorați dacă îi spuneți bărbatului că are concurenți, pe care îl veți alege.

Înțeleg că considerați că acest lucru este posibil numai la etapele inițiale ale relației.

Dar uitați-vă la exemplele lumii animalelor. Vechiul cuplu nu trăiește mult timp. Și apoi femeia caută un bărbat nou.

Dacă aveți o lungă perioadă de timp într-o relație, trăiți împreună, căsătoriți, trebuie să spuneți cu ușurință unui bărbat că totuși ați lăsat dreptul de a alege! Acceptați cadouri și flori de la alți bărbați. Luați semne de atenție și de curte. Nu are nevoie să știe despre toți oamenii care te îngrijesc. Dar despre unele cazuri puteți spune. Aici este necesar să respectați măsura și să alegeți corect cuvintele astfel încât omul dvs. să nu dea acoperisul geloziei. „Da. Am acceptat aceste flori sau acest dar, pentru că nu am suficiente note de atenție. Aș dori să primesc aceste flori de la dvs., dar de mult timp nu mi-ați dat un buchet atât de elegant.

A doua cale. Învățați-i pe omul tău să aibă grijă de tine.

Dacă mama mamei tale nu l-a învățat să aibă grijă de femei, atunci trebuie să o faci singur.

Din când în când, contactați un om cu solicitări de a face ceva care vă va fi util pentru voi doi. Scoateți gunoiul, ciocniți un cui, mergeți la magazin, purtați saci grei.

Dar asta nu este totul.

Aceste acțiuni, despre care am scris mai sus, sunt într-o oarecare măsură necesare pentru voi doi. Scoate gunoiul - dar acest gunoi nu este al tău personal. Ați salvat-o împreună. A ciocni un cui și a atârna un raft este, de asemenea, o acțiune utilă pentru voi doi. În sacii grei există produse și bunuri de uz casnic, pe care le utilizați și împreună.

Ar trebui să înțelegeți că un om nu vă va primi imediat stele din cer. Este prea global și răcoros. S-ar putea să fie înspăimântat. Dar cererile mici regulate îți vor învăța pe bărbatul tău să te ajute.

El va incepe sa invete sa faca ceva pentru tine, sa ia in considerare dorintele tale, sa fie interesat de ceea ce ai nevoie. Astfel, obișnuiți-vă că voi și dorințele voastre sunt importante.

A treia cale. Nu mai pune omul în centrul universului tău.

Una dintre cele mai frecvente greșeli care vă ucide pur și simplu valoarea în ochii unui om este aceea de a scoate centrul universului din el.

De câte ori am văzut această eroare! De câte ori am făcut-o singură!

Cunoști situația când o fată, după ce a început o relație cu un bărbat, încetează să mai facă ceea ce este important, încetează să comunice cu prietenii ei.

Am fost din anumite motive bătuți în cap că, dacă aveați un bărbat, atunci sensul vieții ar trebui redus la viața omului. Stai acasă, gătești mâncarea, fier și spală-o. Creați toate condițiile pentru al face să se simtă bine.

Și, bineînțeles, se așteaptă ca el să-l aprecieze și vă va duce în brațe. Dar, dintr-un anumit motiv, el nu te duce în brațe! Nu observați jertfele, eforturile și eforturile voastre! E un ticălos!

Îți rup iluziile. El nu va aprecia! Niciodată!

Când vă sacrificați pentru dragul unei relații, nimeni nu o va aprecia vreodată. Tot ceea ce faci într-o relație, orice ai face cu privire la partenerul tau, toate sacrificiile si efort - tot ceea ce face din proprie inițiativă și gratuit. Asta nu înseamnă nimic. Iar dacă anterior nu a spus că, spun ei, „Eu sunt pentru voi sacrifica prietenii și cariera ta, și ar trebui să fie acum pentru acest lucru vine acasă puternic în 06:00, pentru a transporta cu mine tot timpul liber și se va opri la chat cu prietenii,“ atunci nu fi surprins de faptul că el nu are. Și este puțin probabil ca un om să fie de acord cu astfel de condiții, chiar dacă le vorbești.







Când faci ceva pentru celălalt, și nu a spus imediat ce vă așteptați în schimb, nu fi surprins de faptul că oamenii iau fără a simți o favoare și dorința de a rambursa bun pentru totdeauna. În plus, de obicei, pentru bărbați, acest comportament al femeilor este dat, ceea ce este luat în considerare. În acest caz, în timp, ei devin iritați de tutela dumneavoastră și de o importanță excesivă. În secret, ei visează că în sfârșit aveți propriile interese și hobby-uri. "Când va face în sfârșit ceva? Sunt obosită că este purtătoare cu mine când fumează cu un ou. "

Da, nu mă cert, sunt oameni care iubesc când lovesc în fund. Acest lucru se întâmplă într-o relație dureroasă, în care partenerii joacă anumite roluri. Dar acesta nu este subiectul articolului nostru de azi.

Și, în general, femeile care scor pe ele însele, pe dorințele și interesele lor, provoacă iritare și milă pentru bărbați. Astfel de femei încetează să mai fie interesante, cum ar fi, excita imaginația și fantezia. Ei mereu suferă și suferă. Iar bărbații încep să-i trateze disprețuitor.

Deci, aruncă un om din centrul universului tău. Și ne punem acolo, iubitule! Întâlnește-te cu prietenii. Alocați timp pentru hobby-urile dvs. Dacă aveți o problemă cu un hobby, scrieți-vă o listă cu ceea ce ați dorit vreodată să faceți. În pas de dans. Desen. Săpunuri. Art. În general, tot ceea ce vă interesează. După aceea, mergeți la câteva sesiuni de testare pentru fiecare element din listă. Veți înțelege rapid ce vă interesează și ce nu.

Chiar mai bine, dacă alocați o zi pe săptămână, pe care le-ați dedicat pe deplin dvs. și afacerii dumneavoastră. Sauna cu prietenii. Masaj. Cosmetician. Cumpărături. Și seara puteți merge cu prietenii la un bar sau la un club. Poate doriți să rămâneți singuri în această zi. Relaxați-vă de afaceri și agitație.

Nu este nimic în neregulă să ai propria ta viață în afară de relația ta. Dimpotrivă, este interesant! Veți avea o mulțime de impresii noi. Da, și relaxați-vă unul de altul - este util pentru relații.

Prieteni, hobby-uri, hobby-uri, orice acțiune pentru tine te ajută să fii fericit. Și nu este ceea ce vrea fiecare om, să vadă o femeie fericită și interesantă lângă ea? Și din nou! Este important să o faceți singur! Și nu pentru cineva.

Barbatii pot bâzâi atunci când doamna inimii conduce un stil de viata activ. Dar, totuși, poziția voastră activă vă ridică foarte mult evaluarea, valoarea în ochii unui om. De fapt, el începe să înțeleagă că sunteți în căutare, că nu sunteți fixați pe ea. Și asta trezește în el interesul vânătorului.

A patra cale. Puneți-vă dorințele deasupra bărbaților și știți cum să spuneți "nu".

Această metodă rezultă din cea precedentă.

Când începeți să vă îngrijiți mai mult de voi, făcând ceea ce doriți, începeți să vă respectați pe voi înșivă și pe dorințele voastre.

Există situații în care un cuplu trebuie să convină asupra unui lucru, să ia o decizie. Și atunci este important pentru dvs. nu numai să găsiți un compromis, ci și să vă respectați interesele.

De exemplu, decideți ce să urmăriți la televizor. Vrei să te uiți la o comedie și e un thriller. Și începeți să argumentați în mod activ. Toată lumea își înclină linia. De obicei, astfel de dispute se încheie cu certuri și nemulțumiri împotriva celuilalt.

Deși puteți rezolva acest conflict în mod diferit. Oferiți unui om o astfel de schemă: alternați filmele pe care doriți să le vedeți. Astăzi, uita-te la cea care-ți place și mâine - cea pe care omul tău îi place. Și aici este doar important să arătăm persistența și caracterul. Nu dăruiți, când un om încearcă să vă convingă în ziua dvs. să vedeți ce vrea.

Se întâmplă că nu vrem să facem ceva. Avem o astfel de dispoziție sau stare. De exemplu, un om vă cere să vă preparați mâncarea, dar nu aveți nici o dorință și dispoziție. Ce fac femeile de obicei? Ei se înfurie, dar mergi să gătești. Și cine previne să spună unui bărbat că astăzi nu aveți dorința de a găti? Și dacă vrea să mănânce, își poate face cina. Și tu, în același timp, să hrănești.

Vreau să ... Da. Nu vreau, nu.

Într-o vreme în care refuzați o altă persoană, pentru că într-adevăr nu vreți să faceți ceva, faceți o alegere în favoarea voastră. Și acest lucru este foarte important! Când vă permiteți să faceți ceea ce doriți (în cazul nostru - să refuzați), începeți să vă trăiți viața. Nu un străin, ci al lui.

O altă întrebare este cum omul tău va răspunde refuzului tău. În cel mai bun caz, el va merge pur și simplu și va rezolva această problemă el însuși. Pregătiți ceva sau comandați alimente. În cel mai rău caz, va începe să vă manipuleze și să vă facă să vă simțiți vinovați.

La antrenamentele noastre, explicăm cum să vorbim cu bărbații. Este foarte important ce expresii folosiți într-o conversație cu cel iubit. Unele fraze, cele pe care le folosiți în mod constant, nu dau rezultatul dorit. Și în cel mai rău caz, ele conduc la certuri și infracțiuni.

Instruim abilitatea de a construi expresii astfel încât nici tu, nici omul tău să nu te simți umiliți sau răniți de lucrurile care trăiesc.

O înțelepciune populară spune că un cuvânt poate omorî o persoană. Și, din nefericire, am fost învățați din copilărie să "ucidem" pe interlocutor. Manipulat. Forța. În astfel de circumstanțe este imposibil să se construiască relații sănătoase.

Din cauza fricii de a "ucide un cuvânt" vă este frică să le nega pe alții. Să nu jignesti și să nu jignesti.

Cu toate acestea, abilitatea de a refuza este o parte importantă a relației cu ea însăși și cu alții.

Dacă știți cum să refuzați, să vă puneți interesele și dorințele deasupra străinilor, atunci vă tratați cu dragoste. Ai grijă de tine. Și, pe lângă asta, cauți respect pentru cei cărora le-ai refuzat. Începeți să luați în calcul. Și chiar dacă pentru moment sună ciudat și de neînțeles pentru tine, dar și valoarea ta crește și cu ochii partenerului. Verificați experiența proprie!

Cincea cale. Inspirați un bărbat!

Aceasta, probabil, este una dintre cele mai importante sarcini pentru orice femeie. Pentru a da unui om să se simtă ca un om, să se dovedească a fi un om.

Când începe să te iubesc, respect și apreciez, și vă permite să-l facă omul tau spre tine, acesta este un stimulent suplimentar pentru a continua cariera si dezvoltarea lor.

Ajutorul, sprijinul și îngrijirea pe care omul dvs. vi le dă, afectează favorabil stima de sine, încrederea în sine. Bineînțeles, cu condiția să știi cum să ceri cu competență, să accepți și să-i mulțumesc omului tău.

Suntem organizați astfel încât feedbackul de la alți oameni să joace un rol important în evaluarea acțiunilor și acțiunilor pe care le luăm.

Și dacă omul tău a făcut ceva pentru tine, atunci, desigur, așteaptă o reacție.

Reacția sau lipsa ei pot face ca un om să inspire și să zdrobească. Dacă nu-i dai omului feedback, nu-i mulțumi, nu-l sprijini, nu-l lăuda, atunci mai devreme sau mai târziu el nu va mai face nimic pentru tine. Pentru că recunoștința dvs., reacția dvs. este pentru el sprijin și un stimulent puternic.

El a făcut ceva util pentru tine. I-ai mulțumit și l-ai lăudat. Sa simțit necesar, important și util. Și, în același timp, inspirat. "Sunt un om! Pot! Ce munte încă mai pot cuceri? "

Și i-ai pus înaintea lui un alt scop, următoarea înălțime, pe care trebuie să o ia.

În acest caz, un om ar trebui să fie conștient de contribuția dvs. la promovarea și creșterea lui. El trebuie să vă ia ca sursă de inspirație.

Și apoi valoarea ta în ochii lui va fi foarte ridicată!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: