15 Citate cele mai bune de dragoste

Cât de mult a fost și va fi spus despre acest sentiment frumos și etern - despre dragoste. Nu uitați să împărtășiți această colecție cu cei dragi! TOP-15 citate despre dragoste!

1. Există oameni care nu se îmbrățișează fără sfârșit și nu se joacă cu voi în diferite jocuri, dar totuși te iubesc. Pur și simplu nu știu cum să spun asta. Cecilia Ahern

2. Dragostea este o artă în care orice prostie poate inspira și dezamăgi. Rinat Valiullin

3. Pe dragoste goală pot fi construite întregi orașe. Cel mai simplu mod de ao găsi este să părăsească casa și să meargă nicăieri. Boris Vian

4. Dar dacă lumea poate fi mântuită numai prin sacrificarea celor pe care îi iubești, atunci lumea nu merită. Richard Dubel

15 Citate cele mai bune de dragoste

5.Lyubov - o cina de multe feluri de mâncare schimba, și nu ar trebui să fie în grabă să înghită și să mănânce bine, să mănânce la punctul de epuizare. Richard Dubel

6. Pot fi - aici, alături de tine. Știu cum să nu știu cine ești. Nu te văd. Nu pot auzi cuvintele tale. Știu cum să nu vă pun întrebări, deoarece prezența voastră este în sine un răspuns. Știu să nu mori când mă îmbrățișați. Această știință nu a fost ușoară pentru mine, dar merită. Probabil merită. Cu siguranță. Max Fry

7. Femeile care iubesc suferă prea mult. John Galsworthy

8. Dragostea este acum și pentru totdeauna. Acesta este momentul în care doi oameni se întâlnesc și nu se mai pot părăsi vreodată. Dragostea este ceva ce nu avem toate. Nu există iubire, numai dragostea este în lume. Dorința de iubire este o mare dorință de a iubi, o dorință de a ucide viața cât mai curând posibil și de a începe o nouă viață și o căutare isterică a iubirii. Deci, acest sentiment este neatins și nu putem înțelege. Valeria Gai Germanicus

15 Citate cele mai bune de dragoste

9.On știa că cuvintele „Te iubesc“, de asemenea, înseamnă „Te iubesc mai mult pe toți care te-a iubit vreodată sau va iubi“ și „Te iubesc ca niciodată înainte ca cineva să nu-mi place și nu se încadrează în dragoste“ . Jonathan Safran Foer

10. Te iubesc. Știu, dragostea este doar un strigăt în gol și uitarea este inevitabilă. Că toți suntem condamnați și că într-o zi toate eforturile noastre se vor transforma în praf. Știu că Soarele va înghiți Pământul nostru. Dar sunt îndrăgostit de tine. Х / Ф Blame stelele

11. Toate acestea erau doar himere și iluzii, dar există într-adevăr o realitate reală pentru dragostea adevărată, pentru gelozie reală, cu excepția iluziei și a himerilor! Alexandre Dumas

12.Lyubov - această atracție nenatural pentru fiecare alte străini, condamnarea lor la interdependența opresive și umilitoare, care este mai puternică, cu atât mai efemere și lipsită de sens. Gabriel Garcia Marquez

13. Dragostea este principalul lucru în viață, numai în dragoste o persoană poate simți fericirea ființei. Irving Stone

15 Citate cele mai bune de dragoste

14. Am vrut să cred că dragostea este ceva real și permanent, ca un talisman de noroc pe care îl purtați mereu în jurul gâtului. Acum înțeleg că este mai mult ca un nor de fum de tămâie tije: rămâne doar o amintire, urme slabe de aromă. Gene Kwok

15. Dragostea este o dorință de a transmite ceva pe care nu-l poți ține. Erich Maria Remarque







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: