14 Cut scene, fără de care am înțeles greșit complotul

Regula de aur a filmelor fantastice: nu au arătat corpul personajului ucis - asta înseamnă că el a supraviețuit. Într-o scenă care nu a fost arătată publicului (poate o vom vedea în a doua parte a filmului), Creendis se ridică la puntea navei. planificând să plece din New York.







Cavalerul întunecat: Renașterea legendei

14 Cut scene, fără de care am înțeles greșit complotul

Când Cillian Murphy (Sperietoarea) apare ca un judecător, sentințele „exil“ (a fost dat prizonierii în loc de moarte pentru a încerca să iasă din oraș pe gheață fragil al râului). În scena cutată, James Gordon întreabă: "Nu există un avocat, nici un martor. Este o procedură legală adecvată? "- la care Scriptura răspunde:" Mai mult decât ați dat prizonierilor, domnule comisar ". Aceasta înseamnă că metodele pedeapsă erau nedrepte, și în mare parte din personaj negativ Batman (el, împreună cu comisarul trimis, de asemenea deținuți în închisoare fără proces).

Piratii din Caraibe

14 Cut scene, fără de care am înțeles greșit complotul

Jack nu este un pirat? Sparrow nu a fost un hoț, el a fost un comerciant care a cooperat cu o societate comercială din estul Indiei. Dar, în loc de a transporta sclavi pe nava lui Wicked wench, el le (10:58) livrate, pentru un astfel de act, nava lui a fost ars, și a pus ștampila „pirat“.

14 Cut scene, fără de care am înțeles greșit complotul

Wade este diagnosticat cu cancer în ultima etapă. Într-o scenă îndepărtată, Wade și Vanessa merg la Guadalajara pentru a găsi tratament pe piața neagră. Acolo, Wade înțelege că medicul nu-i ajută pe pacienții săi, ci îi înșeală. După ce și-a pierdut toată speranța, Wade omoară doctorul în fața tuturor. Această scenă arată motivul pentru care Wade a devenit un Deadpool crud.







Amintiți-vă de lecția de biologie de la începutul filmului? Pe idee, ar fi trebuit să fie un moment foarte sângeros - Edward vede sânge și se aruncă în gâtul lui Bella cu colții. În cele 5 filme există un set întreg de scene similare (au trebuit să-l deschidă pe Cullen pe partea nouă), dar nu au îndrăznit să-i arate spectatorului.

14 Cut scene, fără de care am înțeles greșit complotul

Producătorii au decis în mod clar să compliceze filmul și să elimine mai multe scene cheie. De exemplu, un episod introductiv alternativ. străinii au folosit lichid negru pentru a crea omenirea. A fost efectuat un ritual, ca urmare a faptului că ADN-ul extraterestrial începe să se reproducă în apă, formând toată viața. Dacă această scenă a fost lăsată, spectatorul nu ar trebui să plictisească întregul film, ce fel de substanță neagră este și de unde provine.

14 Cut scene, fără de care am înțeles greșit complotul

Amintiți-vă cum îl salvează pe Edward de Vivian de la dealerii de droguri. Nu? Și pe bună dreptate, această scenă nu a fost inclusă în film, pentru a nu strica impresia personajului principal și a nu arăta întreaga parte a vieții sale în această profesie. Scenariul original a fost mult mai dramatic, iar o parte a afacerii a fost că Vivian ar trebui să renunțe la cocaină pentru o săptămână întreagă.

Blade Runner

14 Cut scene, fără de care am înțeles greșit complotul

Scena trece mai puțin de 30 de secunde, dar a schimbat complet graficul filmului. În film, a existat un sfârșit fericit. dar în versiunea regizorală a lui Deckard găsim un unicorn origami - acest simbol joacă un rol important și are sens numai când directorii au adăugat vise. Acum devine evident că Deckard este de fapt un replicator, iar Guff a pus origami-ul unui unicorn, ceea ce înseamnă că el a visat visele lui Deckard.

Succes de sinucideri

14 Cut scene, fără de care am înțeles greșit complotul

E greu de imaginat Harley Quinn fără o lilieci de baseball, dar de ce a ales această armă? În scena de la distanță, puteți vedea Joker, care este tratat de un pic cu cineva. Și în următoarea scenă, jokerul interzicea uciderea lui Harley, arătând o dispoziție specială față de ea. Nașterea unor astfel de sentimente a dus la faptul că Quinn a primit aceeași bâtă.

  • 14 Cut scene, fără de care am înțeles greșit complotul






Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: