10 Gânduri ale lui Stas Davydov

1. ... Despre noi cunoscuți:

De obicei sunt foarte fericit dacă întâlnesc pe cineva care nu știe nimic despre mine. Deci, pot să comunic cu el fără prejudecăți - și nu va aștepta nimic de la mine ca personaj de Internet, Stas Davydov. Recent am fost la nunta unui prieten din Sankt Petersburg, a fost un om "pentru" pentru care eram "doar un tip cunoscut de partea mirelui". A fost bine - am putut comunica în mod normal cu oamenii.

Aproape întotdeauna am avut dificultăți în a explica unei noi persoane ce fac. Prin urmare, de cele mai multe ori încerc, în general, să omitem problema activității mele.

2. ... Despre timiditate:

Ca un copil, am fost foarte timid - încă mai am unele dificultăți în acest sens. De aceea deja la școală am încercat să lupt cu timiditatea mea - am luat parte la orice activitate de școlarizare, am început să joc în KVN. Imaginați-vă că de mult timp nu am putut să mențin contactul vizual cu oamenii deloc. La universitate am avut un tip - el a vorbit cu tine, tot timpul uitându-te la podea. Apoi m-am gândit: "Chiar arăt același lucru?" Și a început să se forțeze să privească oamenii în ochi.

3. ... Despre note:

Am un scrierii strâmbe. De exemplu, chiar nu mi-a plăcut cum scriu o mică literă latină "p". Aproximativ doi ani în urmă m-am recalificat și am început să o scriu într-un mod nou. În general, întotdeauna scriu note atît de mici încât ar fi convenabil să-l pun în buzunar. Pe aceste bucăți de hârtie mă fac o listă de cazuri, iar apoi în timpul zilei mă uit la el.

Internetul are o mare oportunitate - îl puteți dezactiva în timp.

4. ... Despre propria noastră slăbiciune:

Jurnaliștii nu întreabă niciodată despre bicicletele mele și câteodată vreau să vorbesc despre ele. În vara am skate, iar iarna - reparații. Am o altă jucărie cu două roți - un scuter, acum este în proces de restaurare. Voi picta discurile în negru și voi face două dungi albe pe anvelope ... Aceasta este slăbiciunea mea - în general, sunt o persoană care dorește să aleagă la tot echipamentul. Recent am rupt capota în baie - așa că a stat cu mine de două luni. N-am cumpărat unul nou, am vrut să-mi dau seama ce-a rupt acolo.

5. ... despre vise:

În ciuda faptului că nu am dormit prea mult în ultima vreme, am visat cumva. Printre cele mai frecvente și mai neplăcute sunt scara ciudată la care mă cățăr. De obicei, aceasta este o clădire în creștere, iar scara este fie fără balustrade, fie fără pași. Într-un vis, de regulă, nu merg nicăieri - scara se rupe și începe un nou vis. Nu cred în componenta mistică, esoterică a viselor - cred în efectul placebo, cred în măreția minții și sufletului uman. Dacă chiar vrei să crezi în ceva și să crezi - devine adevărat.

Sunt foarte fericit când întâlnesc pe cineva care nu știe nimic despre mine.

7. ... despre desene animate:

Ultima dată când am plâns relativ recent - când am urmărit desenul animat înghețat. De obicei, țin înapoi o lacrimă a unui om murdar, dar ochii mei erau udi în acel moment. Era totul în cinematografie și mi-a fost inconvenient să dau aerisire sentimentelor în fața oamenilor. În general, îmi plac desene animate. Când nu vreau să încărcați ceva, prefer să nu văd comediile, ci desene animate.

8. ... despre fete:

Nu mi-am folosit niciodată popularitatea pentru a întâlni fete. La nivel subconștient, mi se pare că este ceva scăzut. Mi sa spus că, în general, reușesc incredibil să nu observ semnele de atenție din partea celui mai slab sex. Poate că am un bloc psihologic și sunt înstrăinat. Totul se întoarce la copilărie - pentru mine, un mic băiat timid, nu era clar când fata mi-a arătat persistent. Primii pași din partea mea sunt mai acceptabili pentru mine.

9. ... despre mama mea:

Deja la vârsta adultă mi-a venit înțelegerea că mama mea, se pare, nu poate fi corectă. Este un copil cu care te cerți cu ea doar pentru că nu spune ce vrei să auzi. La un moment dat în viața mea, am simțit incredibil de multă recunoștință părinților mei pentru tot. Chiar dacă ai făcut ceva contrar decretelor lor - încă sa întâmplat din cauza părinților. Cel pe care îl aveți acum este rezultatul părinților.

Încerc să mă aștept mai puțin de la oameni, astfel încât să nu fie dezamăgiți de ei.

10. ... despre dureros:

Am fost absolutist, pentru mine nu existau halteturi - doar alb-negru, doar bine sau gresit. În timp, mi-am dat seama că absolutul nu există și că o persoană nu poate fi obiectivă deloc. Aceasta vă doare degetul - și totul, obiectivul tău absolut se destramă. Îți construiești judecățile, în mod indirect sau direct, pe baza momentului tău. De aceea încerc să mă aștept mai puțin la oameni, astfel încât să nu fie dezamăgiți de ei.

(Vizitata 482 ori, 139 ori astazi)







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: