3 Lecții importante de dragoste, pe care mi-am dat seama prea târziu

3 lecții importante de dragoste, pe care mi-am dat seama prea târziu

Uneori învățăm lecția de la prima dată. Mai ales când vine vorba de dragoste, care blind-uri, pune pe noi ochelari de culoare roz. Pentru că, uneori, începem să înțelegem prea târziu. Aici sunt cel puțin 3 lecții, care, probabil, alte femei vor înțelege în fața mea.

Uneori învățăm lecția de la prima dată. Mai ales când vine vorba de dragoste, care blind-uri, pune pe noi ochelari de culoare roz. Pentru că, uneori, începem să înțelegem prea târziu. Aici sunt cel puțin 3 lecții, care, poate, alte femei vor înțelege înaintea mea.

3 Lecții importante de dragoste, pe care mi-am dat seama prea târziu

Shot de la filmul "Sex and the City"

1. Nu poți face pe nimeni să te iubească.

Tot ce poti face este ceea ce poti iubi. Totul depinde de cealaltă persoană. Nu contează cât de tare încerci să iubesti și să ai grijă de o persoană, nu îi va provoca aceleași sentimente reciproce. Dar acesta nu este sfârșitul lumii!

Dacă aș fi știut asta mai devreme, nu m-aș fi sacrificat pentru binele oamenilor care nu aveau să mă roage. Am acceptat în contul meu personal dacă cineva nu m-ar plăcea. Credeam că e ceva în neregulă cu mine.

Dar faptul este că nu putem fi decât cea mai bună versiune a noastră înșine, pentru a da altora motive maxime pentru a ne iubi. În caz contrar, nu le putem face să simtă nimic.

Același lucru este valabil și pentru noi: nu trebuie să iubim pe cineva doar pentru că ne iubește. Aceasta este alegerea noastră și numai a noastră!

2. Toată lumea iubește în felul său, dă dragostea pe care o poate și nu pe care o așteptăm

Toată lumea își exprimă sentimentele în felul lor. Nu poți spune cum ar trebui să te iubești. Dragostea este reflecția sufletului unei persoane. Învață să-i accepți dragostea așa cum este. Apreciez-o și fii recunoscător.

3. Dragostea necondiționată ar trebui să fie nu numai pentru ceilalți, ci și pentru sine

Suntem în stare să iubim în anumite condiții, suntem capabili să condamnăm și să criticăm. Dar dacă nu mai facem acest lucru, putem simți dragostea adevărată. Trebuie să începi cu tine însuți: să înveți să te iubești sub orice formă și apoi pe alții.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: