20 citate de inspirație Tyson pentru tricouri

Vreau să mă respect, dar nu pot. Nu în numele lui Dumnezeu sau al oricărei religii, ci în numele demnității proprii. Vreau doar să fac lucruri bune, astfel încât copiii mei să mă poată respecta.

Atâta timp cât suntem persistenți și răbdători, putem obține tot ce vrem.

De obicei nu acord interviuri femeilor, cu excepția cazului în care vreau să dorm cu ei.

Când te ridici, prietenii vor ști cine ești. Când vei cădea, vei ști cine sunt prieteni.

Nu fiți nemulțumiți de eșec. Toată toamna. Numai cineva se ridică mai repede, iar cineva continuă să se înțepenească și să bea.

Frica este cel mai bun prieten și cel mai mare dușman al tău. E ca focul. Controlezi focul și poți găti pe el. Îți pierzi controlul asupra lui - și el va arde totul și te va ucide.

Când mă lupt cu cineva, vreau să iau voia lui. Vreau să-i iau curajul. Vreau să-i distrug inima și să-i arăt cum arată.

Sunt un visător. Visez să ajung la stele. Dar dacă mi-e dor de vedetă, eu încă mănânc într-o mână de nori.

Nimeni nu vrea să se ridice la ora patru dimineața și să meargă să curgă, când este complet întunecat, dar este necesar. Singurul motiv pentru care o fac atât de devreme - cred că nimeni altcineva nu o face. Și asta îmi dă un mic avantaj.

Dacă o persoană se ridică după o cădere - nu este fizică, ci caracter.

În viața mea există încă multe resturi din trecut. Toate aceste răni sunt încă deschise. Știi, viața este o luptă constantă. Dar nu voi renunța. De fiecare dată când vreau să fac asta, încep să mă gândesc: "Voi încerca din nou." Există atât de mulți munți în viață încât trebuie să urcați ... Este ușor, greu de trăit, să muriți.

Mă rog mult, dar eu tot mă duc în iad pentru tot ceea ce am făcut, dar nu mă împiedică să mă bucur de viață aici și acum.

Dacă văd o persoană în care există o scânteie, aprinde un foc din ea.

Este mai bine să vorbești cu gura plină decât să taci cu o față plină.

Voi trăi mereu într-o luptă - într-un fel sau altul.

Un alt lucru care mă îngrijorează este timpul. Timp, e ca o carte. Aveți un început, un mijloc și un sfârșit. E doar un ciclu.

Libertatea reală nu este să ai nimic. Am fost mult mai liber când nu aveam nici un cent. Știți ce am făcut? Am purtat o pălărie de schi, o cârpă veche și m-am dus pe stradă pentru a cere un mic lucru.

Am fost atât de intimidat de rivalii mei încât mulți dintre ei mi-au fost frică chiar înainte de a intra în ring.

Devotamentul față de sport și marea sacrificiu mi-a permis să devin campion mondial. Toată lumea merge la titlul de campionat în felul lor. În cazul meu, acestea erau jertfe și încăpățânare. Da, am fost foarte incapatanat.

Îmi place când mă sună nebun, da, sunt nebun, îmi place toate astea pentru că nu ai curajul să faci lucruri nebunești.







Trimiteți-le prietenilor: