Anji "a jucat la egalitate cu AZ și a părăsit liga Europei

Meciul retur 1/8 din Europa League a avut loc în Ramenskoye: Makhachkala „Anji“ a luat „AZ“, care, în prima manșă a cedat cu un scor minim (0: 1). În jocul echipei gazdă Haji Hajiyev nu a reușit să lovi adversarul, și agregat la etapa următoare a fost olandez.

Clubul Makhachkala, care a devenit în mod convulsiv de convulsiv, a fost destul de ciudat, a ajuns la pragul realizărilor istorice: sferturile de finală ale Ligii Europei. Chiar și acum un an, în cea mai bună formă sau cel puțin în pachet, au reușit să piardă în stadiul finalei de 1/8 "Newcastle", care a amintit astăzi "Anji" astăzi.

Acum, pe modul în care saloanele Haji Hajiyev a primit cu succes adversarul chiar mai modeste - cel puțin după nume. În ultimele 28 de meciuri ale lor din Cupa Olandei cravată câștige și vom pierde, ceea ce le-a condus la momentul prezent un loc al șaptelea modest, cu o întârziere de 11 puncte pe zona de club european. În ultimul joc, „AZ“, campionat la o petrecere a pierdut „Twente“ (1: 2) precum și „Anji“, după cum ne amintim cu toții, o remiză vointa puternica (2: 2) expulzat din „Spartacus“ Valery Karpin.

Anji

Grigalava, în general, a fost deosebit de remarcabilă în rândul partenerilor și la fiecare ocazie pe care a început-o. Apărătorul flancului a fost detectat în mod regulat în poziția atacantului din față, unde a fost protejat de apărarea adversarului și a fost lăsat să acționeze liber. Da, și singura carte galbenă din prima jumătate a energiei sale a fost și Gia.

„AZ“, în nici o grabă să se grăbească la atac: cu greu Dick Advocaat, meciurile sunt ținute separat de echipa din cauza suspendării, am fost dornic să-și piardă avantajul alunecos câștigat acasă. Prin urmare, olandezii în timpul primelor 15 de minute nu a creat momente serioase, dar „Anji“ experimentat moduri diferite de a ataca.

Cu toate acestea, momentul cel mai grav a apărut doar la poarta lui Kerzhakov. În minutul 30, oaspeții au interceptat posesia mingii, au început să ajungă la penalizarea "Anji" mai des și au câștigat un standard periculos. Gudel a lovit o lovitură imensă, iar mingea din bara a plecat de la aliniament. "Anji" și-a pierdut drumul la un baldachin de pe Bukharov, care a fost reținut cu succes de către puternicii apărători centrali ai "A" Wuytens și Reinen.

Anji

Olandezii au trebuit să continue să joace cu precauție, deoarece duelul a devenit din ce în ce mai imprevizibil. Nu este vorba despre distracție, ci despre neglijența echipelor în manipularea mingii și lipsa acuității evidente. Oponenții s-au grabit ca și cum ar fi fost sparring în offseason, și nu meciul responsabil al playoff-urilor din Cupa Europei. Rezultatul ar putea fi rezolvat de un singur moment.

A doua jumătate a început cu o grevă cu rază lungă de acțiune de către Johansson, pe care Kerzhakov a scos-o din cele nouă; precum și un atac masiv "AZ" cu brațul apărătorului "Anji" și o încercare nereușită din afara zonei de penalizare. Ca raspuns, Bukharova a reusit in cele din urma sa castige lupta cu cai, dar nu a reusit sa treaca pe teren. În următoarele momente pe sulița era Aliev, dar acțiunile colective ale ucrainenilor nu aveau voie să finalizeze atacurile.

Apărarea "Anji" a fost ușor "mâncată", iar în echipa olandeză au început să apară tot mai multe momente. Odată ce Kerzhakov a tras bine mingea trimisă de jos, în alte cazuri, apărătorii au acoperit loviturile. Mkrtchyan a pierdut mingea pe teren și a făcut un atac de trei sau trei pe propriul său gol, dar AZ a decis să nu dezvolte această idee.

Mai mult de o oră echipele au jucat, iar "Anji" nu sa apropiat de obiectivul râvnit - cel puțin unul. Pentru a face acest lucru a fost necesar să atingem cel puțin țintă, iar în minutul 70 din partea Makhachkala, aceștia au acumulat zero față de cinci împotriva AZ. Era timpul să se grăbească, dar oaspeții se simțeau mai încrezători și puteau fi înțeleși: singurul noroc pe care l-ar fi putut rezolva totul.

În bătălia Hajiyev au fost aruncate Eshchenko, Serderov și Abdulavov - nu a fost altcineva de aruncat. În timpul iernii, gama curentă a fost colectată puțin câte puțin, inclusiv de la Bystrov, care a fost deja jucată în Europa de Zenit și nu a reușit să o repete cu Anji.

Anji

Anji a obținut o asemănare în vrac. Zavaliv lângă pedeapsa Bukharov, olandezii s-au impus să loviți pe Aliyev, dar mingea a trecut doar la dreapta colțului inferior al porții. După aceea, "AZ" a lăsat să tragă trei minute de timp curat.

Kerzhakov a venit, de asemenea, pentru a servi următorul standard, și a existat destul de turbulențe în rândurile de "AZ", dar selecția de "Anji" astăzi nu a fost dat deloc. Olanda a plecat într-un contraatac pe o plasă goală, Mkrtchyan a fost forțat să demoleze adversarul din spate și să se retragă.

Sub fluierul unui arbitru din Europa, ultimul club rus sa retras din Liga Europei. "Anji" trebuie să se concentreze asupra supraviețuirii în campionatul rus, cel mai apropiat dintre rivali - CSKA.