4320 Și modificări

Aici nu înțeleg să explic. și Kamaz în DVS-YaMZ-ul meu

Tocmai am pus-o pe aici. La urma urmei, mașina kamaz a rămas))) Doar de ce am zaparivayus despre asta, voi avea reductoare de viteză, plus roți mari și cel mai important drum jiden. (și chiar pe Ural și astfel 2 disc pus) sarcina este obținută pentru o aderență mare. Și cazul tău kamaz este diferit, trupul este desigur mai mare, dar drumul este mult mai bun, iar roțile sunt mai mici. Prin urmare, aderența dvs. ar trebui să fie suficientă.







Dragi prieteni, pe cont propriu și nu numai experiența de a exploata vehiculul URAL în cele mai grele condiții ale pădurilor din nord-vest și nu numai, nu înțeleg ce viteză credeți?
M-am luptat cu vibrațiile infinite ale cardanilor, distribuitorilor și așa mai departe. Nu puteam să câștig. Din conducerea pe drumuri cu o bună acoperire din beton asfaltic URAL are o proprietate constructivă - se oprește și slăbește totul! După o cursă de 100 km. pe drum, urcați sub ural și întindeți totul. Și asta nu contează ce fel de motor și cutii are. Cauciucul oi-25 este bun atât în ​​noroi, cât și în zăpadă, dar asfaltul este un urlet și vibrații de pe roțile mari și grele.
Sdes a vorbit despre greutatea de 10 tone pentru urala amortizată - pot să vă asigur că, cu această greutate, kamazul merge practic la fel de gol cu ​​orice kpp și cu tine
Există un alt punct foarte slab în butucii Urali roți, au existat ocazii când roțile (spate) a zburat pe drum (deși la backlash lor mod aproape în fiecare zi și întotdeauna înainte de a pleca pe trotuar). Am reparat firul pe ciorapi, ciorapi schimbat, nuci srupichnye preparată.
Remodela Ural este foarte consumatoare de timp în cazul în care o YaMZovskoy umplutura ceva mai mult sau mai puțin (împușcat PPC timp de 20 de minute. Set timp de 40 min.), și dacă Kamaz-a filmat două zile PPC și a dat seama că este mai ușor pentru a elimina carlingă.
A trebuit să refaceți Urali în diferite tipuri-și YaMZ Kamaz și KAMAZ pe YaMZ, pe șosea și calități de tracțiune în condiții forestiere și bune mentenabilitate camioane Ural cu motor cu combustie internă YaMZ-236-238 cutie de viteze KAMAZ, fără separator și dantură 47. Deși aș fi preferat la motoarele Ural KAMAZ Euro 1 sau 2 240-260 hp cea mai bună opțiune și viteză și etonomie și tracțiune este bună.






Singurul lucru care merită schimbat este caseta de YaMZ să se schimbe la KAMAZ când este un lucru mic și ieftin, timp de două zile poți să faci totul pentru unul.
Ei bine, în ceea ce privește permeabilitatea Uralilor cel mai bun, am spart o mulțime de murdărie pentru ei.

Huburile au fost modernizate folosind nuci mari.

În ceea ce privește motorul YaMZ 238 este 1700 rot / min pentru această viteză monstruos motor, cu mare tracțiune și consumul de combustibil este foarte solid. YaMZ 236, 238 motoare cu viteză redusă, de mare viteză nu le place să lucreze pentru ei și zgomotos un apetit bun și combustibil și ulei, am încercat întotdeauna să lucreze la viteze de 1200-1400 mai mult decât acceptabil pentru motor. 1700 este un avantaj pentru motoarele KAMAZ.

Gemoroynost că, în Urali sub cabină, și de aceea este extrem de incomod de a face ceva, acest lucru nu este un unguent sau KAMAZ, în special, lopeți, corpul ridicat și de a face ceea ce vrei, eu nu sunt un susținător al clopotele și fluierele de Urali, este mai ușor să ia Kamaz basculantă 6x6 sau Tatra 815s1 dacă au nevoie de un trecător.

Tembolee, că KAMAZ și cabina sunt mult mai convenabile.
Uralul este o mașină de armată și, prin urmare, nu contează în care soldat de tablă de tablă petrec 2 minute de luptă.

Deși îmi place foarte mult Urali, a lucrat pentru ei în pădure și de-a lungul drumurilor, eu cred că acest lucru este cel mai bun necinstiți, m-au adus în timpul meu o mulțime de bani și fericire, amintiți-vă Urali, dar de lucru pe ea nu este gata.

Am lucrat în Urali cu semiremorcă de mai mulți ani, am fost transportat la echipamentul de foraj. Mașina este de unică folosință pentru armată, este greu să lucrezi la ea. Volanul este greu, dar cel mai dureros nod al dozatorului este deșurubat de la noi, o jumătate de coloană pe frânghii conducea. Roțile, așa cum îmi amintesc atât de tare. Ce designer acest fir pe stoc a venit cu a fost să-l înșelă în loc de o piuliță.

Absolut corect, am uitat de distribuție aici, cu mine în mașină au existat întotdeauna câțiva pini de fixare a dozatorului. Ei bine, ciorapi.

Dacă am fi făcut-o pe Femei, ei nu s-ar rupe.

motorul este necesar deoarece autobasculanta, cu care masina va lucra la strunjire, 10 tone toate greutatea taki plus un drum prost). În loc de nituri, puteți înșuruba șuruburile (conexiunea prin șurub este cea mai puternică). Este nevoie de un reductor de mare viteză, pentru că numai atunci viteza nu va fi tensionată)) Am două formațiuni tehnice (industria motoarelor) cu o mașină de calcul simplă pe roți sau 25 la 1700 va ajunge la 74 km / h. Conform designului Uralsului consider că este cel mai puternic și mai fiabil automobil (deși nu era necesar să lucrezi cu acesta).

Având 2 dintre acele educații ar trebui să înțeleagă că cauciucul OI-25 nu va rezista la o astfel de încărcătură, a pus Ural sau Kamazovskaya Kama-1260 156G







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: