9 Motive bune pentru a ieși din discuția pe Internet

Am crescut puțin de atunci și știm foarte multe motive pentru a rupe ușor și fiabil dialogul prelungit în rețea.

Orice afacere reală

Serios, absolut pe oricine. Și cu atât mai insignifiante, cu atât mai mult să-l menționăm, plecând.







Cu tot respectul, am nevoie de ambele mâini pentru a-mi zgâria călcâiul din stânga, așa că trebuie să te părăsesc.

Sunet de medalii

Scuză-mă, te rog, că mi-am luat atât de mult timp. Dacă știam că ești o persoană de afaceri, nu aș îndrăzni să te distrag. Iată o fotografie a unei pisici. Scuzați-mă!

Inegalitatea efortului

Ați adus deja un citat și sursele au sunat și contextul a fost pictat, iar intervievatorul sa prăbușit, dar a condus. Și arătați-mi, dragi opinii expert, o prognoză de 30 de ani înainte și definiția cuvântului "eucariote" în propriile cuvinte. Și așa că ar fi disponibil chiar și primul elev. Ocazional, foarte, foarte rar, în astfel de situații, adversarul la un moment dat spune: "Mulțumesc, mă voi gândi la asta" și chiar mai puțin: "Mulțumesc, acum văd că ai dreptate". Dacă ați făcut deja o astfel de lucrare, pentru care ați fi fost plătită într-un alt loc, opriți-vă și aruncați mingea spre adversar. Garantem, se plictisește prost.

Dezechilibrul datelor







Întâlnire cu un telepath

Un telepath într-o dispută vorbește pentru tine. Este ușor de identificat prin apeluri precum "crezi că", "ca și tine mereu", "sunteți sigur că" și așa mai departe. Este important să vă opriți cât mai curând posibil. Înainte de a începe să vă justificați și să explicați că nu credeți așa, nu sunt sigur și nu întotdeauna. Din anumite motive misterioase, telepatia pare întotdeauna mai convingătoare decât refuzații.

Îți place să joci Guess? Întrebare retorică. Încearcă să ghicesc numărul cărții mele de credit și voi merge în fața lumii din spatele scenei.

Prea aproape și prea tare

Oponentul tău este prietenul tău apropiat. Un coleg, o rudă, ce bine este o mamă în general sau, de exemplu, un soț. Nu înseamnă că nu poți scoate gunoiul din casă. Poți. Faptul este că înjurăturile publice, intri în casă o mulțime de străini care te vor observa cu curiozitate, își vor aminti totul, vor perversa, iar cadavrul relației tale cu bastoane va fi apoi aruncat. Wow, cât de interesant este! Dacă tot speră să salvați ceva, traduceți urgent conversația în PM.

Vizitator străin

Vizitator din secolul dinainte, un mesager al universului paralel de ponei și unicorni ... În mod clar, argumentați, dar naibii, despre ce. Cea mai teribilă problemă în litigiile cu străinii este că o încercare de a clarifica subiectul unei litigii duce doar la o escaladare a agresiunii. Un pic de umilință va veni la îndemână. Dar dacă nu ați ajuns la nivelul necesar de iluminare pentru a înțelege acest lucru? Deci, angajați în creșterea personală. El este promovat, de exemplu, prin îndeplinirea responsabilă a îndatoririlor sale de lucru și prin curățarea cu grijă pe desktop. Oaspetele va fi răsturnat și va merge pe cont propriu.

Se pare că ați fost chemat din anii '50, ați cerut să le întoarceți șovinismul.

Te-ai plictisit

Text: Elizaveta Ponomareva
Fotografie despre anunț: Shutterstock







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: