Tottenham a suferit oa doua înfrângere la rând în Premier League

"Tottenham" a suferit oa doua înfrângere la rând în Premier League

"Tottenham" a suferit o înfrângere neașteptată în casa "Fulham", acceptând singurul gol de fostul său jucător Dimitar Berbatov. Cea de-a doua pierdere consecutivă complică în mod semnificativ sarcina "spurs" de a câștiga un loc în zona Ligii Campionilor.

Dimitar Berbatov a ieșit împotriva fostului său club. Compoziția "rezidenților de vară" nu sa schimbat în raport cu o remiză cu "Sunderland".

Prima dată a trecut cu un remarcabil și tăiat, chiar și cu avantajul copleșitor al "Tottenham". Cu toate acestea, șansele reale de notare gazdele „White Hart Lane“ și nu a crea antetul excepție Gareth Bale, când Sascha Riether a trecut mingea de pe linia porții. În 45 de minute ambele echipe au reușit să atingă țintă.

A doua jumătate a început și Fulham a reușit să deschidă un cont. Ashkan Dejag a trimis un avantaj pe flancul drept al lui Ritter, care a făcut transferul pe linia portarului, iar Berbatov a învins Kyle Nouton și a lăsat portarul 0-1. Bulgarul a sarbatorit foarte modest un gol impotriva fostei sale echipe.

În minutul 58, "Rezidentii de Vara" aproape sa dublat scorul. Pasa a fost apărată de Brede Hangeland după o acțiune pe dreapta și a șutat la vinclu.

Jocul "Tottenham" nu a rămas, iar Andre Villash-Boasch a decis să recurgă la înlocuitori. Între timp, "Fulham" a dat în mod deliberat inițiativa, dar cu apărarea porții lor a acționat foarte fiabil. Câteva economii minunate ale lui Mark Schwarzer au permis "rezidenților de vară" să apere victoria.

să fie „Tottenham“ a suferit o doua înfrângere la rând în Premier League și cu un joc în pericol foarte curând în afara Cvartetului, pentru că „Chelsea“ și „Arsenal“ nu sunt adormit. Evident, forța echipei Andre Villas-Boas nu este nelimitată, dar aceasta este sarcina antrenorului de a-și calcula corect abilitățile pe o distanță lungă.

și rezultatul este natural, deoarece singurul din toate turneele de folosit.