6 Cea mai bună mâncare pentru cobai

230 (pe ambalaj de 1 kg)

Alimentele constau în iarbă uscată, cereale și legume sub formă de fulgi și granule extrudate, deosebit de atractive pentru cobai. Îmbogățit cu substanțe minerale și vitamine, inclusiv vitamina C. Conține o cantitate mare de fibre pentru sănătatea sistemului digestiv. Vă permite să vă ștergeți dinții în mod corespunzător.







  • preț atractiv;
  • ambalare cu incuietoare;
  • valoare calorică ridicată datorită unui număr mare de cereale;
  • există coloranți.

6 Cea mai bună mâncare pentru cobai

Pentru ceea ce-mi place Versele-Laga - dacă le cumperi mâncarea, nu sunt surprize neplăcute, doar calitate la un preț bun. La porc, problemele cu scaunul nu au apărut. Singurul lucru care conține o mulțime de cereale, deci trebuie să dai mai mult fân.

Vitakraft Menu Vital

360 (pe ambalaj de 1 kg)

Hrana echilibrată pentru cobai nu conține zahăr, este îmbogățită cu vitamine și minerale, inclusiv acidul ascorbic, care este necesar pentru rozătoare. Granulele solide și o cantitate mare de fibre asigură măcinarea uniformă a dinților și o bună digestie. Baza boabelor de cereale cereale (50%), semințe, granule de plante din lucernă, legume uscate și grăsimi vegetale. Extractul Yucca permite reducerea mirosului neplăcut din celulă.

  • compoziție echilibrată;
  • îmbogățită cu vitamina C;
  • valoare bună pentru bani.
  • prezența coloranților în compoziție.

6 Cea mai bună mâncare pentru cobai

Această hrănire este cea mai bună opțiune pentru proprietarii de animale cu moody. Cobai mea, de obicei, nu mănâncă suficientă mâncare, dar acest lucru este mâncat de ambele obraji, chiar granulele pe bază de plante mănâncă treptat. Compoziția este bună - vitamina C este inclusă și acest lucru este foarte important.

JR Farm Classic pentru cobai

300 (pe ambalaj de 1,2 kg)

6 Cea mai bună mâncare pentru cobai







Porcul meu mi-a plăcut această mâncare, deși unele dintre granulele pe care nu le mănâncă complet (chiftele și ierburile). Scaunul este normal, nu are mancarime ca pupa anterioara.

Fiory Indy pentru cobai și chinchilla

400 (pe ambalaj de 850 g)

  • îmbogățită cu vitamina C și seleniu;
  • compoziția include un preparat împotriva coccidiei.
  • conținut crescut de calorii din cauza conținutului de cereale, miere și produse din panificație.

6 Cea mai bună mâncare pentru cobai

Nu mă plâng de sănătatea animalelor de companie, dar le-am hrănit deja de mult timp cu Fiori - am fost sfătuiți de un medic veterinar în timpul primei inspecții. Lumanari sclipitoare, nu au avut niciodata probleme cu stomacul. Cu toate acestea, încerc să nu-i dau atât de mult, deoarece conține miere.

Cea mai bună hrană non-cereale pentru cobai

Benelux Cavitate fără cereale

490 (pe ambalaj 650 g)

În centrul furajelor se găsesc granule de iarbă de pajiști, bucăți de legume uscate și fructe sub formă de așchii, semințe utile de plante (in, chimen), inflorescențe și fulgi de mazare. Nu conține aditivi artificiali, cereale, zahăr. O compoziție echilibrată, cu multe plante și legume, garantează furnizarea tuturor nutrienților, vitaminelor și oligoelementelor necesare, precum și o digestie bună și sănătatea cobaiului.

  • costuri ridicate;
  • care nu sunt îmbogățite cu vitamina C.

6 Cea mai bună mâncare pentru cobai

Baza excelentă a dietei - miroase delicios, porcii mănâncă bine. Compoziția este un ingredient foarte rar, nu există agenți de colorare și o grămadă de cereale, ca și în alte alimente.

Cea mai bună hrană granulată pentru cobai

Versele-Laga Prestige Cavia Completă

300 (pe ambalaj de 500 g)

Mâncarea constă în granule extrudate, de aceea este de obicei complet consumată de animale. Conține o cantitate mare de fibre grosiere, legume (nu mai puțin de 10%), îmbogățită cu prebiotice, acizi grași, pigmenți naturali de plante, vitamine, minerale și extract de yucca. Fibrele lungi din compoziție permit dinților să mănânce și să prevină problemele tractului digestiv, inclusiv formarea de bucăți de păr în stomac.

  • cost relativ ridicat.

6 Cea mai bună mâncare pentru cobai

Cred că acesta este cel mai bun aliment pentru cobai. Porcul meu mănâncă cu plăcere, nu alege piesele individuale, ca și mai înainte. Compoziția unei mulțimi de fibre și o grămadă de aditivi utili.

Cum sa alegi cea mai buna mancare pentru cobai?

Optim, dacă în furaj există numai granule. Nu ar trebui să aibă o culoare strălucitoare - rozătoarele nu vor acorda atenție culorii alimentelor, se adaugă coloranți pentru a face piesele atractive pentru proprietarii. Culori naturale, un miros plăcut pe bază de plante, o compoziție diferită a plantelor fără carbohidrați simpli, de preferință cu adăugarea de vitamina C - acestea sunt semnele unei hrăniri bune pentru cobai.

Nu uitați de apa proaspătă de băut în cantitate suficientă - ar trebui să fie întotdeauna în apă. În absența unui apetit la un animal, chiar și într-o zi, este necesar să luați legătura cu un medic veterinar.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: