7 cele mai strălucitoare modele de unghii pentru vară

1. Lumini de bengal

Amintiți-vă cât de distractiv a fost să aprindeți luminile Bengale când erați copii? Puteți relua acest sentiment din nou prin atragerea luminilor strălucitoare pe unghiile dvs. (unul dintre modelele mele preferate). Ca bază, luați un lac luminos. Apoi aplicați o picătură de lac întunecat în centrul unghiei. Utilizați un știft subțire sau o scobitoare pentru a desena linii până la marginile unghiilor. Roșu, alb și albastru alcătuiesc o paletă specială pentru acest design.

2. Model pentru mazăre

Modelul în mazăre mă face fericit, așa că de multe ori îl aleg pentru manichiură. Îmi place să încep cu o singură culoare și apoi desenez mai multe mazări de diferite culori pe fiecare cui. Puteți face același mazare pe toate unghiile sau puteți alege culori diferite pentru fiecare unghii separat. Mazărea ideală se poate face ținând o pensulă din lac peste o unghie, astfel încât o picătură de lac propriu-zis să cadă pe unghie. Pentru a fixa mazărea este posibil să fi pus un strat de lac transparent.

3. Modele de animale

Este puțin probabil ca modelele animale să scape vreodată de modă. Dacă nu doriți să exagerați cu un design nou, utilizați un model animal pentru manichiura. Puteți descrie petele unui leopard, culoarea unei girafe sau a unei benzi de zebră. Utilizați culori neobișnuite pentru a face manichiura și mai interesantă.

4. Liniile rupte

Linile pot fi văzute oriunde, de la îmbrăcăminte până la decorul casei. Dacă vă plac la fel de mult ca mine, atunci unghiile sunt un loc ideal pentru imaginea lor. Desenați prima linie cu o singură culoare, apoi utilizați o perie mică pentru a reprezenta zig-zagul de la margine la margine. Puteți utiliza mai întâi o culoare deschisă cu adăugarea de colțuri întunecate sau faceți opusul, folosind culoarea închisă pentru a aplica tonurile de bază și tonurile de lumină pentru zig-zag. În orice caz, vă place manichiura.

Ombre este folosit nu numai pentru vopsirea părului. Acest design va arăta, de asemenea, minunat pe unghiile mâinilor sau picioarelor. Începeți o manichiură utilizând un lac de tonuri mai ușoare. Apoi aplicați treptat lacul tot mai întunecat și mai întunecat pentru părțile superioare ale unghiilor. Alegeți culori astfel încât între ele să nu existe un contrast puternic. Pentru o mai bună conservare a manichiurii, acoperiți unghiile cu un lac clar.

Nimic nu aminteste atat de vara ca modele florale. Dacă sunteți de acord cu acest lucru, atunci acest design este ceea ce aveți nevoie. Pentru bază, utilizați un lac neutru. Apoi, folosind o perie mică sau scobitoare, trageți un cerc format din 5-6 puncte, din care faceți apoi petalele florii. În interiorul cercului, adăugați un punct de altă culoare pentru a completa floarea. Pe fiecare cuiva trage o floare mare, sau câteva mici.

7. Tai-dai

Style tai-da din nou în tendință. Nu mă pot forța să port haine în acest stil, dar îmi place manichiura tai-dai. Designul arată uimitor și foarte ușor de făcut. Mai întâi aplicați un lac alb pe unghiile. Apoi aplicați picături de diferite culori pe unghii. Utilizați vârful scobitorului pentru a amesteca culorile și pentru a crea un bine cunoscut efect tai-da. Acest design arată șic atunci când utilizează culori neon.

Și care este designul dvs. preferat de unghii? Întotdeauna faceți o manichiură sau numai în cazuri speciale? Sperăm că lista de mai sus vă va inspira să creați desene sau modele care vor duce pe alții la uimire.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: