44% De la începutul lunii februarie pe MMVB nu greșeli greșite, adevărate, pline de bucurie

Puteți câștiga bani aici

Și acum să citim despre modul în care oamenii inteligenți câștigă în timp ce fuzionăm:

Care sunt indicii RTS și MICEX?

44% De la începutul lunii februarie pe MMVB nu greșeli greșite, adevărate, pline de bucurie

Acțiunile rusești sunt tranzacționate la Bursa Interbancară Interbancară din Moscova (MICEX). Prin urmare, numele indexului. Indicele MICEX include 50 de acțiuni:
- Gazprom
- Lukoil
- Sberbank
- Magnet
- Nickel Norilsk și așa mai departe.

Compoziția indexului se modifică periodic în același mod în care brokerii modifică compoziția portofoliilor din conturile PAMM.

44% De la începutul lunii februarie pe MMVB nu greșeli greșite, adevărate, pline de bucurie

44% De la începutul lunii februarie pe MMVB nu greșeli greșite, adevărate, pline de bucurie

Pentru a investi în MICEX, trebuie să cumpărați acțiunile incluse în index în proporția corespunzătoare. Dar puteți face mai ușor: cumpărați contracte futures pe indicele MICEX.

Anecdote.
Investitorul vine la broker:
- Puteți investi într-un fond de inflație? Am auzit că inflația va crește.

Râsul râde, dar dacă țara dvs. prezice o inflație de două cifre, investiți în acțiuni. Ei vor trebui să crească.

Acum partea tehnică.

WhoTrades este un broker deținut de Finam. Am auzit că Finam este cel mai mare broker din Rusia, așa că i-am ales.

Pentru a deschide un cont, trebuie să faceți clic pe butonul "Conectare" și să urmați instrucțiunile. Vă recomand să deschideți un cont în dolari. Pentru acești dolari, putem cumpăra orice active: acțiuni din SUA și ETF, calculate în dolari; Cotele europene, calculate în euro; Acțiunile rusești, calculate în ruble; contracte futures pe indicele MICEX, calculate în ruble; precum și ulei, cupru, aur și tot ceea ce dorește inima ta.

Metode de reaprovizionare (minim 500 USD):
- traducerea SWIFT
- de pe card
- WebMoney, Yandex și alte modele EPS
Metode de eliminare numai 2:
- transfer SWIFT (comision 12 $)
- Neteller.
Nici eu nu m-am retras.

Este atât de simplu. În timp ce suntem gemeți de asta. că piața bursieră, pragurile de intrare, monitorizarea financiară, persoanele care fac afaceri, mai mult, își împărtășesc experiența fără compensație. Desigur, nu se bazează pe investiții pasive (și, în general, am ajuns la concluzia că investițiile pasive sunt un fel de mit, care este respins de bine-cunoscut faptul că nu o dezaprobă cu adevărat).

Au existat întrebări, este ceva de adăugat - micul este al tău:

urma

Și fă-o - mulțumesc pentru noul instrument pe care îl poți câștiga - vom încerca!)

Și ce părere aveți despre RTS? Există unde să crească?

Ei bine, eu nu sunt special, eu doar încerc să raționez logic, este posibil să mă înșel despre MMVB, dar un subiect interesant, eu sunt studiază în prezent diagramele de rts)

Este interesant să citiți despre piața de valori. Fie ca atare, investițiile sunt grave.
Pe de altă parte, avem nevoie de cunoștințe care nu sunt comparabile cu ceea ce este necesar atunci când investim în instrumentele noastre recente. 🙂 Nu că aceasta este o problemă. Dacă merită, atunci vă puteți da seama.

IMHO să plătească 500 de dolari pe zi forumul de administrare nu este cea mai bună idee ...

Cine se gândește la Leveron? foarte puternic a început să se dezlege.
Scuzați, ce nu într-un subiect, ați putut discuta deja întrebarea dată?

Ei bine, acesta este noul MMCIS, la ce mă pot gândi aici.
Beneficiu, până când nu va veni spuma))

Și ce credeți despre piața americană?
Ușor infiltrate aici, cu informații de la investopedia.com, s-au întors la realitate - la fel ca în Zimbabwe, sa dovedit cu aceste bucătării "100% pe an" și ruble ... 🙂

Recent, pe același subiect de blog-ul său de a înțelege, acesta este un control de la distanță pseudo desigur, dar se pare ca un bun perspective de cr puțin până la vară.

Am auzit de Levuron cu mult timp în urmă.
De obicei HYIP, ca și pentru mine.
Din păcate, toate HYIP și investitorii lor, chiar și cu diversificare, au doar o singură perspectivă - o scurgere la zero.
Puteți să înotați bani, să construiți planuri grandioase cu un calculator în mâinile voastre, chiar să evitați măiestria pianelor care se încadrează sub formă de înșelătorie. Dar un mic "bar negru", asta-i tot.

Lucrul trist este că în timpul acestor jocuri persoana era sigură că totul era sub control și că sfârșitul a venit brusc, deși a observat atât de bine schelele anterioare pentru o mila ...







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: