8 mai deal roșu

Razele soarelui radiază căldura,
Inima mea bate atât de mult încât miroase bine.
Dealul roșu se află în curte,
Se deschide poarta spre primavara.
Fetele sunt roșii pentru a întâlni tipi,






Nunți se joacă, îi cheamă pe toți prietenii
Fericirea proorocește în acea zi tineri,
Dă-mi astăzi un zâmbet familiei mele!

În mod tradițional în această zi, organizează festivități de primăvară, dețin diverse jocuri de tineret, joacă nunți. Jocurile sunt în mod tradițional aranjate pe dealuri, care în primăvară, încălzite de soare, sunt mai libere de zăpadă. Prin urmare, numele de vacanță "Krasnaya Gorka".

Tradițiile dealului roșu.

Inițial, Krasnaya Gorka a fost considerată o sărbătoare națională de tineret. În această zi, s-au purtat nunți, au avut loc festivități aglomerate. Dacă unul dintre băieți sau fete a petrecut această zi acasă, a fost considerat un semn foarte rău.

Tradiția de a juca nunți pe Red Hill este legată de două circumstanțe principale.

În primul rând, Dealul Roșu este precedat de Postul Mare, timp în care în Ortodoxie nu este permis să mănânce mâncare gustoasă, să se distreze și să se joace nunți.

În al doilea rând, în opinia populară, un cuplu care sa căsătorit cu un Red Hill trebuie să găsească fericirea și bunăstarea în viața de familie.

De ce nu fac nunta inainte de Krasnaya Gorka?

Așa cum am menționat mai sus, această sărbătoare este precedată de Postul Mare, în care pur și simplu este interzisă să jucăm nunți. În țara noastră există mulți oameni religioși care respectă legile și regulamentele ortodoxe. Pe de altă parte, chiar dacă noii bătrâni nu sunt credincioși, printre popoarele invitate la nuntă pot exista oameni care onorează tradițiile ortodoxiei. Prin urmare, din respect pentru astfel de oameni, noii casnicii pot amâna nunta până când vine Red Hill.

8 mai deal roșu

Pe Dealul Roșu din cele mai vechi timpuri, există multe semne, rituri și conspirații.

Nunțile au început de la Krasnaya Gorka în Rusia. Este de la Hills Red a început viața unei familii tinere, această ceremonie, de asemenea, vine de la păgân Paștile Blajinilor-Rodunitsy: zămisli o nouă viață pe pământ pe mormintele strămoșilor - în Krasnaya Gorka.

Semnele de pe Red Hill:

Cine să se căsătorească pe un deal roșu - toată viața va trăi fericită. Este posibil ca acest semn să fie în mare măsură superstiție. La urma urmei, vă puteți căsători în orice zi, principalul lucru este să aveți dragoste și înțelegere, iar aceasta este fericirea. Și pe Dealul Roșu sunt purtate doar câteva ritualuri care vă permit să ajustați situația financiară.

Dacă un tip sau o fată va sta acasă pe Red Hill - o soartă fericită nu poate aștepta. Acest semn se datorează faptului că la Krasnaia Gorka în întreaga Rusie a avut loc în mod tradițional concertele. Tinerii s-au adunat, au dus dansuri, s-au recunoscut reciproc în dragoste. Cel care ședea acasă pierde ocazia să se întâlnească și să acorde atenție sufletului său.

Dacă arunci o monedă în puțul de pe Dealul Roșu. atunci fericirea va fi pe tot parcursul vieții. Pe Dealul Roșu, o monedă a fost aruncată nu numai în puț, ci în orice iaz și aceasta a fost o tradiție. Se crede că dacă aruncați o monedă într-un puț în Krasnaya Gorka și faceți o dorință, atunci va fi neapărat împlinită. Și nu este necesar să aștepți mult.

Pe Dealul Roșu vă veți spăla de pe icoană - veți deveni bogați. Cea mai bună opțiune este când aceste manipulări sunt efectuate de cel mai vechi membru al familiei. Nu poți vorbi cu nimeni despre ritualul din casa ta. Mai ales dacă vi se întreabă cum ați reușit să vă îmbogățiți atât de repede. Pierde totul, iar banii vor merge între degete.

Cine citește rugăciunea pe dealul roșu - își prelungește viața. În primul rând, rugăciunea întotdeauna vă ajută să ieșiți din cele mai dificile situații și să rezolvați problemele. Rugăciunea vă ajută să scăpați de boli și să îți îndepliniți dorințele îndrăgite. Dar această zi este specială. În multe părți ale Rusiei, Krasnaya Gorka este o zi când oamenii merg la cimitir să-și amintească pe cei dragi, care nu mai sunt acolo. De aceea, dacă o persoană se roagă într-o astfel de zi, nu numai el, ci și toți rudele care nu mai sunt acolo și pe care ați venit să-l vizitați, îi ajută nu numai puterile înalte. De aceea, dacă te rogi în această zi despre sănătate, atunci te rogi pentru sănătate nu numai pentru tine, ci pentru toate rudele tale.

Red Hill este o vacanță minunată, deși astăzi mulți oameni nici măcar nu știu despre asta. Dar aceasta este ziua în care vă puteți schimba dramatic viața. Semnele dealului roșu trebuie respectate, altfel va dura un an întreg pentru a-și realiza dorințele. Dar merită să vă amintiți că, pe lângă luarea Dealului Red, trebuie să urmăriți semnele zilei în care se încadrează această sărbătoare. Aceste semne sunt, de asemenea, importante și pot afecta destinul tău

RISCURI LA ROLUL RED.

Conspirație pentru o dorință plăcută.

Ritul este foarte puternic.

8 mai deal roșu

Luați "Dumnezeul Atotputernic" - aceasta nu este o icoană, ci un grup de icoane pe care Domnul este descris pe tron

8 mai deal roșu






sau icoana Domnului Atotputernic.

Deci, puteți cumpăra astfel de icoane în orice magazin sau comandă de biserică într-un atelier de pictură.
Scoateți din adăpost, celofan (dacă ați fost așezat) și turnați icoana apei. Pictograma este ținută peste bazin. Cu apa care a fuzionat cu icoana si se spala.

Personal, eu nu se scufundă, dar toarnă icoana de trei ori cu apă. Să spunem că am pus apă de-a lungul ei. Apa va fi la îndemână. Dar este bine să luați bine apa, de la izvorul de primăvară sau chiar de la sfânt, luată în biserică în Joia Pură. Vorbește, apoi spală. Spălați o singură persoană. De trei ori la rând.

Apa rămasă este turnată într-o bucată, un copac.

. Isus Hristos venise din cer,
Nes Sfânta miracol Cruce,
El ia vindecat pe bolnavi, ia ajutat pe cei săraci,
Gloria și onoarea ridicate.
Dumnezeule! Dumnezeule! Ajută-mă și pe mine.
Pentru dragul lui Hristos pentru mine (asta și asta și asta).
În numele Tatălui, al Fiului și al Duhului Sfânt.
Acum, mereu și mereu. Amin. "

Spălați mai întâi icoana "Celui Atotputernic", după ce ați citit o suprafață specială de apă deasupra apei și apoi spălați-o singură. Deoarece vă spălați fața cu apă, nu este nevoie să o revărsați.

Conspirațiile sunt:

. În cele șapte temple sunt șapte piloni,
Și într-un singur lucru, Doamne ferește.
Pentru că milătatea lui Dumnezeu este adevăratul cuvânt.
Puneți-L pe Dumnezeu, chiar pe Dumnezeu Solomon.
Cine, înainte de mâna lui Dumnezeu, va atinge,
Cu aceste cuvinte, icoana sfântă se va spăla,
La acea soartă bogată se va deschide,
Va descoperi comoara.
Aur, argintul va întrista
Potrivit slujitorului lui Dumnezeu (nume).
Într-adevăr, este adevărat, Dumnezeu să interzică
Slujitorul lui Dumnezeu (numele) nu va uita niciodată.
În numele Tatălui, al Fiului și al Duhului Sfânt. Amin "

Terenul de pe Dealul Roșu:

Ridicați-vă în zori, spălați-vă cu apă de izvor și spuneți:

„În numele Tatălui și al Fiului și al Sfântului Duh. Pe măsură ce soarele roșu răsare, tot poporul care se bucura, așa să fie de culoare roșie și fard de obraz fața mea. Toată lumea se uita la mine, nu a văzut destul, fericit, nu obține suficient. Tot ce am, robul lui Dumnezeu (nume) a fost dulce, cheia este a mea. "Amin."

Ritul bogăției pe Dealul Roșu - Spălarea de pe pictogramă:

În primul rând, vreau să observ că ritualul este păgân, deși a fost ușor convertit la creștinism. Doamne ferește - Doamne ferește, Dumnezeu - soarele. În creștinism a fost înlocuit de Isus Hristos - salvat.

Prin urmare, următoarele pictograme sunt potrivite pentru realizarea ritualului:

8 mai deal roșu

8 mai deal roșu

8 mai deal roșu

8 mai deal roșu

Icoana cea mai potrivită pentru aceasta este "Salvatorul Vlasului de Aur". Are cea mai apropiată imagine față de Dazhbog, o mantie cu simboluri ale soarelui și buclele de aur.

Ritul se desfășoară în zori, în zori dimineața, cu fața spre soare. Luați apă baptismală sau turnați sfințuit într-un castron de lut. Într-o mână o pictogramă, o altă apă, imaginea cu apă, peste un castron, citind parcela de 7 ori. După aceea, persoana pentru care ați defăimat apa, o spălați înaintea zorilor și mergeți la baie, acolo se toarnă pe ea, nu trebuie să vă ștergeți.

,,În cele șapte temple sunt șapte piloni,
Și într-un singur lucru, Doamne ferește.
Pentru că milătatea lui Dumnezeu este adevăratul cuvânt.
Puneți-L pe Dumnezeu, chiar pe Dumnezeu Solomon.
Cine, înainte de mâna lui Dumnezeu, va atinge,
Cu aceste cuvinte, icoana sfântă se va spăla,
La acea soartă bogată se va deschide,
Va descoperi comoara.
Aur, argintul va întrista
Potrivit slujitorului lui Dumnezeu (nume).
Într-adevăr, este adevărat, Dumnezeu să interzică
Slujitorul lui Dumnezeu (numele) nu va uita niciodată.
În numele Tatălui, al Fiului și al Duhului Sfânt. Amin. "

Pictograma va fi acum amuletul tău

Ridicați-vă în zori, spălați-vă cu apă de izvor și spuneți:

„În numele Tatălui și al Fiului și al Sfântului Duh. Pe măsură ce soarele roșu răsare, tot poporul care se bucura, așa să fie de culoare roșie și fard de obraz fața mea. Toată lumea se uita la mine, nu a văzut destul, fericit, nu obține suficient. Tot ce am, robul lui Dumnezeu (nume) a fost dulce, cheia este a mea. "Amin."

Ritul pe dealul roșu pentru a se potrivi:

Luați o pâine neagră și două ace care nu sunt cusute.

- ,,Bun negustor, adu-mi un inel de nuntă. Așa cum vă spun, știu despre asta. Și eu, tânără, am un inel pe braț, și pâine și sare pe masă.

Al doilea ac să spună așa:

- ,,Sunt o fată roșie fată și prigozha, ea a jucat cu un ax, a strigat mirele. Du-te, coleg, boier, negustor, tatăl tânăr, du-te pentru pâine și sare.

Ace pentru a lipi o cruce - într-o cruce într-o pâine stropită cu sare și puse pe prag până dimineața. Dimineața, puneți pâinea mai sus, astfel încât nimeni să nu-l atingă pentru un an întreg.

Dacă un an mai târziu nu sa căsătorit, pâinea a căzut pe porumbei și a spus:

. La fel ca și porumbeii, la fel sunt și băieții.

Dacă s-ar fi căsătorit, lăsați o pâine pe râu cu cuvintele:

Poți să coase o rochie de mireasă cu ace de la o pâine și să le păstrezi pentru credincioșia soțului / soției.

Veduni sfătuiește: o fată sau o singură femeie, care vrea să se căsătorească cu un domn vrednic, ar trebui să meargă cu un bărbat în această zi - vseravno cu ce.

Chiar dacă nu skem, nu vă pierdeți, primiți impudenți și acționați, dar nu suficient de mici pentru a fi timizi și timizi. Adresați-vă oricărui om decent pe stradă și spuneți că aveți piciorul încastrat și cereți ajutor pentru a ajunge la bancă sau la o stație de autobuz sau cereți-i să aducă pungi grele la intrare sau la mașină. Puțini vor găsi pe oricine refuză o astfel de solicitare. Dacă reușiți, Dumnezeu vă va trimite noroc în viața voastră anul acesta. Ce vreau eu însumi.
Dar dacă brusc curajul pentru o astfel de faptă nu se dovedește a fi, atunci cel puțin ieși pe stradă și fă o plimbare într-un fel de parc. La urma urmei, în Dealul Roșu, în orice caz, nu poți sta acasă, iar apoi fata nu se va căsători și tipul nu se va căsători.

Dacă ai o prietena căsătorită. care este fericit în căsătorie, apoi asigurați-vă că o cereți pentru un ou de Paște cadou. Acesta a fost mult timp considerat un talisman, aducand noroc in viata ta personala.

Dacă cineva unii dintre prietenii tăi se va juca în această perioadă, nunta și ai fost printre invitați, înainte de a merge la o sărbătoare, vorbesc următoarea parcelă:

"Pe oceanul oceanului, pe insula Buyan, există trei fierari, forjate acolo pe trei mașini-unelte.
Nu te falsifica, smithies, fier alb, și sări peste nunta mea, tare, ferm, veșnic, durabil. "

O astfel de vrajă promite să se alăture curând unei căsnicii de succes.

Luați în considerare, de asemenea. ca talisman norocos pentru care aspiră să găsească un partener - atât pentru femei cât și bărbați - sunt benzi de rochie de mireasa sau buchetul miresei.

Și ultimul. în cazul în care trudei de a fi singur, în plus față de cele mai populare trucuri, rezervați-vă pe serviciul de rugăciune Red Hill în biserica unuia dintre sfinții patroni ai căsătoriei: PriestMartyr Guria, Samonas și Aviv Sf Mucenic Parascheva, numit vineri, un lucrătorilor miracol sfânt și besserebrenikam Cosma și Damian, Saint velekomuchenitse Ecaterina , Sfântul Nicolae Lucrătorul Miraculos.

Serviciul Rugăciunea trebuie să fie comandate „Cu privire la sănătate“ - propria sa, pentru această rugăciune biserică este destinat să vă conducă la starea civilă care stă bine atins vârsta măritișului, fată sau femeie.

8 mai deal roșu







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: