53 de cuvinte în limba germană (Joan Rwand)

Un roman mare despre un simplu profesor german. Ea este un profesor bun și o persoană bună. Ea, ca oricine altcineva, are propriile sale puncte forte și puncte slabe. E vorba de ei că îți voi spune, dragul meu. Îi voi înlocui datele, pentru că e un băiat, nu va citi prea mult. Voi scrie ceva despre dependențe.

A trăit germana, probabil de ce a trăit. Pentru mine, uneori se pare că va muri în îmbrățișare cu un dicționar sau un manual. Îmi place abordarea ei. Deși este strictă, chiar dacă ea și "punctul" ei în capul ei, deși este puțin rară, este bună. Abordarea ei la învățare nu este obișnuită, ea explică totul foarte accesibil. Desigur, ea cere și fraza ei "Toate drumurile duc la Germania".

Mireasa ei cea mai mare este fiica ei și fiul ei. Fiica locuiește în Germania și sa căsătorit cu un german, are un sclav prestigios. Fiul se duce de multe ori în Germania, trăiește cu ea, studiază, lucrează.

În carte va fi o descriere a biroului ei, acesta este cel mai confortabil birou din școală. Îi respiră pe germani și pe Valya. Poate că e mirosul de miros, putrezire, dar e atât de familiar.

Să începem, lectură plăcută.

L-am cunoscut pe Valya din clasa întâi, conducea un grup pregătitor. Aveam 5 ani, după care am intrat întotdeauna cu ea și timp de 5 ani de studii cu un alt profesor, nu mi-am putut imagina că ea va deveni colegul meu de clasă și un profesor german.

Când am ajuns la ea în forma a șasea, noi, așa cum spune ea, "VEȘTIM CÂȘTIGUL". Probabil că totul era așa. Dar faptul că ne este frică până astăzi este adevărat. Nu-mi amintesc prima lecție, nu-mi amintesc deloc nimic. Dar îmi amintesc cum a pus maksikom 4. El a strigat și a cerut, dar ea a spus fraza: „E o găleată, plângând acolo, apoi podele înghițim“, ea a spus cu o astfel de bitchiness, rigoare, marasmus. Dar acum a uitat cum a adus lacrimile bietului băiat de 11 ani. Acesta a fost primul lui 4. Poate că a lucrat mai târziu și poate a fost corectat. Dar îmi place varianta cu lucrul oprit. Mulți.

În general, în clasa a 6-a au avut loc multe evenimente, Cherevko ne-a revenit (apropo, nu m-am gândit niciodată că mi-ar fi dor de el atât de mult). Cherevko a fost o persoană particulară, chiar a mâncat adeziv în limba germană, în timp ce Valya a plecat. Anterior, a fost atât de rău, mic, nu din lumea tuturor, cumva nici măcar foarte aproape de clasă. Dar, nu știu cum totul, dar l-am iubit, indiferent de cum nu era ciocănitoarea. Da, el putea încă să lovească, deloc, mișcările sale cu mâinile și cuvintele. Oh, dar puțin despre fraza de coroană nu a scris "Cine nu a spălat fundul, a pierdut trenul".

Am uitat complet de ceea ce sunt. Voi vedea mai târziu Cherevka. Deci, în clasa a șasea, Valya a încercat să ne aranjeze niște festivaluri, concursuri. Păi, ca și cum aș spune așa, trebuie să pierdem doar lecțiile. Nimic de mult. Concursuri dulce, muzică, dans și mâncare. Apropo, una dintre cele mai mari trăsături ale clasei noastre este dorința eternă de a mânca. Ne sunt mereu foame, suntem chiar gata să iertăm orice resentimente, adversitate, să mergem să mâncăm împreună. I. Uneori, toate aceste dispute și nemulțumiri trec prin mâncare.

Dacă nu mă înșel, prima vacanță a fost Anul Nou. Da, a fost distractiv, așa cum îmi amintesc. Știi, îmi amintesc mai ales cum Lelay (Leila) a pus pe tocuri lui Mamen și a dansat cu Meteshev. Valya fugea. ca un prost în birou, a făcut un tren, ne-a amestecat, ne-a arătat un struț. Și numai acum, și apoi nu tot, am înțeles. cum a încercat pentru noi. Și în aceeași sărbătoare sunt. în opinia mea, a jucat pe o bandura. Klassnenko.

Și bătrânul era Sasha, iar apoi a fost vinovată și a devenit Vika în locul ei.

Prima excursie a fost o excursie la muzeul istoric. Apoi omul a mers 8, foarte mult. Dar asta nu este scopul. Am fost ca, a râs, a fost prima excursie cu Valya, a fost foarte distractiv. Am mers cu tramvaiul. Toți am fost presați la ferestre, oameni. Cea mai importantă parte a acestei călătorii a fost Mack. Toți au mâncat, au mâncat și au plecat acasă. A fost foarte misto și de neuitat.

Chiar după al 5-lea formular, Tanyuha ne-a părăsit.

La pauza de primăvară am mers la o fermă de struți. A fost rece, de data asta mai multi oameni, au plecat 15 oameni, in primul rand ne-au aratat vaci in timp ce au fost muls. Ni sa promis sa aratam struti, oua si copii. În cele din urmă, am văzut doar capetele lor. În general super. N-am făcut nimic special. Ei și-au hrănit caii și au fugit. s-au grabit de-a lungul acestor domenii. Partea cea mai fascinanta a excursiei este macul.

Apropo, în clasa a VI-a am scris DPA. Cel mai groaznic lucru a fost istoria. Toată lumea a scris spursuri cât mai bine. Am luat rusă, germană, matematică, istorie și ucraineană. Relativ nimic deosebit, puțin fidea.

La sfârșitul lunii mai ne-am dus la una dintre cele mai frumoase excursii. Ne-am dus la temple. Egor și Denis au găsit o pisică și au tras-o. La finalul turului am avut un picnic. A fost minunat. Am mâncat mezeluri, s-au făcut sandvișuri, s-au turnat sucuri, castraveți tăiați și roșii, s-au jucat jocuri, s-au fugit și au fost furioși. A fost minunat.

ÎNCEPUTUL CLASEI IX

PRIMA ACQUAINANCE CU O NOUĂ CLASĂ


În acest an am fost conectați cu o paralelă. Cumva nu am fost foarte prietenoși, ne-am urât puțin unii pe alții. Singura bucurie a fost că Valya a fost colegul nostru de clasă. Orice ar fi fost, am iubit și am obișnuit cu toții.

Primul nostru joint venture a fost curățarea zonei înainte de începutul anului. Apoi, toți ne-am cunoscut și am aflat o fată nouă (Wangju Viku). La prima vedere, nu mi-a plăcut foarte mult, bine, ca de obicei, o nișă specială. Dar apoi am învățat că este mai bine, este foarte frumos, uneori mi se pare că a venit din film, un astfel de bun, un fel, întotdeauna dispus să ajute, este destul de inteligent, îmi place să discut cu cartea ei.

Ei bine, curățarea teritoriului nu a fost așa, am aflat apoi încă de la Boyko. Cât despre mine, din moment ce el a fost un băiat întotdeauna gata să dea o mână de ajutor la fetele pot vychudit ceva care nu putea visa, cu gândaci, biologichku urăște, uraste intreaga clasa ei.

Apropo. Biologichku - este o astfel de persoană fel, ea a fost foarte răzbunător, dar cu marasmus într-un fel, și cu ultima stadiey.Ona ceva izbucnesc, deși suport, deși toamna. Puteți face chiar și o colecție de expresii Lariski. De asemenea, îi place să experimenteze cu părul în 60 de ani, a fost vopsită în roz la clasa a 7-a, în acest an la Parsikov, totul este bine. Suntem obișnuiți cu asta. De asemenea, îi urăște pe Meteshev, pe Lalay și pe Ritka, și uneori mă plânge de mine pentru că l-am apărat pe Meteseva cu Olya, și asta este normal.

Curățenia noastră sa terminat și, brusc, Pankova merge și ne strigă: "Voi fi, de asemenea, cu tine". suntem puțin amorțiți și la care Valya a răspuns: "Oh, al 27-lea." După aceea, toată lumea o numește 27. Pankova, spre surprinderea mea, foarte plictisitoare, nu am văzut niciodată atât de mulți oameni proști. ca o creatură aparent mică și inofensivă, dar nu pot să stau alături de ea. Ea a promis deja că mă va bate de 5 ori, întotdeauna mă încurc. Când am stat lângă ea, iar ea cânta la ea vorbind, atunci eu nu încerc să vină în contact cu ea, ca și în alte aspecte, precum și întreaga clasă noastre, mulți nu știu că ea a uitat la școală. Încă o astfel de informație. ea nu a intrat pedagogic. Nu e de mirare.

Ca și tradiția de anul trecut, am decis să organizăm o surpriză pentru Vale. Alegerea lungă a unui cadou, am decis să-i oferem un ceas și un buchet de flori. De data aceasta, toată lumea a pliat, fără excepție, am decorat cabinetul cu bile. atârnat un poster cu o fotografie de noua clasă, a pus ceasul de pe biroul ei, un buchet de 13 trandafiri intr-un set de vaza, imprastiate pe birou sucuri, biscuiți, dulciuri, deoarece am avut zero. Nu am putut vedea reacția la ceea ce se întâmplase Petrenko, dar după lecție am mers imediat la ea și a fost foarte mulțumită. Am felicitat-o, ne-am dorit foarte mult, am invitat-o ​​pe Zinaida Petrovna și am stat împreună. Toată lumea și-a amintit cele mai bune momente din trecut. A fost grozav.


Ziua profesorului pentru spălare

Așa că sa urcat la birou și a început să introducă cheia în încuietoare, întorcând-o de două ori deschizând ușa. Ceea ce a văzut-o șocată, a decis să se grăbească și să închidă ușa din interior. În sala de clasă era un pol uriaș, peste tot erau trandafiri de trandafiri, muzică romantică relaxată. Șocată, se duce la biroul ei. fără a suspecta nimic. De îndată ce geanta ei a atins scaunul. Ușa dulapului a început să se deschidă, la început nu a observat nimic. Când ușa a fost complet deschisă și un bărbat a ieșit din toate dorințele ei secrete, ea a fost fără cuvinte.

Acest om a făcut mult timp impresia și da, el a simpatizat cu el. Și da. a fost un militar - Plotnikov Vladimir Alexandrovich

Încet și cu încredere Vova se duce la pol, este îmbrăcat numai în șosete negre și în pantaloni scurți cu steagul luminos al Germaniei. în mijlocul cărora există un vultur imens. El îl încânta pe Valentina, pentru ca ea să nu poată spune nici un singur cuvânt. S-a așezat pe un scaun și a început încet să-și scoată jacheta, mușcând buza inferioară.

Voenruk a văzut acest lucru și căldura din inima lui a început să ardă cu o mare flacără. Sa dus la pol. Îl apucă cu o mână și începu cu grijă să se rotească în jurul lui. Apoi a luat-o cu ambele mâini și a început să facă mișcări profesionale, de parcă ar fi făcut-o de 100 de ori. Când sa urcat până în tavan și a început să coboare lent, Vale a lăsat să se înțeleagă cu un aspect sexy, ea înțelese imediat indiciul.

Toți au trecut foarte sexual și încrezători. Fiecare mișcare era plină de dragoste, de fiecare sărut, de fiecare suspin. Totul a fost perfect

Deci, în legătură cu faptul că am aruncat ușor cartea, "un pic" timp de un an nu a scris. Dar nu contează. Acum vor exista capitole. ca povesti. Unele povești nu vor fi în ordine cronologică. că-mi voi aminti. atunci voi scrie.


Plumber. Deputatul. Moartea.

Ca și în toate școlile, am avut un instalator. Nitsche a fost un astfel de om. Cuvântul cheie a fost ". Nu l-am cunoscut personal, și abia dacă cineva din clasă îl cunoștea personal. Creștere scăzută, de aproximativ 50 de ani. au apărut rar în fața copiilor. nimic neobișnuit, un simplu instalator școlar.


De asemenea. ca în toate raioanele / orașele / străzile / satele am avut un deputat. Deputatul este doar un rahat de om, a fost o dată. când sa apropiat aproape de o bunică. ea, desigur, nu este de asemenea un înger. dar respectul pentru bătrâni este necesar. Așa este. Arăta gras. nu chiar grăsime, dar zhiirirnnyyy, el a fost atât de gras, încât, mi se pare, el este împins în ușile, și apoi le scoate afară. Avea un gust fără valoare în costume. fiecare dintre costumele sale îi caracterizează lumea interioară. la fel de rahat. Am vorbit atât de mult încât am scuipat pe toată lumea. care se afla la o distanță de 10 metri de el.

Într-o zi, adjunctul a venit la școala noastră. în cinstea lui a fost organizat un concert.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: