68 Secretele magiei banilor

Dacă nu vă schimbați viziunea asupra lumii, nici o metodă de atragere a bogăției nu vă va ajuta. Imaginea lumii este primul lucru care începe cu ...






În această lecție vom vorbi despre imaginea voastră despre lume. Aceasta este cea mai importantă în atingerea obiectivelor, de exemplu, bogăția. Dacă încă mai trăiți cu gânduri de lipsă de bani¹, atunci este timpul să vă schimbați imaginea lumii!

Ce este "mirafele"?

Miraffy - afirmații ideologice. Sigur că ați auzit deja despre asta. Metoda este bună, dar nu funcționează întotdeauna, iar efectul lor este întârziat pentru o perioadă scurtă de timp. De ce?

Repetarea "mut" a afirmațiilor nu schimbă viziunea profundă asupra lumii inconștiente.

Anume, întreaga noastră viață depinde de viziunea asupra lumii.

Care este imaginea lumii și cum să o schimbați?

În viață, totul depinde de viziunea mondială, de modul în care te referi la realitate, de la cine ești și la ce ți-e realitate. Aceste concepte inconștiente afectează tot ceea ce vi se întâmplă.

Imaginea ta despre structurile lumii (colectează) realitatea ta și, pe baza acestei structuri, este construit un model al destinului, al relațiilor, al abilităților, al deficiențelor și al altor lucruri.

Afirmațiile despre perspectivele mondiale sunt cel mai important instrument pentru reprogramarea realității la cel mai profund nivel inconștient.

Lucrul cu modelele inconștiente ale realității este unul dintre cele mai profunde și valoroase concepte.

  • De ce nu funcționează practicile individuale?
  • De ce funcționează unele dintre aceste mașini, dar nu alții?

Răspunsul se află în lume în lume imaginea omului. Chiar dacă se aplică un efort titanic pentru a stăpâni o anumită tehnologie (capacitatea), dar punctul său de vedere asupra lumii este inconsecvente sau contrar acesteia, practica nu funcționează, și locul de muncă nu pot, prin definiție.

Construirea unei imagini a lumii este baza tuturor!

Acesta este primul și cel mai important aspect care trebuie rezolvat. Fără o imagine clară și adecvată a lumii, nu puteți obține succes. Orice persoană, orice cultură, națiune sau familie are propria imagine a lumii. O viziune asupra lumii corect aliniată oferă o bază solidă pentru succesul dvs.

Totul depinde de imaginea lumii - bunăstarea, abilitățile, înțelegerea și multe altele. În caz contrar, magia banilor va fi absolut neputincioasă.

Puterea lui se va rupe împotriva interdicțiilor interne. Prin urmare, aveți grijă să vă creați, în primul rând, imaginea voastră a lumii (dacă este necesar) împreună cu stăpânirea stărilor de bază (tehnici).

Afirmațiile la nivel mondial sunt declarații pozitive cu continuitate logică, ajutându-ne să ne schimbăm modul de gândire și să formăm viitorul la care aspirăm. Pronunțarea afirmațiilor este o modalitate eficientă de a atinge fericirea, dragostea, armonie interioară, sănătatea și bunăstarea.

Exemple de afirmații pozitive care vă pot schimba imaginea lumii:







  • Bogățiile vin la mine, pentru că fac totul pentru asta.
  • Universul este favorabil pentru mine, pentru că fac parte din el.
  • Îmi place viața, pentru că nu mai am nimic.
  • Toate nevoile mele sunt îndeplinite, pentru că sunt o persoană bună.
  • Câștig o mulțime de bani, pentru că în fiecare zi lucrez la mine.

Cum să lucrezi cu afirmații?

Nu trebuie doar să afirmi afirmații stupide, ci și să le justifice logic (pentru a elimina mecanismele de protecție ale subconștientului și ale inconștientului). Trebuie să vă dovediți în mod logic că ceea ce sugerați este adevărat.

Trebuie să vă convingeți cu argumente, să construiți o nouă logică care vă va face bogați, să vă facă ceea ce doriți să fie.

Aceasta este baza fundamentalelor Dacă nu ți-ai schimbat viziunea asupra lumii, totul altceva nu te va ajuta. Prin acest principiu, vă puteți crea propriile mele smirguri - este ușor.

Diagrama de lucru a miturilor

1. Creați o declarație.

2. Argumentul este logic.

3. Lucrați cu afirmații ideologice timp de cel puțin 10 minute pe zi, pronunțându-le cu voce tare sau către dumneavoastră.

Deci, veți vedea cu siguranță rezultatele.

Vorbiți aceste afirmații (în cuvintele voastre) 5 minute imediat după trezire și 5 minute chiar înainte de culcare. În aceste momente, subconștientul nostru și inconștientul sunt cele mai deschise la influențe - deoarece în acest moment vă aflați în statul intermediar theta.

Secretul principal!

Dacă lucrați cu afirmații în starea de veghe obișnuită, utilizați metoda descrisă mai jos. Acest lucru va spori considerabil efectul. Pentru afirmarea pentru a ajunge la subconștient, trebuie să vă obosiți puțin în timpul acestei lucrări.

La finalizarea lucrării, trebuie să strângeți pumnul drept până la punctul de durere. Când un bărbat își strânge pumnul, face o "ancorare" a afirmației (prinderea pumnului este un act de voință inconștient). Această "ancoră" va ajuta la introducerea dispozitivului chiar mai adânc în inconștient, apoi afirmarea va începe să funcționeze la toate nivelurile realității dvs.

Tema!

Trebuie să o îndepliniți! Mai jos veți găsi afirmații. Sarcina ta este să le continuați logic, dovedind-vă că sunt pentru voi adevărul pur.

Afirmații despre avere:

  • Radiază succesul și prosperitatea la fiecare pas.
  • Eu aleg astfel de gânduri care mă fac fericite și duc la abundență.
  • Abundența vine mereu la mine, ca să mă pot relaxa și să mă bucur de viață.
  • Sunt absolut calm și încrezător în viitorul meu.
  • Ceea ce aleg să gândesc și să spun astăzi creează viitorul meu.
  • Trecutul a trecut pentru totdeauna și mă așteaptă numai bine și fericirea.
  • Tot ce se întâmplă este pentru binele meu cel mai înalt.
  • În fiecare zi viața mea devine mai bună și mai bună.
  • Banii în sine vin la mine, sunt un favorit al banilor.
  • Dau și primesc bani cu bucurie și recunoștință.
  • Starea mea financiară este determinată numai de atitudinea mea față de viață.
  • Bani mă iubește și vine în cantitatea potrivită, chiar mai mult.
  • Mi-am tras bani ca un magnet.
  • Sunt un magnet pentru bunăstarea cosmică.
  • Îmi permit să accept bogăția.
  • Sunt deschis la fluxul puternic al abundenței universale.
  • Eu aleg o viață fericită cu bani.
  • Sunt demn de toate cele mai bune din viață prin naștere.
  • Declar dreptul meu de a fi bogat.
  • Accept cu bucurie o viață plină de binecuvântări.
  • Viața îmi satisface toate nevoile.
  • Toate dorințele mele sunt împlinite, toate visele devin realitate.
  • Tot ceea ce ating, îmi aduce succes.
  • Astăzi accept abundența în concordanță cu nivelul crescut al conștiinței mele.
  • Îmi exprim admirația pentru abundența vieții și vă mulțumesc pentru tot ce am.
  • Binecuvântările vin la mine din cele mai neașteptate surse.
  • În fiecare zi venitul meu crește.
  • Universul știe de ce am nevoie și îmi satisface toate nevoile.
  • Bogăția mea este nelimitată, ca și universul.
  • Primesc beneficii de pretutindeni și de la toată lumea.
  • Trăiesc în armonie absolută cu lumea.
  • Universul în orice fel, mă sprijină absolut și complet.
  • Îmi plătesc facturile cu dragoste, cu bucurie și cu realizarea bogăției mele.
  • Recunosc cu recunoștință această lume și toate beneficiile ei.
  • Imaginea mea despre lume se schimbă ...






Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: