5 Remedii excelente pentru Myco - un blog despre frumusete si cosmetice

5 Remedii excelente pentru Myco - un blog despre frumusete si cosmetice

„Mico“ este o companie producătoare de produse cosmetice naturale fără sulfat de laurii, sulfatul de sodiu lauret, silicon și produse petroliere, fără fosfați și înălbitori optici, enzime și fără clor, fără adaos de coloranți artificiali și arome fără parabeni și alți conservanți sintetici.

Hamamelis și Sagete Hydrolat

Apa de flori (hidrolitic) este un produs aromatic de îngrijire a pielii.

Apa aromata este adesea numita florala, deoarece majoritatea soiurilor sale sunt derivate din petale de flori. Denumirea științifică a apei parfumate este hidroliza. Este obținut în procesul de distilare din diferite părți ale plantelor, în timp ce apa trece de mai multe ori prin materialul vegetal, rezultând în apariția apei parfumate nu numai extracte de plante solubile în apă, ci și multe elemente utile și uleiuri esențiale.

5 Remedii excelente pentru Myco - un blog despre frumusete si cosmetice

Datorită conținutului de materiale suplimentare pe care nu le veți găsi în uleiuri aromatice, apă parfumată dobândește proprietățile unui hidratant natural și antioxidant, acesta este absorbit foarte activ de piele, fără a lăsa urme.

Proprietățile apei parfumate nu sunt prea diferite de uleiurile esențiale, astfel încât toți hidroliții sunt considerați a fi asemănători cu ei. Mulți experți propun să perceapă apa florală ca soluție apoasă și slabă de uleiuri esențiale, o alternativă la amestecurile de uleiuri concentrate. Unii producători fac acest lucru: amestecați doar apa purificată preparată cu uleiuri esențiale, vânzând amestecul în locul hidroliticului. Astfel de apă parfumată păstrează complet proprietățile uleiurilor esențiale, dar nu există alți nutrienți, este considerată mai puțin valoroasă și eficientă.

Alegeți apa de flori trebuie să se bazeze pe proprietățile uleiului său esențial.

Apele parfumate și lavanda sunt legende reale care au venit la noi de la băile și băile romane. Ele (ca mușețelul, albastrul și teiul) sunt de fapt ape florale, care au tot dreptul de a fi așa numite.

Dar nu inferior pentru a le în valoare de proprietăți utile și alte Hydrolat: menta, melissovaya, salvie, eucalipt, issopnaya, tarhon, cimbru, rozmarin apa parfumată este superb si in ingrijirea pielii, si ca un deodorant, și tratamente de aromoterapie.

5 Remedii excelente pentru Myco - un blog despre frumusete si cosmetice
Crește elasticitatea și încetinește îmbătrânirea pentru toate tipurile de piele, un puternic antioxidant, se luptă cu radicalii liberi. Ea are o acțiune antiseptică, de curățare, combate probleme ale pielii, pori extinse. Se recomandă combaterea ridurilor pentru toate tipurile de piele, se utilizează în mod activ în fabricarea produselor cosmetice anti-age. Hidratul hidratant este un fitoestrogen care imită efectele oamenilor, ajutând astfel la rezolvarea problemelor cutanate asociate cu hormonii. Întărește structura părului, conferă părului un frumos aspect bine îngrijit. Reface și tonifică gingiile, vindecă afte (răni în gură), suprimă apetitul, diluează sputa și facilitează excreția.
Contraindicații: evitați în primele luni de sarcină (fitoestrogen).
Minunat de apă de flori, chiar și pielea mea sensibilă reacționează perfect la ea. Pielea nu se strânge și nu se usucă, ceea ce este foarte urgent dacă sunteți acnee și aveți deja nevoie de medicamente anti-îmbătrânire. Aroma este delicată și nu obositoare, erodează rapid. Dacă vă stropi pe față în seara, atunci în dimineața mici inflamația va dispărea. Vodicka din sticlă nu curge, în liniște "transferă" zborurile), iar o cantitate mică este foarte economică.

Foarte mulțumit, sfătuiesc.

5 Remedii excelente pentru Myco - un blog despre frumusete si cosmetice
Această apă florală este, de asemenea, o descoperire pentru fetele care au nevoie nu doar de îngrijire anti-îmbătrânire, ci și de rezolvarea decisivă a problemelor adolescenței.

În patria de hamamelis, coasta de est a Americii, oamenii o numesc „vrăjitoare alun“, cunoscând capacitatea minunata a plantei de a întineri și de a restabili starea de sănătate a pielii mature și deteriorate. Hamamelis apa este capabil textura vyrovnivatt a pielii, consolidarea pereții vaselor de sânge și de a îmbunătăți microcirculația, ameliorează iritația și face pielea netedă delicios.
De asemenea, apa de liliac are un efect benefic asupra pielii uleioase uleioase, curățarea, drenarea, normalizarea lipopecreției și prevenirea dezvoltării inflamației. Retrage porii mărit.
Are proprietăți calmante, de vindecare a rănilor, bactericide și astringente, care este deosebit de valoroasă pentru pielea deteriorată și sensibilă. Are un efect hemostatic ușor, care este indispensabil pentru hemoragiile leziunilor cutanate cu eczeme cu fisuri. Hidroliza de tip hazel poate fi utilizată atunci când nu se recomandă prezența grăsimilor (de exemplu, în tratamentul anumitor forme de eczeme). Puteți, de asemenea, să cumpărați hidroliză de căpșună pentru utilizare ca un ajutor pentru bărbierit.
Proprietățile vasoconstrictive ale apei de alune (frunzele sale conțin tanin și flavonoide) fac posibilă includerea acestei ape în formulările pentru pielea predispusă la cuperoză. Prin îmbunătățirea microcirculației sângelui și prin întărirea pereților vaselor de sânge, are un efect benefic asupra venelor varicoase, contribuie la vindecarea rapidă a vânătăilor și a vânătăilor.
Excelent pentru îngrijirea orală și are un efect de regenerare.

