13 Motive pentru care ar trebui să vă împărțiți cu el astăzi

13 Motive pentru care ar trebui să vă împărțiți cu el astăzi

La prima vedere, este perfect: dezarmant zâmbet, îmbrăcat cu gust, trai bun, știe despre toate preferințele dumneavoastră și este gata să-și îndeplinească fiecare dorință, chiar fiind pe de cealaltă parte a lumii. Până când se termină perioada de bomboane și domnul Big nu se transformă într-un dovleac (cel mai bun). Dacă cel puțin unul dintre cele 13 semne ale noastre îl caracterizează - crede-mă, el este departe de a fi eroul romanului tău.







Lângă el nu ești sigur de tine

Odată ce Irina Sheik a pus întrebarea despre motivul pentru care s-au despărțit de Ronaldo, a răspuns: "Nu m-am mai simțit alături de el". Nu confunda incertitudinea la începutul unei relații cu sentimentul de disconfort care apare când vă cunoașteți bine. Dacă te-a oprit să te apreciezi, e timpul să te întorci. Lângă el ar trebui să te simți atractiv și de dorit și să nu te lupți cu noi complexe.

13 Motive pentru care ar trebui să vă împărțiți cu el astăzi

Nu contează cu interesele tale

Tot ceea ce faci, el crede că este prost: critică munca, hobby-urile și prietenii. Atunci când împărtășiți impresiile dvs. din prima lecție de yoga sau spuneți despre un nou sef, el nu ia informațiile în serios sau nu ascultă deloc.

Te insultă

Sau, mai rău, amenință și ridică mâna. Nici o relație nu poate fi construită pe agresiune. Dacă vă permite să vă fie nepoliticos, nu așteptați și sperați că într-o zi aceasta se va schimba.

Te compară cu fosta iubită

Lasă glumă, dar adesea menționează: "Chiar și fostul meu sine nu sa comportat așa." Sau, de exemplu, observă subtil: "A fost o figură grozavă, desigur, și tu nu ai nimic".

Te manipulează

Adesea, fără a înțelege situația, el se abate și începe să vă ignore sau să vă trateze prea rece. Astfel, el te manipulează și vrea să-ți faci ispășire pentru vinovăția ta, cerându-i scuze de o mie de ori. Și chiar dacă infracțiunea a fost săvârșită de el, situația se va transforma astfel încât să vă fi vinovat din nou.







13 Motive pentru care ar trebui să vă împărțiți cu el astăzi

El te invidiază

Îți adorați slujba, aveți o familie excelentă și prieteni, nu vă plângeți de nimic. Dar ceva a mers prost cu el. Și în loc să încerce să rezolve problema, el spune: "Bineînțeles, este un păcat să vă plângeți, totul este bine în viața voastră". Un om invidios este mult mai îngrozitor decât o prietena invidioasă.

Te provoacă

El își amintește fostul tău, care au fost mult timp uitate, încercând să te facă gelos - fie că este o chelnerita sau prietena ta, - spioni de la care ați primit un mesaj, și să fie sigur de a spune: „Din nou, cu iubitii lor rescrise“ Poate că nu are destule emoții sau nu are încredere în tine. Dar dacă nu există nici un motiv pentru a experimenta, și el continuă să vă provoace - nu pierdeți timpul pe ea.

Încearcă să te schimbe

În primul rând te numește cea mai imensă femeie de pe pământ și apoi începe să formeze o zeiță de la tine. Cumpărarea unui membru sală de gimnastică, el încearcă să intervină în garderoba ta, este de a face în mod constant tinutele distractive necesare pentru a schimba coafura și nu râd atât de tare. Este interesant că odată ce devii perfect, este mai interesant să continuați relația.

13 Motive pentru care ar trebui să vă împărțiți cu el astăzi

El nu-și păstrează cuvântul

El mereu promite, dar nu. El jură că va fi atent și că "acest lucru nu se va mai întâmpla", dar din nou uită ceea ce a spus acum câteva ore. Ai două luni de așteptare, el va bate cuier în sala și să cumpere un bilet la operă, care niciodată nu te-ai dus la aniversarea deoarece el a uitat din nou despre asta.

Nu contează cu opinia ta

El nu vă ascultă niciodată sfaturile și ignoră cererile. Când încercați să împartă cu ei experiențe pentru orice motiv, el doar ridică din umeri și spune: „Nu contează“, iar când exprimarea poziției lor, întrerupt în mijlocul frazei: „Eu știu mai bine.“

Nu ai spațiu personal

13 Motive pentru care ar trebui să vă împărțiți cu el astăzi

Nu-i pasă de tine

Nu-i pasă dacă minți cu otrăvire sau cu un nas curbat: el uită să cumpere medicamente sau este prea leneș pentru a merge la farmacie. El nu este niciodată interesat de modul în care sunt afacerile tale, chiar dacă vede că ești supărat. Dacă vă cereți să vă faceți ceai după o zi grea, întâlniți de obicei un refuz și unul trecător: "Îmi pare rău, și eu sunt foarte obosit".

Nu vine din inițiativă

Tot partenerul pe care doriți să: aranjeze o întâlnire cu el, surprinde pe acoperiș, oferind pentru a merge la film sau un nou pridvor, care servește cocktail-uri delicioase. L-ai sunat la zorbing, ai invitat la o petrecere tematică sau ai aruncat o privire la festivalul de film. În cel mai bun caz, el este de acord, în cel mai rău caz, să ceară să "se întindă acasă", fără a lua niciodată inițiativa în mâinile sale. Și cât va continua aceasta?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: