20 Lucruri pe care nu le place în designul de site-uri interne, designonstop - despre designul fără

2. Navigare incomprehensibilă
Există momente când vă duceți la site și vederea începe să se grăbească în mod haotic în jurul monitorului, neștiind la ce să se prindă, deoarece în ochi se freacă de un număr mare de link-uri și blocuri echivalente. Drept urmare, imaginea se oprește neputincios asupra unui spațiu alb în centrul ecranului și există dorința de a părăsi site-ul.

20 Lucruri pe care nu le place în designul de site-uri interne, designonstop - despre designul fără







3. Site-uri înguste
În ciuda faptului că rezoluția ecranelor de monitor este în creștere în fiecare an în sus, pe unele site-uri pot fi încă văzută o coloană îngustă de text, caracteristic de rezoluție de 800x600 pixeli. Acum, pe monitoare mari, se pare disproporționată și foarte singur. Deși există excepții, atunci când aceasta se face în mod deliberat ca un dispozitiv artistic în design.

4. Design învechit
Aici avem în vedere site-urile, mergând la care puteți spune imediat "Bună ziua, anii nouăzeci!". Designul acestor site-uri are elemente caracteristice care nu pot fi confundate cu nimic, deoarece sunt realizate pe software-ul versiunilor anterioare. Practic, aceasta este o grafică teribilă albicioasă, cu o umbra teribilă și umbra, culori putrede, fonturi îndoielnice în logo.

7. Grafică slabă
Sunt imediat descurajat de un jpeg de calitate scăzută comprimat în designul site-urilor. Acest lucru se aplică în mod special culorii roșii în elementele de design, deoarece această culoare este cea mai sensibilă la apariția de artefacte. Deprimați și fotografiile de calitate slabă și în postul propriu-zis. Și imaginea pare rău, iar credibilitatea site-ului este redusă.

8. Textul neformatat
Pentru a fi sincer, nu-mi place designul de cauciuc, care extinde textul pe lățimea monitorului. Și din moment ce monitorul este larg, citirea acestor texte se transformă în tortură. Acest text de păcate în LJ, și, din păcate, pe multe site-uri autonome aceeași situație.







9. Culori rigide
O altă tendință ciudată este de a alege culori foarte nefericite pentru design. În special, este caracteristică culorii albastru închis, care are o nuanță murdară, grea, precum și pentru culoarea gri, care, de asemenea, arată foarte dură și neprietenoasă.

11. Acoperirea sunetului
Ei bine, este un cântec, dacă pot spune așa. Recepția cea mai nereușită care poate fi aleasă pentru a atrage atenția utilizatorului. Orice sunete bruște pot face pe toată lumea dezechilibrată și vor conduce la căldură albă, mai ales târziu seara. Și nu contează, Mozart sau Ramstein.

20 Lucruri pe care nu le place în designul de site-uri interne, designonstop - despre designul fără

16. Viteza de descărcare scăzută
Uneori, când te duci la unele site-uri, se simte ca și cum ar fi suspendat pe boot. Cel mai probabil problema este în conflict de orice plug-in-uri sau plug-in-uri. Acum, prioritățile sunt legate de viteza încărcării și de răspunsul site-ului Google. Deci, merită luată în considerare modul de accelerare a activității site-ului.

20 Lucruri pe care nu le place în designul de site-uri interne, designonstop - despre designul fără

Voi adăuga un pic, poate veni la îndemână:
Lipsa de icoane (ceea ce pe site-ul - litera «N» în caseta de mai sus), în special în filele incomode, sute de marcaje cu frunze goale, și stai, deduse - „Și în cazul în care este site-ul meu entot dreapta?“;
Navigarea pe verticală a mea - pe întreaga pagină, da cu derularea ("- Mykola, tu tych yak moskali ppyvo numit? -Yak? -Pi-in. - Vrei să."));
„Contactați-ne“ / „Feedback“ - zhmyakaesh pe ea și „a lua, un fascist, o grenada“, în loc de formularul de pe site-ul, de tip „scrie, vorbi ...;)“ Începe plicului (care nu folosesc);
Logo-imagine în antetul - klats pe ea, în speranța de a merge acasă - „Dar tu figura, utilizator leneș! Ne întrebăm că dacă meniul de navigare fac? Uită-te la butonul menyushechke „Acasă“ și în timp ce caută, admira nostru de super-logo-ul „(“ ar Poubyvav.“, Dar, după Mutumba). În timp ce toate. :))

Despre captcha exact. nu o putea suporta. Am sentimentul că am inteligență insuficientă, pentru că nu pot să scot scrisorile.
de asemenea, muzica, cel mai adesea nu-mi place. mai ales aceste ferestre de sărituri. care încep să vorbească brusc cu mine. Deci îți poți pune inima.
În ceea ce privește florile, fiecare are propriul gust. Îmi plac pălăriile și că totul era combinat și luminos. Mulți nu-i plac.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: