Echipa națională a Rusiei a jucat o egalitate cu echipa cod-d'voire

Înainte de meci, fanii au înfruntat pe noul comandant al echipei, Andrei Arshavin

Într-un meci amical între echipa națională a Rusiei și echipa din Cod-d'Ivoire, a fost înregistrată o egalitate de 1-1.

Alan Dzagoev a marcat singurul gol într-un meci amical cu echipa de la Ivoire, care a încheiat cu un scor de 1: 1. După meci, antrenorul principal al echipei naționale ruse Fabio Capello a comparat acest meci cu repetiția înainte de spectacolul mare, inspirând speranța în inimile fanilor. Italianul a apreciat, de asemenea, tinerii jucători care au fost aduși mai întâi sub steagul echipei naționale, dar, de asemenea, a spus el a fost surprins de comportamentul fanilor echipei principale a țării, care booed Andrei Arșavin imediat ce a apărut pe teren:
- Cred că Arșavin ar trebui să se acorde oa doua șansă, și împreună vom încerca să se întoarcă dragostea fanilor, jucând fotbal ataca, și de stabilire pe deplin cu fiecare episod - a declarat Capello post-meci conferință de presă.

Fabio Capello a avut primul meci în statutul de antrenor al echipei ruse. Foto: RIA Novosti

Fabio Capello, de asemenea, a spus că, în campionatul rusesc aproape toate cluburile de fotbal se joacă cu un pronunțat înainte și a promis pentru prima dată, nu pentru a face o revoluție și un sistem similar pentru a continua jocul și jucătorii insufle echipa principală a țării. Este demn de menționat faptul că rușii au condus în cursul reuniunii, după 55 de minute, gol marcat de Alan Dzagoev. Dar a făcut o greșeală nefericită în apărare, jucătorii interne au permis oaspeții din Africa pentru a recupera în minutul 77 al meciului, când a marcat Max Gradel.