Într-adevăr rezolva orice probleme, acnee rozacee, nu, desigur, de două luni de utilizare în mod fundamental problema nu este rezolvată, dar am observat că, dacă ai pus apă după ce a lucrat în sala de gimnastică, înroșirea feței a cade pentru câteva minute. De obicei, iau apa cu mine la sala de gimnastică, după orele de spalat mi-am spălat fața cu apă obișnuită și mi-am frecat fața cu această apă. După aceasta, tenul imediat devine mai uniform, roșeața dispare (nu scade, dar dispare) și nu are transpirație. Aroma este moale și ușoară, dispare repede. Cheltuielile sunt la fel de economice.

Vodicka, un miracol la fel de bun, recomand, de asemenea.

Îndepărtează ghimbirul cu ulei de față

5 Remedii excelente pentru Myco - un blog despre frumusete si cosmetice
Ulei de curățare foarte moale, cu aromă delicată de ghimbir și lămâie (simt aceste două componente). Curăță pielea cu grijă, nu cu scârțâitul, cred că nu este foarte bună, dar senzația de piele curată este, pentru mine este mijlocul de aur al purificării. După ce ați verificat cu o perie Clarisonic, totul este curat). Pielea nu se usucă, nu se strânge, nu provoacă reacții alergice.

Uleiul natural hidrofil pentru față Ginger curăță delicat pielea, ameliorează inflamația și curăță porii. Extracturile de salvie și cireșe hidratează pielea. Extractul de calendula face ca pielea să fie plăcută și catifelată.

Compoziție: ulei de floarea soarelui, ulei de măsline, ulei de migdale, apa, laurat zaharozei, extract de salvie, stejar, cires, lamaie, hamei, echinacea, gălbenele și rozmarin, ulei esential de grapefruit, ghimbir, lamaie mirt.

Am avut această probă, care a fost de ajuns pentru o lună)), dar cu siguranță voi cumpăra full-length.

Una dintre cele mai bune curățare, luăm.

Pulbere de dinți care fortifică Calendula

5 Remedii excelente pentru Myco - un blog despre frumusete si cosmetice
Am cumparat pentru mine si pentru copilul mai mare. Din păcate, el este amar (este o astfel de calendula)), astfel încât copilul folosește fără multă dorință.

Producătorul promite o curățare, o mineralizare și o vindecare bună a smalțului dinților. Pulberea reduce senzitivitatea smalțului dinților și normalizează echilibrul acido-bazic. Îndepărtează gingiile umflate și sângerând. Potrivit chiar și copiilor mici. Compoziția naturală este sigură chiar și cu ingestia accidentală a pulberii dentare.

Pudra curăță perfect, dinții cu siguranță nu înălbesc, dar elimină placa. Eu folosesc această pulbere dacă sunt mici inflamații în gură și vă periați dinții și tratați cavitatea bucale. O opțiune bună pentru cei care preferă compușii naturali, care sângerau gingiile și au stomatită.

Toaletă și baie dezinfectant Basil și eucalipt

Aceasta înseamnă că voi lauda și îi sfătui pe toți cei care au copii mici, precum și pe cei care se îmbolnăvesc adesea!

Întrucât am unul dintre copiii care merg la grădiniță, iar celălalt nu este încă și bolile reci / infecțioase / intestinale nu sunt neobișnuite, am nevoie de un dezinfectant. Mai mult, copilul meu cel mai mare reactioneaza brusc la toate mirosurile chimice din des.sredstv, pana la sufocare, asa ca speranta era doar pentru uleiurile esentiale naturale.

Acest instrument nu este doar un dezinfectant eficient, ci și o soluție bună pentru calcar și rugina și, cel mai important, nu conține clor!

Sfaturi privind utilizarea de la producător: aplicați produsul pe suprafața care urmează să fie curățată. Lăsați timp de 1,5-2 ore, de preferință pe timp de noapte. Clătiți cu apă. Poate fi folosit pentru a dezinfecta rufele în timpul spălării. Pentru aceasta, se adaugă 50 ml de preparat la tamburul de spălare.

Compoziție: apă arteziană, coco-glucozida, decil glucozida, glicerina vegetala, ulei esential de busuioc, și arbore de ceai ekvkalipta, extract de caprifoi, gumă xantan.

Volumul nu este mare, doar 200 ml, dar produsul este nerealist economic, o picătură mică este suficientă. Aroma este puternică, dar plăcută, proaspătă și pe bază de plante, după îndepărtarea produsului, mirosul rămâne pentru mult timp în apartament. Pentru pacienții cu afecțiuni catarrale, acesta este un alt plus, deoarece sunteți, de asemenea, tratați prin inhalare și reducerea posibilității de a contracta un altul.

Toate fondurile acestui brand prezentate în post sunt pur și simplu uimitoare, nu mă așteptam la o astfel de eficiență din cosmeticele naturale, mi sa părut tot timpul că "chimia" întărește efectul, și aici niște plusuri.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: