5 consilii pentru cei care doresc să aibă un câine

Având în vedere că sezonul cald a început, și mulți sunt doar în acest moment începe să se gândească la cumpărarea unui câine, am decis să facă un post scurt, care poate avertiza împotriva cele mai frecvente greșeli în această chestiune.







1. Pregătiți-vă pentru distrugere.

Puteți la fel de mult cât este necesar să se interzică mingii sale / Bobik consuma tapet, gnaw fire au hamsteri si accident intr-un vas cu un început de funcționare, dar atâta timp cât el nu face, și ca urmare nu ajunge pe o lecție zhopke pufos învățat, de asemenea, nu va fi pedepsit . Deci sunt aranjate. Este interesant să încercați gustul acelui fir alb! Desigur, ai putea avea noroc și tot ce a acumulat munca de back-rupere, nu doare, dar trebuie inițial să fie pregătită pentru faptul că la domiciliu dintii vor încerca tot ce atinge dintele.

5 consilii pentru cei care doresc să aibă un câine

2. Nu selectați niciodată o rasă exclusiv din datele sale externe. Da, Huskies într-adevăr ochi frumoși și un pitbull fără îndoială va arăta atât de bine încât chiar și acum fotkay pe coperta albumului rap, dar fiecare rasa are particularitatile sale proprii, propriile cerințe și nevoi, și ritmul de viață și oportunitățile pe care le poate siropoase nu se potrivesc. Așa că o dată fără a vă gândi și a vă lua în casa unei ființe vii numai din cauza apariției sale, puteți să-i transformați viața într-un coș de gunoi continuu agonizant. Acest lucru este valabil mai ales pentru stâncile foarte dependente de condițiile de temperatură.

5 consilii pentru cei care doresc să aibă un câine

3. Rasa ar trebui să vă încadreze în cinci puncte: elevul; Activitate; dimensiuni globale; agresivitate; costul întreținerii. (Pentru a fi sincer, cred că cum să alegi un animal merită un post separat, așa că dacă vrei, o voi face în câteva zile).







5 consilii pentru cei care doresc să aibă un câine

4. Animalul are nevoie de timp. Și este nevoie de multe. Mai ales la început. Și din moment ce nu ne lăsăm în concediu să ne îngrijim de câine, încercați să calculați totul pentru ca catelul să apară în familia dvs. într-un moment în care veți avea timp suficient pentru el. Dacă câinele încearcă să cerșească copilul, el o face de foarte mult timp și este plictisitor și nu știți dacă va fi maestrul responsabil, recomand metoda testată de mama mea: "Mitten". Mi-au dat o mănușă și am spus că acum e câinele meu. Timp de o lună în orice vreme, m-am trezit dimineața și am rupt desene animate seara, așa că mi-aș plimba animalul. Periodic, mituia a fost scrisă (mama mea a turnat apă), a împrăștiat lucrurile în cameră și a murdărit podeaua. Am corectat toate aceste bucurii în mod natural. Dacă o lună copilul nu a renunțat și a urmat mănușa după cum era de așteptat, puteți să-l luați cu siguranță în câine.

5 consilii pentru cei care doresc să aibă un câine

5. Deja în momentul sosirii în casa câinelui, trebuie făcute anumite pregătiri. Pentru animalul este necesar să se aloce un anumit loc, unde va dormi și odihni în convingerea că nu există nici un rănit, în plus, este de dorit să cumpere doar / găsi / fura următoarele lucruri: gryzku (orice jucarie, ci mai degrabă câteva care câinele se va rupe dinți și în orice fel distrugeți pentru plăcerea dvs.); boluri (și să definească locul strict în casă, în viitor, pentru a instrui un câine pentru ei există doar acolo), unele mijloace de a face cu miros (deoarece nu contează cum ai învățat frate ei blanos la stradă, este încă va întâmpla este că el făcut de rușine în casă și mai mult decât o dată)

5 consilii pentru cei care doresc să aibă un câine

P.S. fi pregătit pentru faptul că dacă câinele este foarte mic, atunci nu va fi posibil să mergeți înainte de vaccinare. Aici este absolut imposibil. Chiar și puțin. Prin urmare, pentru a evita tragedia sulfurii totale în avans, stocați-vă pe scutece și citiți cum să-i înveți câinele.

Vă mulțumesc pentru atenție. Sper că postul a fost util.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: